Darmowa dostawa od 150,00 zł

Trendy wnętrzarskie – TOP 4

2021-02-17
Trendy wnętrzarskie – TOP 4

Trendy to chwilowy kierunek rozwoju – m.in. w branży odzieżowej czy dekoracji wnętrz. Niektóre trwają tylko sezon, inne co najmniej kilka lat, wybrane określa się też mianem ponadczasowych. Osoby urządzające mieszkanie zwykle szukają w nich inspiracji – sprawdziliśmy, co obecnie jest na topie.W duchu ekologii i projektowanie zrównoważone

 

W dekoracji wnętrz obecnie chwytliwym hasłem jest tzw. „zrównoważone projektowanie”. To odpowiedź również na globalny kryzys ekologiczny – polega na takim kreowaniu czy urządzaniu przestrzeni, by negatywny wpływ ludzi na środowisko naturalne był jak najmniejszy. Promowane jest stosowanie m.in. odnawialnych zasobów.

Ma to ogromne znaczenie również w urządzanych wnętrzach. Na czym to polega? Wnętrza są wykańczane i dekorowane meblami, materiałami i dodatkami z odnawialnych materiałów, a różne akcesoria nawet z biodegradowalnych czy z recyklingu.

 

Naturalne materiały

 

Zgodnie z tym trendem do łask wracają naturalne materiały, które zbliżają nas do natury – jak len, bawełna czy satyna bawełniana. Chętnie wybierany wykonane z nich pościele, dekoracyjne poszewki na poduszki, prześcieradła, a także ręczniki kąpielowe i inne dodatki.

 

Ponadczasowe kolory ziemi

 

Skoro ekologia ma tu ogromne znaczenie, nie powinno dziwić, że chętnie wybierane do wnętrz są również kolory ziemi. Takie trendy kolorystyczne są zgodne z trendem opisanym powyżej – wybierając m.in. zasłony do sypialni, komplet pościeli czy poduszki stawiamy chętnie na beże, brązy, zieleń w ciepłych odcieniach, przydymiony róż, odcienie oliwkowe, szarości czy szmaragd. Modne są także wnętrza monochromatyczne, czyli takie, w których dominuje jeden kolor w kilku tonacjach.

Kolory występujące w naturze doskonale wyciszają, uspokajają i pozwalają żyć w harmonii z przyrodą. Wybrane odcienie pojawiają się w całych wnętrzach – a zatem na meblach, na ścianach, suficie oraz niezwykle ważnych dodatkach – jak pościel z satyny bawełnianej, koc z mikrofibry czy zasłony lniane. Są one niezbędne, by stworzyć nietuzinkowe, ale także przytulne wnętrze.

 

Faktura – klucz do sukcesu

 

Wyjątkowego charakteru nadają wnętrzom także różne faktury. Wypukłe, oryginalne powierzchnie przeważają w meblach, na ścianach, ale także w tkaninach obiciowych. Modne są m.in. fotele tapicerowane, dekoracyjne materiały – jak zasłony stylizowane na welur, koce o widocznym splocie lub pikowane, a także dywany w różne minimalistyczne wzory i trójwymiarowe tekstury. Faktura może pojawić się wszędzie – na panelach dekoracyjnych na ścianę, na podłodze, a także w dodatkach.

Zobacz także:
Tkaniny dla dzieci – jakie tekstylia są odpowiednie dla wrażliwej skóry dziecka?
Tekstylne upominki na walentynki
Tania pościel – jak wybrać dobrą jakość w rozsądnej cenie?
Sypialnia w stylu morskim — jak ją zaaranżować?
Sypialnia w stylu glamour

pixel