Darmowa dostawa od 99,00 zł

Bieżniki komunijne

( ilość produktów: 137 )

Piękna oprawa stołu przyciąga uwagę i sprawia, że spędzony przy nim czas zyskuje niezapomnianą atmosferę. Zwłaszcza przy specjalnych uroczystościach, takich jak I Komunia Święta warto zadbać, by wyglądał on wyjątkowo odświętnie. Bieżnik jako podstawowa dekoracja z pewnością nada elegancji i wyjątkowego charakteru stołowej stylizacji.  

Jak wybrać idealny bieżnik komunijny?

Warto zastanowić się, czy przy dekoracji stołu chcemy pozostać przy tradycyjnym stylu, czy może dodać nieco nowoczesności. Dobór kolorów i motywów zdobniczych zależy od naszych indywidualnych preferencji, ale warto pamiętać o tym, że bieżnik powinien być przede wszystkim skromny i stonowany, żeby nie odwracał uwagi od samej celebracji. Częstym wyborem są bieżniki z motywami religijnymi, takimi jak krzyż, ryba, chleb, wino czy kłosy pszenicy, natomiast nowoczesne projekty mogą łączyć tradycyjne motywy z bardziej minimalistycznymi formami. Bardzo gustowną kompozycję tworzy bieżnik ułożony na obrusie, zwłaszcza jeśli występuje w kontrastującym odcieniu. Przed zakupem dokładnie zmierz wymiary stołu, przy którym będzie odbywać się uroczystość. Upewnij się, że bieżnik będzie odpowiedniej długości, aby ładnie się układał i nie przeszkadzał gościom w spożywaniu posiłku.  

 

Akcesoria dekoracyjne – jak połączyć je z bieżnikiem?

Bieżnik komunijny to tylko jeden z elementów dekoracji stołu. Aby stworzyć spójną i piękną kompozycję, warto pomyśleć również o innych dodatkach, takich jak serwetki, świeczniki czy kwiaty. Dobierz akcesoria, które będą harmonijnie współgrać z bieżnikiem, zarówno pod względem kolorystyki, jak i stylu. Jeśli chcemy uczynić dekorację jeszcze bardziej wyjątkową, dobrym pomysłem będzie  dodanie personalizowanych elementów, takich jak wstążki z imieniem dziecka, inicjały wyhaftowane na serwetkach czy specjalnie zaprojektowane karteczki z nazwiskami gości.  

 

Bieżnik można ułożyć na kilka sposobów!

Tradycyjnie bieżnik układa się wzdłuż stołu, jednak można również zdecydować się na ułożenie go na skos, tworząc dynamiczny wygląd, lub użycie kilku bieżników, tworząc ciekawe wzory i kompozycje. Bardzo ciekawym, nieco odmiennym sposobem na wykorzystanie bieżników w aranżacji stołu, jest ułożenie dwóch różnych modeli w taki sposób, aby jeden był położony wzdłuż długości stołu, natomiast drugi wzdłuż jego szerokości. Ważne jest, aby bieżnik był równo rozłożony na stole, bez zbędnych fałd czy zagięć, a jego końce swobodnie opadały na boki stołu.  

 

Jaki rozmiar bieżnika wybrać?

Rozmiar bieżnika to bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Źle dobrany nie będzie wyglądał estetycznie i może przeszkadzać podczas spożywania posiłku. Bieżnik układany jest zazwyczaj na środku stołu tak, by tkanina zwisała z niego na krótszych krawędziach, dlatego powinien być dłuższy od blatu. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy tkanina będzie wystawać poza niego na długość 20-30 cm.

Jeśli decydujemy się na ułożenie bieżnika na obrusie wzdłuż stołu może on kończyć się na tej samej długości, co obrus lub nieco wyżej.

Bieżnik ułożony w poprzek stołu tak, by tkanina zwisała na jego dłuższej krawędzi, to także częste rozwiązanie, jednak w tym przypadku nie może być on zbyt długi. Najlepiej wypadnie, gdy będzie wystawał na długość 20-25 cm.      

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel