Darmowa dostawa od 150,00 zł

Bieżniki wielkanocne

( ilość produktów: 213 )

Święta Wielkanocne to czas, w którym szczególnie dbamy o atmosferę panującą w naszych domach. Zasiadając z rodziną do stołu pełnego pysznych potraw chcemy, by był on pięknie przystrojony. Elegancki i szykowny bieżnik z pewnością zaprezentuje się na nim wspaniale i podkreśli wyjątkowość tego wydarzenia. Posiłek spożywany przy estetycznie nakrytym stole zyska niepowtarzalny klimat i pozwoli cieszyć się rodzinną atmosferą.  

 

Jak dobrać kolor oraz wzór dekorując świąteczny stół?

 Przygotowując świąteczny stół chcemy, by prezentował się on jak najlepiej, dlatego dbamy o to, by całość była spójna. Warto zatem zwrócić uwagę na to w jakiej tonacji i w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, w którym się on znajduje.

Stół wielkanocny kojarzy się z elegancją, dlatego by ją podkreślić  dobrze jest  postawić na delikatne kolory, takie jak biel, krem lub beż. Ciekawszą propozycją będą jednak bieżniki w żywych odcieniach, takich jak zielony lub żółty, które z pewnością wyróżnią się w monochromatycznym wnętrzu i przywiodą na myśl wiosenny klimat. Popularne są również bieżniki ozdobione wielkanocnymi symbolami. Nadruki kurczaczków, baranków, zajączków oraz pisanek, to dobry pomysł na wprowadzenie radosnej atmosfery. Taki zabieg z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, ale też wywoła uśmiech u innych domowników.  

 

Jaki jest najlepszy materiał na bieżnik?

 Przy wyborze materiału warto postawić na taki, który odznacza się trwałością i wytrzymałością, by bieżnik mógł być używany przez długi czas.

Popularnym materiałem jest poliester, gdyż wykonane z niego produkty posiadają plamoodporne pokrycie, co z pewnością przyda się na uroczystości bogatej w różnorodne potrawy. Plamy z rozlanych płynów wystarczy jedynie przetrzeć czystą ściereczką, która zbierze powstałe na powierzchni bieżnika krople. Nie ma prostszego sposobu na usunięcie zanieczyszczeń!

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu szykownego tonu wybierzmy bieżnik wykonany z tkaniny lnianej. Jest ona naturalna oraz bardzo trwała i wytrzymała, a dodatkowo odporna za zabrudzenia. Wymaga jednak szczególnej uwagi podczas konserwacji.

Łatwiejszy w procesie czyszczenia będzie bieżnik wykonany z bawełny, która także jest naturalna i elegancko się prezentuje. Po wyprasowaniu będzie pięknie okrywać stół i komponować się z innymi ozdobami.   

 

Jaki rozmiar bieżnika wybrać?

 Rozmiar bieżnika to bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Źle dobrany nie będzie wyglądał estetycznie i może przeszkadzać podczas siedzenia przy stole.

Bieżnik układany jest zazwyczaj na środku stołu tak, by tkanina zwisała z niego na krótszych krawędziach, dlatego powinien być dłuższy od blatu. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy tkanina będzie wystawać poza niego na długość 20-30 cm.

Jeśli decydujemy się na ułożenie bieżnika na obrusie wzdłuż stołu może on kończyć się na tej samej długości, co obrus lub nieco wyżej.

Bieżnik ułożony w poprzek stołu tak, by tkanina zwisała na jego dłuższej krawędzi, to także częste rozwiązanie, jednak w tym przypadku nie może być on zbyt długi. Najlepiej wypadnie, gdy będzie wystawał na długość 20-25 cm.

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel