Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

6 wskazówek w jaki sposób dbać o ręczniki kąpielowe

2017-05-18
6 wskazówek w jaki sposób dbać o ręczniki kąpielowe

Po zakupie wysokiej jakości ręczników z wielką starannością próbujemy przedłużyć ich trwałość i skuteczność. Sprawdź nasz poradnik jak w prosty sposób przedłużyć ich przydatność.  1. Wypierz ręcznik przed pierwszym użyciem Przed pierwszym użyciem wypierz ręczniki z ½ szklanki octu. Ocet pomoże utrwalić barwniki i przeciwdziałać wyblaknięciu koloru.

  2. Pierz ręczniki razem Nie pierz ręczników z innymi wyrobami tekstylnymi, gdyż może to spowodować zacieranie się włókna. Przez to tworzą się tak zwane „kulki” - plamy na tkaninie. 

  3. Susz ręczniki w niepełnym bębnie suszarki. Nadmierna ilość ręczników w bębnie nie pozwoli na wystarczającą cyrkulację powietrza w celu wypłukania włókna. Zbyt wielka ilość ręczników spowoduje, że ręczniki będą szorstkie. 

  4.  Raz na jakiś czas dodawaj octu do prania Od czasu do czasu dodaj 1 szklankę octu do prania, aby wypłukać osad zgormadzony w ręczniku. Spowoduje to przywrócenie chłonności i miękkości ręczników. 

  5. Wyeliminuj zapachy za pomocą sody Dodaj ½ szklanki sody do pieczenia z proszkiem w cyklu prania, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach. 

  6. Unikaj zmiękczania tkanin To może wydawać się sprzecznością, ale zmiękczanie może uszkodzić ręczniki. Zmiękczacze tkanin powodują gromadzenie się osadu, co powoduje sztywność i spadek chłonności.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixel