Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jak optycznie powiększyć łazienkę? Rola dodatków

2021-02-19
Jak optycznie powiększyć łazienkę? Rola dodatków

Mała łazienka nie musi oznaczać niewygodnej – można ją dobrze zaprojektować, a optycznie nieco powiększyć. Będzie przestrzenią odpowiednią dla rodziny, a także zyska charakteru i elegancji. W jaki sposób można uzyskać taki efekt? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Mała, ale wyjątkowa

Każda łazienka może być wyjątkowa i funkcjonalna – nawet mała zapewni wygodę. Ergonomia i komfort to podstawa, dlatego pamiętaj o tym podczas projektowania salonu kąpielowego. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni pozwoli żeby wnętrze dodatkowo nie było przytłaczające warto zadbać również o jego optyczne powiększenie. Poniżej prezentujemy ciekawe triki jak powiększyć małą łazienkę.

Jak wybrać podłogę?

Uwolnienie podłogi pozwoli podnieść komfort przemieszczania się – to popularny trik w aranżacji wnętrz. Wielu producentów oferuje różne meble oraz sprzęty, które są chętnie montowane nawet w małych łazienkach.

Prysznic zamiast wanny

Montaż kabiny zamiast wanny to rozwiązania, które sprawi, że łazienka optycznie stanie się większa. Warto wybrać kabinę typu walk in bez brodzika lub tylko ze ścianką prysznicową. Mogą też być to zasłonki prysznicowe.

Wiszące meble

Modnym rozwiązaniem dodającym łazience lekkości są też meble wiszące. Optycznie powiększą dostępną przestrzeń, a będą bardzo funkcjonalne – sprawiają też, że sprzątanie podłogi staje się znacznie przyjemniejsze. Innym trikiem są też zaokrąglone powierzchnie, które również pozwolą na oszczędność miejsca.

Mniej znaczy lepiej

Warto też minimalizować liczbę dodatków – im jest ich więcej, tym bardziej zaburzamy wnętrze. Zadbaj o przejrzystość i wybierz jedynie kilka akcesoriów – jak ręczniki kąpielowe, pojemnik na kosmetyki itd. – gdyż porządek i umiar to klucz do sukcesu.

Jasne kolory

W każdym wnętrzu kluczową rolę pełnią też jasne i chłodne barwy – jak biel, beże czy subtelne szarości. Dzięki nim można uzyskać efekt „oddalenia”. W łazience są chętnie łączone ze sobą – pasuje do nich blat drewniany albo kamienny, szklane dodatki itd.

Poza kolorem postaw na błysk – takie powierzchnie to najprostszy sposób, by wnętrze wydało się większe. Odbijające światło rozpraszają wzrok, a ciepłe odcienie dodadzą też wnętrzu przytulnego charakteru.

Kontrasty

W małej łazience ładnie prezentują się kontrasty – trzeba je jednak umiejętnie wykorzystać i wkomponować we wnętrze. Warto też zadbać o odpowiednie oświetlenie, które pozwoli podkreślić design.

Lustra

Niebagatelną rolę w łazience pełnią lustra, które doskonale optycznie powiększą pomieszczenie. Moda na lustra podkreśla ich wyjątkową rolę w optycznym nadawaniu proporcji. Doskonale oszukują wzrok na metrażu. W łazienkowych aranżacjach warto zastosować zabieg montażu kilku luster w różnych rozmiarach.

Zobacz także:
Jak kupować prześcieradła?
Jak idealnie posłać łóżko? Efekt jak w hotelu!
Jak dopasować kolor zasłon?
Jak dodać uroku łazience?
Jak dobrze wybrać kołdrę puchową?

pixel