Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poduszki ortopedyczne

( ilość produktów: 20 )

Coraz więcej osób doświadcza problemów ze snem, które często wynikają z niewłaściwie dobranych poduszek. Wybierając odpowiednią podporę dla swojej głowy, możemy zadbać o większy komfort i zdrowszy sen. Poduszki ortopedyczne specjalnie zaprojektowane są w taki sposób, aby dostosować się do kształtu naszej głowy, szyi i ramion, zapewniając im odpowiednie podparcie oraz redukując nacisk. Taki zabieg sprawia, że zapewniamy sobie nie tylko wygodę podczas snu, ale także pomagamy zapobiegać wielu problemom zdrowotnym, takim jak bóle karku, pleców czy stawów. 

 

 

Poduszki ortopedyczne – korzyści dla naszego zdrowia i komfortu podczas snu

Poprawa jakości snu - odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna dostarcza wsparcia dla głowy, szyi i kręgosłupa, co pomaga zapewnić lepszy, głębszy i bardziej regenerujący sen, dzięki czemu będziemy wyspani i zyskamy więcej sił na kolejny dzień.

Zmniejszenie bólu karku, pleców i stawów - poduszki ortopedyczne zapewniają optymalne podparcie dla kręgosłupa i szyi, co pozwala na redukcję napięć mięśniowych i bólu w tych obszarach. W efekcie obudzimy się bardziej wypoczęci i bez bólu.

Zapobieganie powstawaniu odleżyn - osoby o ograniczonej mobilności lub leżące w łóżku przez dłuższy czas mogą być narażone na powstawanie odleżyn. Stosowanie poduszek ortopedycznych może pomóc w ich prewencji, dzięki równomiernemu rozkładaniu ciężaru ciała oraz zmniejszaniu nacisku na tkanki.

Wsparcie dla osób z alergiami - poduszki ortopedyczne z hipoalergicznych materiałów, takich jak lateks czy poliester, mogą przyczynić się do zmniejszenia objawów alergii u osób wrażliwych na alergeny, takie jak roztocza kurzu czy pleśń.

Redukcja chrapania - odpowiednio dobrana poduszka ortopedyczna może pomóc w utrzymaniu drożnych dróg oddechowych podczas snu, co może przyczynić się do redukcji chrapania. Działa to szczególnie dobrze u osób, które mają tendencję do chrapania spowodowaną niewłaściwym ułożeniem głowy na poduszce.  

 

 

Jakie są rodzaje poduszek ortopedycznych?

 

Poduszki profilowane

Poduszki z pianki termoelastycznej (memory foam) posiadają wyjątkową strukturę, dzięki której dopasowują się do kształtu głowy i szyi, zapewniając im właściwe podparcie. Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło ciała, dzięki czemu staje się miękka i elastyczna w miejscach kontaktu ze skórą. To doskonała propozycja dla osób cierpiących na bóle szyi i karku.

Poduszki z pianki lateksowej wykonane są z naturalnego lub syntetycznego lateksu i cechują się dużą elastycznością, sprężystością oraz zdolnością do szybkiego powrotu do pierwotnego kształtu. Poduszki z lateksu świetnie dopasowują się do kształtu głowy, a jednocześnie utrzymują ją w stabilnej pozycji, dlatego są dobrym rozwiązaniem dla osób mających alergię na roztocza, gdyż lateks ma właściwości antyalergiczne.

 

Poduszki anatomiczne

Poduszki cervicale zostały zaprojektowane z myślą o osobach z problemami szyjnymi, na przykład zespołem cieśni przełyku czy dyskopatią szyjną. Ich kształt dostosowany jest do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając optymalne podparcie dla szyi i głowy, co przekłada się na zmniejszenie bólu i napięcia.

Poduszki lędźwiowe polecane są szczególnie dla osób mających problemy lędźwiowe, które mają trudności z utrzymaniem prawidłowej postawy podczas snu. Poduszka lędźwiowa umieszczana jest w dolnej części pleców, podtrzymując kręgosłup w optymalnej pozycji i zmniejszając nacisk na mięśnie oraz krążki międzykręgowe.

 

Poduszki ortopedyczne do spania w różnych pozycjach

Poduszki dla osób śpiących na boku powinny być wyższe i twardsze, aby wypełnić przestrzeń między barkiem a głową, jednocześnie utrzymując kręgosłup w linii prostej.

Poduszki dla osób śpiących na plecach powinny być średniej wysokości i twardości, co pozwoli uniknąć zbytniego odgięcia głowy do przodu lub do tyłu.

Poduszki dla osób śpiących na brzuchu powinny być płaskie i miękkie, gdyż takie nie powodują zbytniego uniesienia głowy, minimalizując nacisk na szyję i kręgosłup.

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Wypełnienie
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel