Darmowa dostawa od 150,00 zł

Ochraniacze do łóżeczka

( ilość produktów: 18 )

Każdy rodzic pragnie, by jego maluch był zdrowy i bezpieczny. W okresie niemowlęcym spędza on łóżeczku znaczną cześć czasu, dlatego warto odpowiednio je wyposażyć i zadbać o jak największy komfort. Zabezpieczenie łóżeczka ochraniaczem to świetny sposób na ochronę dziecka przed ewentualnymi zagrożeniami na jakie może być narażone.  

Jakie zagrożenia mogą czyhać na Twojego malucha?

Kołdry, poduszki i inne przedmioty znajdujące się w łóżeczku - mogą stanowić zagrożenie dla dzieci utrudniając im oddychanie, dlatego też nie powinno być w nim nic poza cienką kołderką lub kocykiem, a dzieciom do 1. roku życia nie powinno się dawać poduszek. Ostre krawędzie prętów i innych elementów łóżeczka - maluchy mogą z łatwością uderzyć się w takie elementy, co może prowadzić do siniaków, skaleczeń czy innych obrażeń. Nierówne powierzchnie łóżeczka - jeśli materac nie jest ułożony równo, może to prowadzić do skręcenia szyi dziecka, co jest szczególnie niebezpieczne. Zbyt duża przestrzeń między prętami łóżeczka - jeśli dziecko wsunie głowę lub ręce między pręty, może utknąć i nie być w stanie ich wyjąć. Nieodpowiednie akcesoria do łóżeczka - niektóre akcesoria, takie jak zasłonki lub moskitiery, mogą stanowić zagrożenie, jeśli dziecko zachowa się w sposób nieprzewidywalny, na przykład przeciągnie zasłonkę i zatka sobie drogi oddechowe.  

 

Dlaczego warto stosować ochraniacze do łóżeczka?

 

  • Chronią one przed uderzeniami w twarde szczebelki
  • Chronią przed zaklinowaniem rączek lub nóżek między szczebelkami
  • Zwiększają amortyzację w czasie snu, co jest bardzo przydatne przy ruchliwych dzieciach
  • Pomagają utrzymać stałą temperaturę w łóżeczku, co jest szczególnie ważne przy niemowlętach
  • Zwiększają wygodę podczas snu zapewniając miękką powierzchnię do oparcia i ułożenia dziecka Dodatkowo mogą służyć jako dekoracja dziecięcego pokoiku

 

Jakie mogą być ochraniacze do łóżeczka?

Ochraniacze panelowe – charakteryzują się miękkimi panelami, które rodzice mogą układać na ramie łóżeczka zapewniając ochronę przed uderzeniami. Łatwy montaż za pomocą troczków sprawia, że można je dowolnie przesuwać zmieniając ich położenie. Maluch przez cały czas pobytu w łóżeczku jest dobrze widoczny. Nie ograniczają one dostępu do powietrza i nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu dziecko ma zapewnioną przestrzeń.

Ochraniacze modułowe – są to miękkie i przyjemne poduszki, które również można dowolnie umieścić na szczebelkach łóżeczka mocując je troczkami. Są jednak trochę grubsze niż te panelowe, dlatego najlepiej zamontować je w taki sposób, by nie zajmowały dużo miejsca.

Ochraniacze klasyczne – składają się z jednego długiego panelu, który okala szczebelki łóżeczka i tak jak poprzednie propozycje zaczepiane są na troczki. Skutecznie zapewniają bezpieczeństwo w trakcie snu, są przyjemne i zapewniają swobodę ruchową.

Ochraniacze w formie wałka – są bardzo miękkie i komfortowe, składają się z jednego długiego kawałka. Nie trzeba ich przyczepiać do szczebelków, wystarczy jedynie włożyć je do łóżeczka.  

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Przede wszystkim należy upewnić się czy ochraniacz wykonany jest zgodnie z normami bezpieczeństwa, by mieć pewność, że jest on w pełni dostosowany do użytku przez Twoje dziecko. Materiał z jakiego wykonany jest ochraniacz musi być bezpieczny i przyjazny dla skóry malucha oraz łatwy w utrzymaniu czystości, gdyż przy dzieciach łatwo o zabrudzenia. Powinniśmy także znać dokładne wymiary łóżeczka, by wybrać produkt, który będzie do niego pasował idealnie. Dobrze dobrany ochraniacz zapewni dziecku komfortowy sen, jednocześnie chroniąc je przed różnymi zagrożeniami, a przy okazji może pełnić funkcje estetyczne i pięknie dopełniać wystrój pokoiku.    

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Wypełnienie
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel