Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jak prać koce polarowe?

2017-06-09
Jak prać koce polarowe?

Koce polarowe są ciepłą opcją na zimne dni, jednak tak jak każda inny koc są poddawane działaniu potu, jedzenia czy rozlanych napoi. Aby utrzymać swój koc w dobrym stanie musisz go prać w sposób przeznaczony dla tkanin z polaru. Pranie ich tak jak kocy z bawełny może je zniszczyć; zmechacić lub spowodować, że stracą swój kształt i właściwości.

Pranie kocy polarowych

Wstępne usuwanie plam i zabrudzeń
Na zabrudzone miejsce nanieś kroplę płynu do mycia naczyń. Pozwól płynowi wsiąknąć w tkaninę na 10 minut, a następnie za pomocą papierowego ręcznika, usuń go na tyle na ile to możliwe. Nie zdrapuj zabrudzenia, ponieważ możesz go wcisnąć w głąb tkaniny lub rozprzestrzenić na czyste miejsca.

Pranie
Umieść koc w swojej pralce. Aby uniknąć zafarbowania innych ubrań, najlepszym wyjściem jest pranie rzeczy polarowych razem, posegregowanych kolorami. Zanim zaczniesz ustaw pralkę na niskie obroty - wysokie mogą powodować mechacenie się koca. Używaj tylko ciepłej wody zamiast gorącej. Dodaj do pralki środek myjący, ale nie używaj produktów zawierających wybielacz. Unikaj również zmiękczaczy do tkanin, które mogą zniszczyć wodoodporne wykończenie dodawane do wielu polarowych kocy.

Suszenie
Susz koce w suszarce bębnowej na delikatnym programie z niską temperaturą i obrotami. Nigdy nie używaj programów z wysoką temperaturą, ponieważ niszczy ona tkaninę. Wyjmij koc z suszarki zaraz po zakończeniu programu i złóż, aby uniknąć zagnieceń. Jeśli koc jest zbyt puszysty, połóż go na płaskiej powierzchni i dociśnij rękoma. Nie prasuj kocy z polaru żelazkiem. Prasowanie roztopi włókna syntetyczne i zostawi ślady na tkaninie. Jeśli masz możliwość, w celu wyschnięcia i świeżego zapachu, rozwieś swój koc na zewnątrz.

Przechowywanie
Jeżeli chcesz przechowywać koc od razu po praniu, złóż go starannie i umieść w specjalnie przystosowanym opakowaniu do przechowywania kocy. Dzięki temu zachowa on świeżość podczas przechowywania w twojej szafie.

Zobacz także:
Jak optycznie powiększyć sypialnie - kilka prostych porad
Jak optycznie powiększyć łazienkę? Rola dodatków
Jak kupować prześcieradła?
Jak idealnie posłać łóżko? Efekt jak w hotelu!
Jak dopasować kolor zasłon?

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel