Darmowa dostawa od 150,00 zł

Prześcieradła ochronne

( ilość produktów: 158 )

Miękkie i przyjemne podłoże do spania to gwarancja wygodnego i komfortowego wypoczynku, którego potrzebuje każdy, by odpowiednio zregenerować siły na kolejny dzień. Dobrze jest zaopatrzyć łóżko w prześcieradło ochronne, które będzie dawać nie tylko miłe podłoże do spania, ale również zabezpieczy materac przed zanieczyszczeniami, roztoczami czy też bakteriami. Poprawi ono higienę snu oraz wydłuży żywotność materaca, który posłuży przez dłuższy czas pozwalając także zaoszczędzić.  

 

Właściwości prześcieradeł ochronnych – czego możemy się spodziewać?

Prześcieradła ochronne są dostępne w różnych rodzajach, które odpowiadają różnym potrzebom użytkowników. Nieprzemakalne prześcieradła zabezpieczającą materace przed wilgocią, plamami i innymi zanieczyszczeniami. Są one szczególnie przydatne dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu, ale również dla rodzin z małymi dziećmi, u których często zdarzają się wypadki związane z rozlanymi płynami podczas spożywania posiłków w łóżku lub też z powodu przeciekającej pieluszki. Wykonane są z chłonnych tkanin, które nie przepuszczają wilgoci, dzięki czemu materac pozostaje suchy i czysty, a także są łatwe w czyszczeniu i usuwaniu plam.

Prześcieradła antyalergiczne i hipoalergiczne zapewniają użytkownikom ochronę przed alergenami, takimi jak roztocza czy pyłki. Są one szczególnie przydatne dla osób cierpiących na różne alergie lub astmę, dla dzieci, które są szczególnie wrażliwe, ale również dla tych, którzy chcą zapewnić sobie maksymalną higienę i czystość w swoim łóżku. Wykonane z tkanin, które nie przyciągają alergenów i są łatwe do czyszczenia. Chronią przed roztoczami, kurzem oraz bakteriami i zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się i wnikaniu w materac.  

 

Rodzaje prześcieradeł ochronnych

Prześcieradła do łóżeczek  – dedykowane są najmłodszym, by utrzymać higienę w łóżeczku oraz wspomóc ważny dla rozwoju dzieci komfortowy wypoczynek. Wykonane z przyjaznych, bezpiecznych tkanin doskonale ochraniają materac oraz zapewniają wygodny sen.

Prześcieradła do wózka – przeznaczone są do wyścielenia gondoli wózka, by również tam maluch miał zapewnione wygodne i przyjemne podłoże.

Prześcieradła do łóżek – to doskonała alternatywa dla tradycyjnych prześcieradeł dodatkowo zabezpieczająca materac, by był chroniony przed uszkodzeniami mechanicznymi i plamami.  

 

 

Prześcieradła ochronne – z jakich materiałów są wykonane?

Prześcieradła ochronne wykonane z tkanin naturalnych, takich jak bawełna lub bambus są miękkie i przyjemne w dotyku, a jednocześnie wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Przepuszczają powietrze lepiej niż tkaniny syntetyczne, co zapewnia lepszą wentylację materaca i zapobiega przegrzewaniu się ciała podczas snu. Wśród prześcieradeł bawełnianych możemy wyróżnić frotte i jersey. Prześcieradła ochronne wykonane z tkanin syntetycznych, takich jak poliester czy mikrofibra, są bardziej wytrzymałe i odporne na plamy niż tkaniny naturalne. Są one również bardziej odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są dłużej wykorzystywane. Jednakże, tkaniny syntetyczne mogą nie być tak przepuszczalne dla powietrza jak tkaniny naturalne, co może prowadzić do pocenia się podczas snu.      

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel