Darmowa dostawa od 150,00 zł

Zasłony do salonu

( ilość produktów: 1006 )

Tworzenie przytulnej i estetycznej przestrzeni w salonie to kluczowy element aranżacji wnętrz, a zasłony pełnią w tym kontekście niezastąpioną rolę. Wybór odpowiednich zasłon do salonu może diametralnie zmienić charakter pomieszczenia, dodając mu ciepła, stylu, a także funkcjonalności. W naszym sklepie lozkoholicy.pl posiadamy szeroki wybór gotowych zasłon do salonu.  

 

Zasłony do salonu – dopasuj model do swojego wnętrza

Zasłony powinny harmonizować z ogólnym stylem salonu. Wnętrza nowoczesne zyskują na wartości dzięki zasłonom o prostych, minimalistycznych wzorach lub jednolitych kolorach. Dla klasycznych aranżacji idealne będą zasłony z bogatymi, często kwiatowymi wzorami, dodającymi elegancji. Warto też zwrócić uwagę na materiał – lekkie, przewiewne tkaniny, jak bawełna, wprowadzą do pomieszczenia świeżość, podczas gdy cięższe zasłony welurowe zapewnią poczucie luksusu i intymności. W naszym asortymencie znajdziesz wiele opcji do wyboru, wśród których znajdują się  zasłony gotowe zarówno  na przelotkach, jak i na taśmie, co również ułatwia dopasowanie ich do aranżacji salonu.  

 

Funkcjonalne zasłony do salonu

Zasłony to nie tylko element dekoracyjny, ale również praktyczny. Te elementy wystroju wnętrza regulują poziom światła wpadającego do pomieszczenia czym zapewniają prywatność oraz izolację termiczną i akustyczną. W zależności od potrzeb, można wybrać zasłony zaciemniające, idealne do oglądania telewizji bez odbić czy też zasłony z lekkich materiałów, które będą delikatnie filtrować światło, tworząc przyjemną atmosferę.  

 

Zasłony w salonie – jaki kolor wybrać?

Kolor zasłon ma kluczowe znaczenie dla atmosfery salonu. Jasne zasłony mogą optycznie powiększyć przestrzeń i dodać jej lekkości, podczas gdy ciemne kolory zasłon wprowadzą głębię i intymność. Wzory zasłon mogą zaś odgrywać rolę akcentu dekoracyjnego, wprowadzając dynamikę do wnętrza lub stanowiąc punkt skupienia uwagi. Posiadamy zasłony w różnych kolorach, by każdy mógł znaleźć produkt idealnie pasujący swojego salonu.  

 

Zasłony na przelotki oraz zasłony na taśmę

Rodzaj i sposób zawieszenia zasłon również wpływa na ogólny wygląd i funkcjonalność salonu. Zasłony na przelotki, czyli te z metalowymi lub plastikowymi oczkami wsuwanymi bezpośrednio na drążek, charakteryzują się prostotą montażu i nowoczesnym wyglądem. Ich główną zaletą jest łatwość w przesuwaniu, co sprawia, że są wygodne w codziennym użytkowaniu. Dodatkowo, zapewniają one płynne fale materiału, co może wizualnie powiększyć przestrzeń i dodać salonowi lekkości.

Zasłony na taśmę to z kolei opcja, która oferuje większą elastyczność w kształtowaniu wyglądu zasłon. Taśma marszcząca na górze zasłony pozwala na regulację poziomu marszczenia, dzięki czemu można dostosować gęstość fałd i ogólny wygląd zasłon do własnych preferencji i stylu wnętrza. Zasłony te mogą być montowane na różnego rodzaju karnisze, co sprawia, że doskonale wpisują się w każdą aranżację salonu, od klasycznej po nowoczesną.

Rozmiar Produktu
Rodzaj zawieszenia
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel