Darmowa dostawa od 150,00 zł

Bieżniki gobelinowe

( ilość produktów: 33 )

Szukasz dekoracji na stół Bieżniki gobelinowe to wyjątkowe tekstylia, które łączą w sobie bogactwo historii, tradycyjne rzemiosło oraz niezrównaną jakość wykonania, stanowiąc nie tylko praktyczny element wyposażenia stołu, ale także znaczący akcent dekoracyjny. Podobnie jak obrusy, bieżniki gobelinowe wywodzą się z tradycji tkactwa, której korzenie sięgają słynnej manufaktury Gobelins w Paryżu, znanej od XVII wieku. Przez wieki technika tkacka, wykorzystywana w produkcji bieżników gobelinowych, ewoluowała, przechodząc od ręcznego tworzenia na krosnach do bardziej zautomatyzowanych metod, pozwalając na tworzenie bardziej skomplikowanych wzorów.  

 

Bieżniki gobelinowe – nakrycia stołu o bogatym wzornictwie

Bieżniki gobelinowe słyną z wyrafinowanych, często skomplikowanych wzorów, które mogą zawierać elementy roślinne, zwierzęce lub krajobrazy. Wzory te są bogate w detale i kolorystykę, co czyni każdy bieżnik wyjątkowym. Od klasycznych wzorów inspirowanych historią i naturą, przez bardziej nowoczesne, minimalistyczne motywy, bieżniki gobelinowe oferują szeroki wachlarz stylistyczny, dopasowany do różnorodnych gustów i wnętrz. Unikalne dla bieżników gobelinowych jest to, że wzory są wplecione w materiał, a nie nadrukowane. Jest to efekt zastosowania tradycyjnych technik tkackich, które pozwalają na uzyskanie wyraźnych i trwałych wzorów.  

Trwałe bieżniki gobelinowe

Materiał, z którego są wykonane nasze bieżniki gobelinowe, to 100% bawełna lub mieszanka bawełny i poliestru, co sprawia, że bieżniki są trwałe, ale jednocześnie miękkie i przyjemne w dotyku. Dzięki wysokiej jakości materiałów i technikom tkackim, bieżniki gobelinowe są odporne na blaknięcie, ścieranie i łatwe do utrzymania w czystości. Brzegi bieżników są zwykle starannie wykończone, co zapobiega strzępieniu się materiału i zwiększa trwałość produktu. Bieżniki gobelinowe mogą różnić się grubością i teksturą, co pozwala na wybór produktu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.  

 

 

Różne rozmiary bieżników gobelinowych

Bieżniki gobelinowe dostępne są u nas w wielu rozmiarach, od mniejszych, idealnych na małe stoliki kawowe, po większe, pasujące na długie stoły jadalniane. Różne rozmiary umożliwiają idealne dopasowanie do wielkości i stylu stołu, co ma duże znaczenie dla ogólnego efektu dekoracyjnego. Zaleca się, aby bieżnik zwisał lekko z każdej strony stołu, co dodaje elegancji i stylu. Idealna długość zwisu może wynosić od 15 do 30 cm z każdej strony. Ważne jest, aby wybrać bieżnik, którego proporcje są harmonijne w stosunku do wielkości stołu.      

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel