Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrusy owalne

( ilość produktów: 1 )

Obrusy owalne – popularny i stylowy wybór

Są to bardzo eleganckie i stylowe akcesoria stołowe, które nadają charakteru każdemu wystrojowi wnętrza. Obrusy tego typu idealnie pasują do stołów w kształcie owalu lub okręgu, a także mogą być stosowane do prostokątnych stołów, co wprowadza ciekawe rozwiązania aranżacyjne. To świetny wybór na wiele okazji - zarówno formalnych, jak i casualowych. Ich zaokrąglone narożniki zapewniają lepszą przestrzeń dla gości przy stole, a jednocześnie dodają uroku i elegancji całemu stołowi. Dodatkowo, obrusy owalne są bardzo funkcjonalne i wielofunkcyjne, gdyż można je wykorzystać na wiele sposobów, w zależności od okazji i stylu, jaki chcemy osiągnąć. Wiele osób decyduje się na obrusy owalne również ze względu na ich estetykę - cieszą się one dużą popularnością wśród miłośników eleganckiego i stylowego wystroju wnętrz.  

 

Obrusy owalne – funkcjonalne i wielofunkcyjne nakrycia stołu

Obrusy owalne są bardziej funkcjonalne niż tradycyjne obrusy prostokątne, ponieważ ich zaokrąglone narożniki pozwalają na lepsze wykorzystanie przestrzeni przy stole. Goście mogą swobodnie poruszać się wokół stołu, bez obawy o zaczepienie się o obrus. Dodatkowo z takim nakryciem stół wydaje się większy, a przestrzeń dookoła niego bardziej przestronna.

Obrusy owalne są bardzo uniwersalne i pasują do wielu okazji. Mogą być stosowane zarówno na formalnych bankietach, jak i casualowych spotkaniach rodzinnych, a ze względu na różnorodność wzorów i kolorów, są odpowiednie dla różnych stylów aranżacyjnych, od eleganckiego i klasycznego, po nowoczesny i minimalistyczny. Są także łatwiejsze w ułożeniu i wyglądają bardziej naturalnie niż tradycyjne obrusy prostokątne. Dzięki temu, ułożenie obrusa owalnego nie wymaga specjalnych umiejętności ani dużo czasu, co jest szczególnie przydatne w przypadku szybkich przyjęć i spotkań.  

 

Jak dopasować obrus owalny do stołu?

Wybierając obrus owalny, należy oczywiście wziąć pod uwagę jego rozmiar. Długość i szerokość obrusu powinny być dobrze dopasowane do wymiarów stołu, na którym będzie on używany. Aby wyznaczyć odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć długość i szerokość stołu, a następnie dodać do tych wymiarów kilka centymetrów na każdą stronę, aby uzyskać odpowiednią ilość materiału do obszycia stołu.

W naszym sklepie oferujemy owalne obrusy w różnych rozmiarach (130x160, 140x200, 90x160, 70x150, 140x240, 140x180, 140x400, 150x260, 140x260, 70x180), dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować obrus do potrzeb swojego stołu.  

 

Materiał - jaki wybrać?

Materiał, z którego wykonany jest obrus owalny, ma duże znaczenie dla jego wytrzymałości, trwałości oraz estetyki. Popularnymi materiałami, z których wykonuje się obrusy, są między innymi bawełna, len lub poliester. W przypadku obrusów owalnych, najlepiej wybrać materiał, który jest miękki i delikatny w dotyku, a jednocześnie odporny na plamy i łatwy do czyszczenia.  

 

Dopasowanie obrusu do stylu wnętrza

Kolor i wzór to kwestia indywidualnych preferencji estetycznych, ale warto wziąć pod uwagę ogólną koncepcję wystroju wnętrza. Obrus powinien wpasowywać się w całość aranżacji stołu oraz pomieszczenia. Obrusy jednokolorowe, w neutralnych odcieniach, są uniwersalne i pasują do wielu stylów aranżacyjnych. Natomiast obrusy w kolorowe wzory lub geometryczne desenie, mogą dodać do stołu energii i charakteru.    

pixel