Darmowa dostawa od 150,00 zł

Poduszki ciążowe

( ilość produktów: 36 )

Poduszka ciążowa to jedno z najlepszych rozwiązań dla przyszłych mam, które chcą zapewnić sobie komfortowy sen w czasie ciąży. Przedstawimy korzyści związane z używaniem poduszki ciążowej, omówimy różne rodzaje tych poduszek oraz przedstawimy wskazówki, które pomogą Ci wybrać najlepszą poduszkę ciążową.

Korzyści wynikające z używania poduszki ciążowej.

Wiele kobiet zgłasza problemy ze snem w trakcie ciąży. Mogą one odczuwać dyskomfort, bóle pleców, obrzęki i inne dolegliwości. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tych dolegliwości jest używanie poduszki ciążowej. Oto główne korzyści związane z tym rozwiązaniem:

Komfort snu.

Używanie poduszki ciążowej może pomóc Ci w uzyskaniu komfortu podczas snu. Poduszka ta dostosowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu można uniknąć niewygodnych pozycji podczas snu. Dzięki temu będziesz mogła wypocząć i zregenerować siły na kolejny dzień.

Wsparcie ciała.

Poduszka ciążowa może również zapewnić dodatkowe wsparcie dla Twojego ciała. W czasie ciąży Twój organizm musi zmagać się z dodatkowym ciężarem, który może wpłynąć na Twoje stawy i mięśnie. Poduszka ciążowa może pomóc w rozłożeniu ciężaru na całe ciało, co zmniejszy nacisk na poszczególne punkty.

Zmniejszenie bólu pleców.

Wiele kobiet doświadcza bólu pleców w trakcie ciąży. Przyczyną tego problemu jest zwiększone obciążenie kręgosłupa, a także zmienione środki ciężkości ciała. Poduszka ciążowa może pomóc w zmniejszeniu bólu pleców, zapewniając odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.

Zmniejszenie obrzęków.

Obrzęki to częsty problem u kobiet w ciąży. Mogą one powodować dyskomfort, a w niektórych przypadkach nawet ból. Poduszka ciążowa może pomóc w zmniejszeniu obrzęków, zapewniając odpowiednie wsparcie dla nóg.

Rodzaje poduszek ciążowych.

Poduszki ciążowe występują w różnych kształtach i rozmiarach.

Poduszki pełne to najprostsze rozwiązanie. Są one wypełnione miękkim materiałem i mogą być wykorzystywane jako poduszka do spania. Mogą one również pełnić rolę poduszki do karmienia dziecka.

Poduszki w kształcie litery C mają za zadanie zapewnić wsparcie dla całego ciała. Ich kształt pozwala na ułożenie się w wygodnej pozycji, jednocześnie zapewniając odpowiednie wsparcie dla głowy, szyi, ramion i nóg.

Poduszki w kształcie litery U są bardziej złożone niż poduszki w kształcie litery C. Ich kształt pozwala na ułożenie się w wygodnej pozycji, jednocześnie zapewniając wsparcie dla całego ciała, w tym również dla brzucha.

Poduszki w kształcie litery J są podobne do poduszek w kształcie litery U, ale ich kształt pozwala na jeszcze lepsze wsparcie dla nóg i kolan. Mogą być wykorzystywane jako poduszka do spania, ale również jako poduszka do karmienia dziecka.

Kiedy zacząć używać poduszki ciążowej?

Nie ma określonego momentu, kiedy należy zacząć używać poduszki ciążowej. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i dolegliwości. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji.

Na jakie właściwości poduszki ciążowej zwrócić uwagę.

Poduszka ciążowa powinna być wykonana z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Powinna zapewniać odpowiednie wsparcie dla całego ciała, a jednocześnie być wystarczająco elastyczna, aby dostosować się do Twojego kształtu ciała. Ważne jest również, aby poduszka była łatwa do utrzymania w czystości i prania.

 

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Wypełnienie
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel