Darmowa dostawa od 150,00 zł

Koce bawełniane

( ilość produktów: 160 )

Bawełna to jeden z najczęściej spotykanych materiałów na świecie. Jest powszechnie wykorzystywana nie tylko do produkcji odzieży, ale również różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku, między innymi tych mających zapewniać ciepło. Koc z bawełny ma szereg pozytywnych cech. Bawełna jest uprawiana na szeroką skalę w wielu krajach i dzięki czemu jest jednym z najtańszych naturalnych materiałów. Co więcej, dzięki istnieniu wielu odmian roślin i różnego rodzaju sposobów ich obróbki można otrzymać materiały o bardzo specyficznych cechach. Dlatego każdy oferowany bawełniany koc na Lozkoholicy.pl jest nie tylko tani, ale również bardzo dobrej jakości.

Jakie właściwości mają koce z bawełny?

Na wstępie należy podkreślić, że bawełna jest materiałem naturalnym. Przekłada się to na kilka bardzo istotnych cech. Przede wszystkim koc bawełniany w odróżnieniu od wielu innych tego typu produktów z włókien syntetycznych przepuszcza powietrze. Dzięki temu ciało nim okryte nie poci się, ale jednocześnie ma zapewnioną odpowiednią izolację od otoczenia. Ponadto, koc z bawełny dobrej jakości jest bardzo wytrzymały, ale jednocześnie elastyczny i miękki. Kolejną ważną cechą jest higroskopijność – produkty oferowane w tej kategorii bardzo dobrze chłoną wodę. Są one również stosunkowo lekkie i niewielkie, dzięki czemu dobrze nadadzą się nawet do niewielkiego mieszkania czy dla małych dzieci. Co więcej, wszystkie z tych wymienionych właściwości są oferowane w korzystnej cenie, ponieważ, jak już zostało wcześniej wspomniane, bawełna jest jedną z najczęściej uprawianych roślin na świecie.

Koc bawełniany dobry dla każdego

W związku z dużą ilością posiadanych zalet bawełniany koc będzie dobrym pomysłem w praktycznie każdej sytuacji. Bez wątpienia każda dorosła osoba doceni jego atuty jednakże szczególnie warto naturalnymi materiałami otulać dzieci. Ich delikatna skóra na pewno nie będzie miała żadnych problemów po kontakcie z bawełnianym kocem. Niewielkie gabaryty oraz możliwość wyprania go w urządzeniu automatycznym to dodatkowy atut. Bawełna jest również często polecana dla alergików z racji tego, że jest określana jako naturalny materiał oddychający. Ponadto, ze względu na gabaryty i lekkość koc z bawełny z powodzeniem może być traktowany jako rzecz turystyczna. Zabierany w podróże zapewni ciepło w chłodniejsze wieczory przy ognisku oraz umożliwi zorganizowanie pikniku na trawie.

A może zdecydujesz się także na inne produkty z naszego sklepu Lozkoholicy.pl? Oferujemy kołdry i poduszki, które sprawią, że codzienny sen będzie niezwykle komfortowy. Proponujemy także wiele różnorodnych pościeli. Jesteśmy pewni, że znajdziesz produkty idealne dla siebie.

Koc z bawełny idealnie sprawdzi się nie tylko jako produkt użytkowany przez ludzi, ale również przez zwierzęta. Naturalny materiał zapewni im zasłużony komfort a atrakcyjna cena nie będzie spędzała snu z powiek żadnego właściciela czworonoga.

Jak dbać o bawełniany koc?

Koc z bawełny w razie potrzeby z powodzeniem można wyprać w pralce. Należy jednak dopilnować by temperatura wody nie przekraczała 40°C a wybrany program był możliwie jak najbardziej delikatny. Zbyt intensywne wirowanie może zniekształcić bawełniane produkty. Ponadto, do prania powinno używać się proszków przeznaczonych do prania odzieży. Koc bawełniany nie powinien być chlorowany ani suszony w urządzeniu automatycznym. Po praniu ustawionym na delikatny program należy rozwiesić go w suchym i przewiewnym miejscu. Tak traktowany będzie zachowywał swoje właściwości przez wiele lat.

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel