Darmowa dostawa od 150,00 zł

Uniwersalne komplety pościeli na lato i jesień – co wybrać?

2019-09-09
Uniwersalne komplety pościeli na lato i jesień – co wybrać?

Czy jedna pościel całoroczna jest dobrym pomysłem? Czy może jednak lepiej wybrać dwie różne – na sezon letni i zimowy? Jaki materiał będzie najlepszy? Czy są materiały uniwersalne, na wszystkie pory roku?Dobrze dobrany komplet pościeli pozwoli w pełni i komfortowo odpocząć zarówno w gorące, jak i mroźne noce. Warto znać właściwości poszczególnych materiałów – głównie tych, które są polecane niezależnie od pory roku. Bardzo popularna jest zatem kołdra 4 pory roku 200x220 cm, ale są też zwolennicy zmiany kompletu zgodnie z porą roku.

 

Komplet pościeli – całoroczny czy dwa różne?

 

Interesuje Cię komplet pościeli 160x200 cm dla singla albo komplet pościeli 200x220 cm dla pary? Niezależnie od rozmiaru, zwróć uwagę na materiał – na lato i zimę polecane są różne, mimo że można też zdecydować się na praktyczną kołdrę 4 pory roku 200x220 cm lub 160x200 cm.

 

Jaka kołdra i pościel na lato?

 

Komplety pościeli z prześcieradłem przeznaczone na lato powinny być lekkie i wyjątkowo przewiewne Pościel powinna oddychać, zapewniać komfort termiczny. Na gorące dni sprawdzą się materiały z naturalnych włókien. Sztuczne nie zagwarantują optymalnej cyrkulacji powietrza podczas snu, co w efekcie może wywołać nawet podrażnienia na skórze. Odpowiednia będzie zatem kołdra letnia 200x200 cm z poszewką z satyny bawełnianej, bambusa lub jedwabiu – to jeden z najczęściej kupowanych modeli w naszym sklepie.

 

Jaka kołdra i pościel na zimę?

 

W zimie sprawdzi się m.in. kołdra puchowa 160x200 cm czy 200x220 cm, gdyż zapewni odpowiedni komfort podczas chłodnych nocy. Powinna być ciepła, ale także przewiewna, o właściwościach termoizolacyjnych i absorbujących wilgoć. Lepiej przykryć się ciepłą pościelą niż ustawić ogrzewanie na maksymalną wartość. Jako komplet pościeli na zimę sprawdzi się m.in. flanela, dżersej, wełna itd.

 

Tkaniny całoroczne – kołdra 4 pory roku

 

Na lato i zimę sprawdzi się też kołdra 4 pory roku – 200x220 cm lub 160x200 cm itd. Warto ją oblec w pościel z naturalnej i przewiewnej bawełny, która zapewnia dobrą jakość i przewiewność. Sprawdzi się w tej roli także kora oraz len.

Wybierając komplet na lato czy zimę, trzeba też pamiętać o swoich potrzebach – wiele osób stawia na kołdrę antyalergiczną (160x200 cm, 200x220 cm itd.). Jest ona idealna dla użytkowników wrażliwych na działanie kurzu, roztoczy itp. Hipoalergiczne materiały pozwolą na spokojny, bezpieczny i zdrowy sen przez cały rok.

Zobacz także:
Urządzamy elegancką sypialnię w stylu glamour – porady
Trendy wnętrzarskie – TOP 4
Tkaniny dla dzieci – jakie tekstylia są odpowiednie dla wrażliwej skóry dziecka?
Tekstylne upominki na walentynki
Tania pościel – jak wybrać dobrą jakość w rozsądnej cenie?

pixel