Darmowa dostawa od 150,00 zł

Firany do salonu

( ilość produktów: 300 )

Firany pełnią ważną rolę w aranżacji wnętrz, wpływając na atmosferę i estetykę pomieszczeń. W salonie, który jest sercem domu i miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu z rodziną czy przyjaciółmi, odpowiedni wybór firan ma szczególne znaczenie. Dzięki nim możemy stworzyć przytulną atmosferę, dodać elegancji czy nowoczesności wnętrzu, a także kontrolować poziom światła wpadającego do pomieszczenia.    

 

Firany do salonu – co wnoszą te dodatki?

Firany sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne, a także zyskuje ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Wprowadzają również elementy dekoracyjne, które podkreślają styl wnętrza oraz wyraziste akcenty kolorystyczne. Umiejętnie dobrana tkanina i upięcie firan może wpłynąć na optyczne powiększenie bądź zmniejszenie okna, wpływając na proporcje całego pomieszczenia. Wreszcie, firany pełnią także funkcję ochronną, zabezpieczając naszą prywatność przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów.  

 

Jak możemy upinać firany?

Na żabki - Żabki to małe klamry lub zaczepy, które mocujemy do górnej krawędzi firany, a następnie zaczepy te wieszamy na karniszu, co pozwala na swobodne przesuwanie firan wzdłuż karnisza. Żabki pozwalają na delikatne, równomierne marszczenie firan, co dodaje im lekkości i elegancji. Idealnie pasują do wnętrz w stylu klasycznym, romantycznym, prowansalskim czy shabby chic.

Na taśmie - W tym przypadku firany są przymocowane do taśmy, która posiada pętle, przez które przewleka się karnisz. Taśma może być wszyta wzdłuż górnej krawędzi firany lub przymocowana oddzielnie. Jest to proste, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na swobodne przesuwanie firan wzdłuż karnisza. Pasuje do różnorodnych wnętrz, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Na szelkach - Szelki to ozdobne paski materiału, które są przymocowane do górnej krawędzi firany. Zawiesza się je na karniszu, tworząc efektowne pętle. Dodają firanom elegancji i oryginalności, stając się również dekoracyjnym elementem wnętrza. Są idealne do wnętrz urządzonych w stylu glamour, vintage czy klasycznym.

Na przelotkach - Przelotki to metalowe lub plastikowe oczka, które są umieszczone w górnej części firany. Karnisz przewlekany jest przez te oczka, co pozwala na swobodne przesuwanie firan wzdłuż karnisza. To proste i eleganckie rozwiązanie, które pozwala na łatwe i szybkie montowanie oraz demontaż firan. Przelotki prezentują się estetycznie i tworzą równomierne fałdy. Firany na przelotkach idealnie pasują do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, industrialnym czy loft.

Na tunelu – W górnej części firany wszyty jest tunel, przez który przewleka się karnisz, co jest prostymi funkcjonalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w różnorodnych aranżacjach. Takie firany są łatwe w montażu i demontażu, a także praktyczne w codziennym użytkowaniu, a tunel sprawia, że firany układają się równomiernie wzdłuż karnisza. Pasują do różnych wnętrz, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych, jednak szczególnie dobrze komponują się ze współczesnymi aranżacjami.  

 

Ciekawe zastosowania firan w salonie

Oddzielanie strefy wypoczynkowej od jadalni - W salonach, które łączą funkcje wypoczynkowe i jadalniane, firany mogą służyć jako subtelna przegroda. Lekkie, zwiewne tkaniny pozwolą na zachowanie przestrzeni, a jednocześnie wprowadzą wyraźny podział na strefy.

Przegroda w sypialni - W przypadku mieszkania typu open space, gdzie sypialnia jest częścią salonu, firany mogą oddzielić te dwie strefy, dodając prywatności oraz intymności sypialni.

Oddzielanie kącika biurowego - Jeżeli w salonie znajduje się również miejsce do pracy, wykorzystanie firan jako przegród pozwoli na stworzenie spokojnej i wydzielonej przestrzeni, która będzie sprzyjać skupieniu.

Przegroda na tarasie lub balkonie - Firany mogą również pełnić funkcję przegród na tarasach czy balkonach, oddzielając przestrzeń zewnętrzną od wewnętrznej, jednocześnie wprowadzając przytulność i tworząc kameralny klimat.

Wydzielanie kącika zabaw dla dzieci - Firany mogą służyć również jako przegroda w salonie, aby wydzielić przestrzeń dla dzieci, w której mogą się bawić i spędzać czas.    

Rozmiar Produktu
Rodzaj zawieszenia
Kolor
Tkanina
Gramatura
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel