Darmowa dostawa od 150,00 zł

Materace

( ilość produktów: 56 )

Dobrej jakości sen jest kluczowy dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. Jednym z czynników wpływających na jakość snu jest odpowiednio dobrany  materac. Powinien być dostosowany do jego indywidualnych potrzeb, uwzględniając wiek, wagę, preferencje i ewentualne problemy zdrowotne.  

Rodzaje materaców dla dzieci

Materace piankowe są jednymi z najczęściej wybieranych materacy dla dzieci. Są one lekkie, łatwe do transportu i posiadają dobrą elastyczność.

Materace lateksowe wykonane są z naturalnego lateksu pochodzącego z drzewa kauczukowego. Posiadają one dobrą elastyczność i wytrzymałość, są też bardzo higieniczne, dzięki odporności na pleśnie i roztocza. W przypadku materaców lateksowych warto zwrócić uwagę na ich twardość, ponieważ są one bardziej miękkie niż materace piankowe.

Materace sprężynowe są najbardziej trwałymi materacami. Składają się one z metalowych sprężyn, które zapewniają dobrą podporę dla ciała dziecka. W przypadku materaców sprężynowych warto zwrócić uwagę na liczbę sprężyn oraz ich jakość, ponieważ mają one wpływ na wygodę i trwałość materaca.

Materace kokosowe są najbardziej naturalnymi materacami dostępnymi na rynku. Są one wykonane z naturalnego włókna kokosowego, które jest bardzo trwałe i elastyczne. Materace kokosowe są bardzo dobre dla dzieci, które cierpią na alergie, ponieważ są one hypoalergiczne.  

 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Materace dla dzieci powinny być odpowiednio dostosowane do ich wieku, wagi i preferencji. Dla niemowląt i małych dzieci najlepsze będą materace o miękkiej i delikatnej powierzchni, które zapewnią im odpowiednie podparcie dla ciała. Dla starszych dzieci, twardsze materace mogą zapewnić lepszą podporę dla kręgosłupa i zapewnić bardziej wygodny sen.

Grubość materaca również ma wpływ na wygodę i jakość snu dziecka. Dla niemowląt i małych dzieci, materace o grubości 8-12 cm są wystarczające. Dla starszych dzieci, warto wybierać materace o grubości 12-16 cm.

Dzieci są często narażone na alergie, dlatego warto wybrać materac, który jest antyalergiczny i wykonany z materiałów niepowodujących reakcji alergicznych. Materace lateksowe i kokosowe są najlepsze dla dzieci z alergiami.

Dobry materac dla dziecka powinien również zapewniać właściwą termoregulację ciała, aby dziecko nie pociło się w nocy i miało odpowiednią temperaturę. Materace lateksowe i kokosowe są najlepsze w tej kwestii, ponieważ zapewniają dobrą wentylację i przepływ powietrza.    

 

Jak dbać o materac, by służył przez długi czas?

Higiena w łóżeczku jest bardzo ważna, dlatego materace powinny być regularnie czyszczone, aby pozbyć się z ich powierzchni bakterii, roztoczy i kurzu, które mogą powodować alergie. Dobrze żeby materac był czyszczony przynajmniej raz na kwartał, a w przypadku poplamienia od razu.

Dobrym sposobem na utrzymanie higieny i zabezpieczenie materaca jest korzystanie z nakładek i podkładów ochronnych lub pokrowców. Można je regularnie prać w pralce, co ułatwia utrzymanie czystości materaca. Takie produkty zapewniają dodatkową warstwę ochronną przed plamami, gdyż dobrze chłoną wilgoć oraz  przez roztoczami i kurzem, są także antyalergiczne i bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka.

Materace powinny być przechowywane w suchym i dobrze wentylowanym miejscu, aby uniknąć powstawania wilgoci i pleśni. W przypadku przenoszenia materaca warto zadbać o to, aby był on zabezpieczony przed uszkodzeniem.  

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Wypełnienie
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel