Darmowa dostawa od 150,00 zł

Rozmiary ochraniaczy na materac

( ilość produktów: 151 )

Dobór odpowiedniego rozmiaru ochraniacza na materac zależy od wielkości zakupionego łóżka i dopasowanego do niego posłania. Największa różnica dotyczy łóżek pojedynczych i podwójnych, ale także i one mogą występować w kilku wariantach. Wymiary materacy są zestandaryzowane, dzięki czemu bez trudu dopasujesz do siebie poszczególne produkty, nawet jeśli nie jesteś fachowcem.

Pokrowiec na materac 90 × 200, czy pokrowiec na materac 140 × 200?

Pierwsza wartość, która mówi o wymiarach materaca, dotyczy jego szerokości, a druga długości. W mniejszych pokojach lepiej się sprawdzą węższe łóżka. Dotyczy to zarówno mebli przeznaczonych dla jednej osoby, jak i takich, na których może spać dwoje ludzi. Pokrowiec na materac 90 × 200 to idealne rozwiązanie w przypadku wąskich posłań, które jednak dobrze się nadają także dla tych, którzy charakteryzują się rosłą posturą.

Łóżko o szerokości 140 cm pomieści dwie osoby, a nie będzie zajmowało dużej ilości miejsca, więc także się sprawdzi w niewielkich pokojach. Do takiego mebla trzeba oczywiście dobrać materac o podobnej wielkości, w przeciwnym razie nie będzie spełniał kryterium użyteczności. Pokrowiec na materac 140 × 200 będzie doskonałym dopełnieniem tego zestawu i pomoże utrzymać posłanie w czystości i dobrym stanie przez długi czas. Dokładne dopasowanie do siebie produktów jest bardzo ważne, ponieważ zbyć luźny ochraniacz może się przesuwać i nie leżeć równomiernie na materacu, co powoduje dyskomfort podczas snu. Zanim więc zdecydujesz się na zakup pokrowca na materac 90 × 200 lub pokrowca na materac 140 × 200 zastanów się nad tym, jakie chcesz postawić łózko w pokoju.

Pokrowiec na materac 160 × 200, czy pokrowiec na materac 180 × 200?

W większych sypialniach można postawić na naprawdę duży mebel, który zapewnia wyjątkowy komfort snu. W zależności od potrzeb wyposaż się w łóżko o takiej szerokości posłania, która będzie idealna dla Ciebie i drugiej osoby, z którą śpisz. Materac musi być oczywiście dopasowany do ramy, aby mebel dobrze spełniał swoją funkcję. Przed zakupem łóżka warto zaplanować całą aranżację wnętrza tak, aby wszystko stało w odpowiedniej odległości od siebie, a poruszanie się po pomieszczeniu było wygodne.

W zależności od tego, na jakiej wielkości posłanie się zdecydujesz, dobierz do niego także odpowiedni ochraniacz. Pokrowiec na materac 160 × 200 to dobra opcja do węższych mebli, a pokrowiec na materac 180 × 200 sprawdzi się w przypadku naprawdę szerokich łóżek małżeńskich. Dobranie odpowiedniego rozmiaru ochraniacza jest bardzo ważne, ponieważ tylko dobrze dopasowany może skutecznie spełniać swoją funkcję. Dzięki temu nie ma obaw, że będzie się on ślizgał po posłaniu, czy z niego zsunie. Warto pamiętać o tym, że najważniejsza jest ochrona materaca przed powstawaniem plam i zawilgoceniem, nie należy więc bagatelizować szczegółów. Nie zapomnij więc o zakupie pokrowca na materac 160 × 200 lub pokrowca na materac 180 × 200 w zależności od wybranego modelu łóżka.

Dlaczego warto się zdecydować na pokrowiec na materac do łóżeczka?

Pokrowiec na materac do łóżeczka powstał z myślą o małych dzieciach, które śpią na znacznie mniejszej powierzchni, niż dorośli. Cechą charakterystyczną takiego produktu jest przede wszystkim niewielki rozmiar. Dziecięce łóżeczka są przeważnie wąskie i krótkie, tak samo, jak dopasowane do nich materace. Podobnie ochraniacze przeznaczone na takie posłania będą stosunkowo małe. W przeciwnym wypadku nie pełniłyby dobrze swojej funkcji i ślizgały się po powierzchni łóżka.

W przypadku takich produktów trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, czy są wodoodporne i szczelne, ponieważ małe dzieci rzadko kontrolują swoje zachowania i mogą doprowadzić do szybkiego zabrudzenie materaca, który później trudno będzie doczyścić. Warto dobrze dopasować pokrowiec na materac do łóżeczka, aby nie musieć potem walczyć z plamami i innymi zabrudzeniami. Bardzo ważne, aby ochraniacz charakteryzował się stabilnym mocowaniem. Dobrym rozwiązaniem są wszyte w jego konstrukcję gumki, które pozwalają sprawnie naciągnąć i ustabilizować produkt na powierzchni łóżka.

Kiedy warto kupić pokrowiec na materac na wymiar?

Jeśli rozmiar Twojego posłania jest niestandardowy i trudno Ci znaleźć gotowe produkty, które by do niego pasowały, możesz wyposażyć się w pokrowiec na materac na wymiar. Dzięki temu idealnie dopasujesz go do swoich potrzeb i nie ma obaw, że zsunie się z łóżka, czy też będzie się ślizgał po powierzchni materaca. W przypadku ochraniacza najważniejsze jest to, aby zapobiegał przedostawaniu się wilgoci do wnętrza łóżka, a także chronił materac przed powstawaniem nieestetycznych plam. Dzięki temu zwiększy się żywotność posłania ? zachowuje ono użyteczność przez dłuższy czas.

Wybierając pokrowiec na materac na wymiar, zwróć uwagę na podobne cechy jak w przypadku standardowych produktów. Taki ochraniacz powinien być wykonany z trwałego materiału, który nie przepuszcza wilgoci i nie ulega zabrudzeniom. Musi być ponadto wygodny w mocowaniu i łatwy w czyszczeniu, aby jego użytkowanie było maksymalnie komfortowe.

Kategoria
Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Wypełnienie
Rodzaj prześcieradła
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel