Darmowa dostawa od 150,00 zł

Mata do suszenia naczyń

( ilość produktów: 9 )

Po dużym przyjęciu, imprezie czy spotkaniu rodzinnym zwykle zostaje mnóstwo naczyń do umycia. Tradycyjne suszenie na ręcznikach papierowych lub bawełnianych może być czasochłonne, a dodatkowo wszystkie naczynia mogą nie zmieścić się na suszarce jaką dysponujemy. W takiej sytuacji warto rozważyć inwestycję w matę do suszenia naczyń, która z powodzeniem zastąpi tradycyjne metody suszenia.  

Mata do suszenia naczyń – jakie ma zalety?

Mata to funkcjonalny gadżet, który daje nam możliwość suszenia naczyń poza tradycyjną suszarką, kiedy zabraknie na niej miejsca. Zajmuje ona znacznie mniej miejsca niż tradycyjne ręczniki papierowe i można używać jej wielokrotnie. Bardzo łatwo ją złożyć i przechowywać w szufladzie lub na półce, dzięki czemu nie zajmuje zbędnego miejsca na blacie kuchennym. Naczynia suszone ścierkami lub ręcznikami papierowymi często ulegają uszkodzeniu, ponieważ materiał może być szorstki, co daje obawę zarysowania naczyń. Mata do suszenia naczyń jest wykonana z miękkiego materiału, który nie zarysuje i nie zniszczy naczyń. Dodatkowo jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ można ją łatwo przetrzeć wilgotną ściereczką lub wrzucić do pralki. W przypadku tradycyjnych ścierek, konieczne jest ich częste pranie, co wymaga dodatkowego wysiłku i czasu.  

 

Jak używać maty do suszenia naczyń?

Stosowanie maty jest bardzo proste i wygodne. Po umyciu naczyń zaczekaj, aż ścieknie z nich nadmiar wody i umieść je na macie do suszenia w taki sposób, by nie stykały się ze sobą i miały wystarczającą przestrzeń do schnięcia. Pozostaw je na kilka godzin, aż całkowicie wyschną. Gdy mata do suszenia naczyń stanie się wilgotna, należy ją przetrzeć wilgotną ściereczką lub wrzucić do pralki. Pamiętajmy, że matę do suszenia naczyń należy regularnie czyścić, aby zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów. Przed każdym użyciem warto również sprawdzić, czy mata jest sucha i czy nie ma na niej resztek jedzenia lub innych zanieczyszczeń, które mogą zabrudzić naczynia lub je uszkodzić. Dzięki stosowaniu maty suszenie naczyń staje się prostsze, bardziej higieniczne i bardziej efektywne.  

 

Mata do suszenia naczyń a suszenie tradycyjne

Suszenie  na macie do suszenia naczyń pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni, ponieważ zajmuje ona mniej miejsca niż tradycyjne ręczniki. Naczynia umieszczone na macie zajmują mniej miejsca na blacie lub w szafce, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w kuchni.  Dodatkowo cały proces przebiega szybciej, dzięki temu, że mata dobrze pochłania wodę, a naczynia nie są w kontakcie z mokrym podłożem.    

Kolor
pixel