Darmowa dostawa od 150,00 zł

Ochraniacze na materac

( ilość produktów: 24 )

Chcesz zapewnić swojemu dziecku komfortowy sen i nie martwić się o stan materaca? Przy małych dzieciach drobne wypadki są normą i wszelakie zabrudzenia zdarzają się bardzo często, dlatego tak ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny w łóżeczku, by maluch mógł spać w jak najlepszych warunkach. Doskonałym rozwiązaniem może stać się ochraniacz na materac. W naszym sklepie posiadamy szeroki asortyment ochraniaczy i podkładów, które nie tylko świetnie ochronią materac Twojego maluszka, ale również pomogą utrzymać jego kręgosłup w odpowiedniej pozycji przez całą noc!  

 

Ochraniacze na materac – rodzaje

Ochraniacze na materac mają na celu stworzenie bariery między materacem a czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, roztocza, wilgoć czy płyny. Dzięki pokryciu, które jest nieprzemakalne i hipoalergiczne zabezpieczają materac przed uszkodzeniami, plamami i rozwojem niezdrowego mikroklimatu.

Nakładki na materac rozciągane są na powierzchni materaca w taki sposób jak prześcieradło i nie zasłaniają go w całości. Zapewniają ochronę przed plamami i wilgocią. Wyposażone są w specjalne gumki, które utrzymują je na swoim miejscu i zapobiegają przesunięciom. Całkowitą ochronę zapewniają natomiast pokrowce. Otaczają cały materac i oprócz pochłaniania wilgoci zabezpieczają także przed alergenami, kurzem czy bakteriami. Jest to bardzo przydane, gdyż niweluje nabawienie się przez malucha alergii. Wszystko po to, by Twoje dziecko otrzymało komfortowy i bezpieczny sen!

 

Idealnie dobrany ochraniacz na materac Twojego malucha

Przy dzieciach szczególnie ważne jest nieprzemakalne pokrycie, które znakomicie zapobiegnie powstaniu plam z rozlanych napojów czy też przepełnionej pieluszki. Zapewni to  higieniczne środowisko snu i łatwość utrzymania czystości, ponieważ ochraniacze można łatwo zdjąć i wyprać. Dzieci mają szczególnie wrażliwą skórę, podatną na alergie, dlatego świetną opcją będzie bariera uniemożliwiająca przenikanie roztoczy, kurzu, pleśni i innych alergenów do materaca. Wpłynie to na zdrowie snu, poprawiając higienę łóżeczka, tym samym zapewniając lepszy komfort podczas odpoczynku. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zapachów, alergii i innych problemów zdrowotnych spowodowanych brakiem higieny. Przewiewność to kolejna cecha dobrego ochraniacza do łóżeczka, gdyż pozwoli to utrzymać odpowiednią temperaturę. Dodając do tego odpowiedni materiał, z jakiego będzie wykonany ochraniacz zapewnisz swojemu dziecku wygodny, komfortowy sen w najlepszych warunkach. Wydłuży to także żywotność materaca, który pozostanie w dobrym stanie przez długi czas.    

 

Pranie i konserwacja ochraniaczy na materac

Większość ochraniaczy na materac można łatwo prać w domowych warunkach, co pozwala na utrzymanie higieny i świeżości łóżeczka. Należy jednak zawsze sprawdzić instrukcję prania podaną przez producenta, aby uniknąć uszkodzeń ochraniacza. Niektóre modele mogą wymagać specjalnych środków piorących lub prania w określonych temperaturach. Regularne pranie ochraniacza pozwala na utrzymanie higieny łóżka i zapewnienie zdrowego środowiska snu.

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Rodzaj prześcieradła
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel