Darmowa dostawa od 150,00 zł

Poduszki poporodowe

( ilość produktów: 4 )

Po urodzeniu dziecka, kobieta musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym z bólem, dyskomfortem i zmęczeniem. Jednym z produktów, które mogą pomóc w łagodzeniu tych dolegliwości, są poduszki poporodowe zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach. Mają na celu zapewnić im komfort po porodzie oraz pomóc w powrocie do zdrowia. Odpowiednio dobrana poduszka stanie się nieocenionym wsparciem, dzięki któremu okres poporodowy stanie się łatwiejszy do zniesienia.  

 

Jakie poduszki poporodowe możemy znaleźć?

Poduszki poporodowe to specjalistyczne poduszki projektowane z myślą o kobietach po porodzie. Ich celem jest zapewnienie komfortu, wsparcia i ułatwienie powrotu do zdrowia po ciąży i porodzie.

Poduszki do karmienia piersią pomagają utrzymać dziecko w dogodnej pozycji podczas karmienia, dzięki czemu zmniejszają ból pleców i ramion. Występują zazwyczaj w kształcie litery U lub C, co umożliwia wygodne dopasowanie do ciała.

Poduszki do spania zapewniają odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, krocza i brzucha pozwalając kobietom na lepszy i bardziej regenerujący sen.

Poduszki do siedzenia przynoszą wygodę podczas długiego siedzenia, na przykład podczas karmienia dziecka lub odpoczynku.

Poduszki do krocza zapewniają wsparcie i łagodzenie bólu w okolicach krocza, gdzie występuje największy dyskomfort. Pomagają w procesie gojenia i regeneracji krocza po porodzie.  

 

Jakie są korzyści z używania poduszek poporodowych?

Poduszki pomagają rozwiązać problemy związane z bólem i dyskomfortem po porodzie dotyczące okolic krocza, brzucha i kręgosłupa. Zapewniają odpowiednie wsparcie i łagodzą te dolegliwości. W tym czasie kobiety często mają trudności ze snem, zwłaszcza gdy muszą spać w trudnej pozycji. Poduszki poporodowe umożliwiają komfortowe i bezpieczne ułożenie ciała, co przekłada się na poprawę jakości snu.

Pomagają także w procesie powrotu do zdrowia i dobrej kondycji fizycznej, dzięki zapewnieniu odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa i krocza, co ułatwia regenerację organizmu. Dzięki nim proces ten przebiega szybciej.

Poduszki są również nieocenioną pomocą w procesie karmienia piersią. Pozwalają na utrzymanie wygodnej pozycji matki i dziecka podczas karmienia, co skutkuje zmniejszeniem bólu pleców i ramion.

Mogą być również przydatne w łagodzeniu problemów związanych z nietrzymaniem moczu po porodzie.  

Wybór odpowiedniej poduszki poporodowej – na co zwrócić uwagę?

Poduszka powinna być odpowiedniego rozmiaru i kształtu, aby zapewnić komfortowe i bezpieczne ułożenie ciała. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kształtach,  mogą być okrągłe, podłużne, trójkątne oraz w kształcie litery U.

Warto wybierać poduszki wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, takiego jak bawełna lub mikrofibra, gdyż ważne jest, aby materiał był łatwy do czyszczenia i nie wywoływał reakcji alergicznych.

Poduszki do spania powinny zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, szczególnie w okolicy lędźwiowej. Ważne jest, aby poduszka nie była zbyt twarda ani zbyt miękka, aby nie powodować dodatkowych dolegliwości.

Niektóre poduszki poporodowe posiadają system regulacji, który pozwala na dopasowanie poduszki do indywidualnych potrzeb użytkowniczki, dzięki czemu może ona uzyskać optymalne wsparcie i komfort.  

Kolor
pixel