Darmowa dostawa od 99,00 zł

Koce poliestrowe

( ilość produktów: 149 )

Nie ma nic lepszego niż wtulenie się w mięciutki i ciepły koc, kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, a pogoda nie zachęca do wyjścia. Dlatego właśnie wybór odpowiedniego koca to bardzo ważna kwestia, która wpływa na nasz komfort snu i odpoczynek. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów koców, w tym również koców poliestrowych, dzięki którym możemy uzyskać błogi relaks.

 

Czym są koce poliestrowe?

Koce poliestrowe wykonane są  z materiału syntetycznego, który stosowany jest w produkcji wielu przedmiotów, w tym kołder i koców. Koce poliestrowe wyróżniają się gęstą i jednolitą strukturą, co zapewnia równomierny rozkład ciepła. Są też lekkie, miękkie i elastyczne, co sprawia, że przyjemnie opatulają ciało i zapewniają komfortowy sen.

Koce poliestrowe produkowane są z zastosowaniem różnych technologii, w zależności od producenta i zamierzonego zastosowania. Najczęściej stosowane technologie to wytłaczanie i przędzenie, a także laminowanie i termoskręcanie. W wyniku zastosowania tych technologii powstają koce o różnych cechach i parametrach, takich jak: gramatura, grubość, gęstość, trwałość, odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.  

 

Jakie zalety mają koce poliestrowe?

Koce z tego materiału są miękkie i elastyczne, co sprawia, że dobrze dopasowują się do ciała i zapewniają wygodę podczas snu. Ponadto, są lekkie, co ułatwia ich przenoszenie i składanie. Ich ogromną zaletą jest duża trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozdarcia i przetarcia, dzięki czemu możemy je użytkować przez wiele lat. Ich proces konserwacji jest bardzo praktyczny - łatwo czyści się je z zanieczyszczeń, ponieważ materiał nie przepuszcza wilgoci i szybko schnie. W większości przypadków wystarczy pranie w pralce w temperaturze 40-60 stopni Celsjusza i suszenie na płasko. Dodatkowo koce poliestrowe są zazwyczaj tańsze niż te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak wełna czy bawełna, dlatego są atrakcyjnym wyborem dla osób, które poszukują produktu o dobrym stosunku jakości do ceny.  

 

Jak dbać o koce poliestrowe?

By koce służyły nam przez długi czas, warto zadbać o ich właściwą pielęgnację. Przed pierwszym użyciem najlepiej wyprać je zgodnie z instrukcją producenta znajdującą się na wszytej w produkt metce. Zazwyczaj zaleca się pranie w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza z dodatkiem detergentu o neutralnym pH. Ważne jest, aby nie stosować wybielaczy ani środków zmiękczających, a pranie przeprowadzić na programie dla tkanin delikatnych, bez wirowania.

Warto poddawać je regularnemu odświeżeniu, najlepiej co 3-6 miesięcy, w zależności od intensywności użytkowania, również przed sezonem zimowym, aby przygotować je do użytkowania. Jeśli aktualnie koc nie jest używany dobrze jest schować go do szafy w worku lub torbie z materiału, aby chronić go przed kurzem i wilgocią. Warto też unikać przechowywania w plastikowych workach, ponieważ może to prowadzić do gromadzenia się wilgoci i pleśni.    

Rozmiar Produktu
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel