Darmowa dostawa od 150,00 zł

Ręczniki z kapturkiem

( ilość produktów: 70 )

Kompletowanie artykułów dla dzieci może być dla rodziców nie lada wyzwaniem. Powinny one być nie tylko dobrej jakości, by były dla maluchów bezpieczne, ale również funkcjonalne.   Wśród potrzebnych rzeczy z pewnością znajdzie się miejsce dla ręczników z kapturkiem, które są bardzo pomocne przy kąpieli malutkich dzieci, jak i tych starszych. Charakteryzują się doszytym kapturkiem, który chroni głowę dziecka i pozwala na łatwe i szybkie suszenie zarówno ciała, jak i włosów po kąpieli lub pływaniu. Dzięki temu rodzice mogą zadbać o wygodę i bezpieczeństwo swoich pociech podczas codziennej pielęgnacji. Ręczniki z kapturkiem są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala na dostosowanie ich do potrzeb i preferencji dziecka, a ciekawe nadruki dodatkowo zaciekawią naszych najmłodszych.  

 

Ręczniki z kapturkiem – nieoceniona pomoc przy kąpieli Twojego malucha

Ten rodzaj ręcznika jest bardzo praktyczny, ponieważ oprócz osuszania ciała dodatkowo może jednocześnie okrywać główkę dziecka, co zapobiega przewianiu. Kapturek pozwala na ochronę głowy i szyi przed chłodem, co zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby. Dzięki niemu bardzo łatwo jest także wytrzeć mokre po kąpieli włosy, co skraca czas potrzebny na ich późniejsze suszenie, a maluch dodatkowo zyskuje przyjemne i ciepłe otulenie wszędzie gdzie go potrzebuje. Taki ręcznik z kapturkiem świetnie sprawdzi się nie tylko w domu, ale również na basenie. Mogą korzystać z niego zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci.  

 

W czym możemy wybierać?

Ręczniki z kapturkiem dla dzieci mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z bawełny, bambusa, mikrofibry i frotte. Bawełniane ręczniki z kapturkiem są najczęściej wybierane przez rodziców ze względu na ich miękkość i wytrzymałość. Ręczniki z bambusa są z kolei antybakteryjne i hipoalergiczne, co sprawia, że są idealne dla dzieci z wrażliwą skórą. Ręczniki z mikrofibry są bardzo miękkie i delikatne, a dodatkowo szybko schną. Frotte to materiał charakteryzujący się wysoką chłonnością, co sprawia, że ręcznik z kapturkiem z tego materiału jest idealny do suszenia mokrych włosów.

Ręczniki z kapturkiem dla dzieci są dostępne w różnych wzorach i kolorach, co pozwala na dostosowanie ich do preferencji dziecka. Dostępne są między innymi ręczniki z kolorowymi nadrukami postaci z kreskówek lub bajek, ręczniki w pastelowych kolorach, a także ręczniki ozdobione kolorowymi kwiatuszkami lub innymi motywami.

Ręczniki z kapturkiem dla dzieci mogą mieć różne rodzaje kapturków, w tym kapturki prostokątne, okrągłe lub z dodatkowymi wykończeniami, takimi jak uszka czy rogi. Kapturki okrągłe są najczęściej wybierane przez rodziców, ponieważ doskonale przylegają do głowy dziecka i pozwalają na łatwe i wygodne suszenie włosów. Kapturki z uszkami lub rogami natomiast są popularne wśród dzieci, ponieważ sprawiają, że ręcznik z kapturkiem przypomina czapkę lub maskotkę, co może dodatkowo zachęcić dziecko do korzystania z takiego ręcznika.  

 

Porady pielęgnacyjne, które pomogą zachować ręcznik w dobrym stanie

Prawidłowa pielęgnacja ręcznika z kapturkiem dla dziecka jest ważna dla jego trwałości i utrzymania właściwych właściwości, takich jak chłonność i miękkość. Ręcznik powinien być regularnie prany, aby pozbyć się bakterii i zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Najlepiej używać do tego delikatnych detergentów, które nie podrażnią skóry dziecka. Dobrze jest wybierać specjalne detergenty dla dzieci, które są hipoalergiczne i nie zawierają szkodliwych substancji.

Ręcznik z kapturkiem dla dziecka powinien być suszony na powietrzu, najlepiej na suszarce lub na prostowniku. Należy unikać suszenia w suszarce bębnowej, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ręcznika oraz zmniejszyć jego chłonność. Wybielacze i płyny zmiękczające mogą uszkodzić włókna ręcznika z oraz podrażnić skórę dziecka, dlatego nie powinno się ich stosować. Dodatkowo powinien być on przechowywany w suchym miejscu, aby nie miał kontaktu z wilgocią, która może sprzyjać rozwojowi bakterii i grzybów.

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel