Darmowa dostawa od 150,00 zł

Poduszki profilowane

( ilość produktów: 32 )

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z roli, jaką sen odgrywa w naszym życiu. Dobry sen jest nie tylko niezbędny dla regeneracji organizmu, ale również wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia. Jednym z elementów, który może wpłynąć na jakość snu, jest wybór odpowiedniej poduszki. W ostatnich latach na rynku pojawiły się poduszki profilowane, które oferują wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi poduszkami.

Rodzaje poduszek profilowanych

Poduszki profilowane są produkowane w różnych wariantach, a ich rodzaje różnią się od siebie przede wszystkim kształtem, rozmiarem oraz zastosowanymi materiałami. W zależności od potrzeb, można wybierać spośród poduszek ortopedycznych, ergonomicznych oraz termoelastycznych.

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne są przeznaczone dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa, szyi, a także z problemami z oddychaniem podczas snu. Są to poduszki o specjalnym kształcie, który pozwala na poprawienie pozycji ciała podczas snu, a tym samym zmniejszenie bólu i poprawę jakości snu.

Poduszki ortopedyczne wykonane są z różnych materiałów, takich jak pianka termoplastyczna czy lateks. Są one zazwyczaj większe niż standardowe poduszki, a ich kształt jest bardziej złożony. Często posiadają one wycięcia, wybrzuszenia oraz zagłębienia, co pozwala na dokładne dopasowanie się do sylwetki użytkownika.

Poduszki ergonomiczne

Poduszki ergonomiczne są produkowane w celu zapewnienia optymalnej pozycji głowy i szyi podczas snu. Są one zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort, a także minimalizować ryzyko bólu kręgosłupa oraz szyi.

Poduszki ergonomiczne są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co pozwala na dobranie odpowiedniej dla indywidualnych potrzeb. W przeciwieństwie do poduszek ortopedycznych, poduszki ergonomiczne nie mają tak skomplikowanego kształtu, ale nadal są zaprojektowane w sposób umożliwiający dopasowanie do sylwetki ciała.

Poduszki termoelastyczne

Poduszki termoelastyczne są produkowane z pamięcią kształtu. Oznacza to, że poduszka dopasowuje się do kształtu głowy i szyi użytkownika, zapewniając maksymalny komfort i minimalizując ryzyko bólu kręgosłupa oraz szyi.

Poduszki termoelastyczne są zazwyczaj wykonane z pianki wiskozowej, która jest bardzo elastyczna i miękka w dotyku. Są one również dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na wybór odpowiedniej dla indywidualnych potrzeb.

Zalety poduszek profilowanych

Poduszki profilowane są produkowane w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort i poprawić jakość snu. Ich specyficzny kształt i zastosowanie innowacyjnych materiałów przekłada się na wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia użytkowników. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety poduszek profilowanych:

  • Zmniejszenie bólu szyi i kręgosłupa
  • Lepsze dopasowanie do sylwetki ciała
  • Wspomaganie oddychania
  • Zmniejszenie ryzyka odleżyn
  • Zmniejszenie ryzyka odleżyn

Poduszki profilowane oferują wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi poduszkami. Ich specyficzny kształt, innowacyjne materiały oraz funkcjonalności pozwalają na poprawienie jakości snu oraz redukcję ryzyka bólu i kontuzji. Dzięki nim można cieszyć się lepszym samopoczuciem i zdrowszym snem.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę profilowaną

Wybór odpowiedniej poduszki profilowanej może mieć ogromny wpływ na jakość naszego snu oraz ogólne samopoczucie. Jednak ze względu na różnorodność dostępnych na rynku modeli i funkcji, może to być trudne zadanie. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednią poduszkę profilowaną.

Typ sylwetki ciała

Poduszki profilowane dostępne są w różnych rozmiarach, a dobór odpowiedniego rozmiaru jest kluczowy dla uzyskania maksymalnego komfortu i wsparcia podczas snu. Osoby o mniejszej sylwetce powinny wybrać mniejszą poduszkę, natomiast osoby o większej sylwetce powinny wybrać większą poduszkę. Poduszki profilowane są dostępne również w wersjach dla dzieci.

Preferencje spania

Należy również wziąć pod uwagę swoje preferencje spania. Osoby, które często śpią na boku, powinny wybrać poduszkę profilowaną z wycięciem, które zapewni odpowiednie podparcie dla szyi i zmniejszy nacisk na barki. Osoby, które zwykle śpią na plecach, powinny wybrać poduszkę o mniejszej wysokości, aby uniknąć nadmiernego wygięcia szyi. Natomiast osoby, które śpią na brzuchu, powinny wybrać poduszkę o jeszcze mniejszej wysokości, aby uniknąć nadmiernego wygięcia szyi.

Wysokość poduszki

Wysokość poduszki to ważny czynnik, który wpływa na dopasowanie się poduszki do naszej sylwetki ciała. Zbyt wysoka poduszka może prowadzić do nadmiernego wygięcia szyi, podczas gdy zbyt niska poduszka może nie zapewnić odpowiedniego podparcia dla szyi i kręgosłupa. Dlatego warto wybrać poduszkę, która jest odpowiednio wysoka, aby zapewnić maksymalny komfort i wsparcie podczas snu.

Materiał i właściwości poduszki

Poduszki profilowane są wykonane z różnych materiałów, takich jak pianka termoplastyczna, lateks, pianka wiskozowa czy włókno kokosowe. Ważne jest, aby wybrać poduszkę z materiału, który odpowiada naszym preferencjom. Na przykład, poduszki wykonane z pianki termoplastycznej dopasowują się do kształtu ciała, podczas gdy poduszki z lateksu są bardziej elastyczne i sprężyste.

 

 

 

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Wypełnienie
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel