Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lampy

( ilość produktów: 1 )

Lampy dekoracyjne – rodzaje

Wiszące lampy są zawieszone na suficie, zazwyczaj przy pomocy linki, łańcucha lub pręta. Oświetlają stoły, wyspy kuchenne, łóżka, kąciki czytelnicze, czy też przestrzenie robocze. Są to zazwyczaj lampy z pojedynczym źródłem światła, kaskadowe lub żyrandole.

Stołowe lampy umieszcza się na płaskich powierzchniach, takich jak stoliki, biurka, czy konsolki. Ich funkcją jest oświetlenie punktowe, które tworzy przytulną atmosferę. Bardzo często wyposażone w abażur, który jest formą dekoracji.

Lampy stojące umiejscowione są na podłodze. Zazwyczaj są wysokie, z kloszem lub bezpośrednio eksponujące źródło światło. Idealnym miejscem dla lamp podłogowych jest salon, sypialnia, kącik czytelniczy lub korytarz. Takie lampy oświetlają konkretne miejsce w pomieszczeniu jednocześnie je eksponując.

Lampy ścienne, które zamontowane są na ścianie, mogą mieć różne kształty oraz różne style kloszy, ale mogą również bezpośrednio eksponować żarówkę. Dają one oświetlenie punktowe oraz podkreślają architektoniczne elementy wnętrza.  

 

Lampy dekoracyjne w stylizacji wnętrz

Lampy dekoracyjne to nie tylko źródło światła, ale również element wpływający na charakter wnętrza. Wybór odpowiedniego stylu lampy może wzmocnić efekt estetyczny danego pomieszczenia.

Nowoczesne i minimalistyczne - wyróżniają się prostotą konstrukcji, często wykonane są z metalu, szkła lub tworzyw sztucznych. Tworzą one przestrzeń o wyrazistym charakterze, w której oświetlenie pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. W tym stylu sprawdzą się szczególnie wiszące lampy o geometrycznych formach, minimalistyczne lampy podłogowe oraz proste i funkcjonalne lampy stołowe.

Industrialne - często są metalowe, inspirowane oświetleniem fabrycznym, z widocznymi przewodami i żarówkami. Pasują do wnętrz o mocnym, nieco surowym charakterze, w których oświetlenie podkreśla estetykę industrialną. Mogą być to wiszące lampy z metalowymi kloszami, surowe lampy ścienne oraz podłogowe lampy z metalowymi detalami.

Skandynawskie - wykonane z drewna, metalu, szkła lub tkanin, często o prostych, geometrycznych kształtach tworzą przestrzenie o przytulnej atmosferze, pełnej naturalnego światła i harmonii. Wpasują się tu drewniane lampy podłogowe, wiszące lampy z tkaninowymi abażurami, a także delikatne lampy stołowe o prostych formach.

Boho i eklektyczne – są to lampy różnorodne, często wykonane ręcznie, z elementami zdobniczymi, koralikami, frędzlami lub zdobione tkaninami. Tworzą niepowtarzalne, pełne życia wnętrza, w których stanowią indywidualne dzieła sztuki. Idealnie wpasują się tu kolorowe lampy stołowe, wiszące lampy z frędzlami oraz nietypowe lampy ścienne ze szklaną mozaiką.

Vintage i retro – stylizowane na dawne czasy, często z wykorzystaniem mosiądzu, szkła, ceramiki lub porcelany tworzą przytulne, nostalgiczne wnętrza z wyraźnym akcentem dekoracyjnym w postaci oświetlenia. Retro lampy stołowe z abażurami, wiszące lampy z kloszami szklanymi oraz ścienne lampy z porcelanowymi detalami to kwintesencja tego stylu.

pixel