Darmowa dostawa od 150,00 zł

Poduszka puchowa – dobry wybór?

2020-04-14
Poduszka puchowa – dobry wybór?

Skompletuj wszystko, czego potrzebujesz do wyposażenia sypialni – komplety pościeli z prześcieradłem, kołdry i poduszki na różne pory roku, modne zasłony i inne dodatki. Na naszym blogu znajdziesz praktyczne i inspirujące wskazówki oraz porady – tym razem wyjaśniamy, dlaczego poduszka puchowa będzie dobrym wyborem.Poduszki puchowe – tradycyjnie doskonałe

 

Kołdry i poduszki puchowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje liczne zalety – puch jest lekki i przewiewny, stanowi zatem dobry surowiec. Taki komplet sprawdzi się podczas mroźnej zimy i upalnego lata, gdyż puch cechuje się znakomitymi parametrami izolacyjnymi.

 

Poduszki z naturalnym wypełnieniem

 

Poza tym kołdry i poduszki z puchem lub pierzem to tekstylia naturalne, co oznacza, że pozwalają skórze swobodnie oddychać, dlatego są tak popularne. Puch jest lekki, ale dostatecznie sprężysty i gwarantuje wentylację oraz dobre podtrzymywanie odcinka szyjnego kręgosłupa, a także skutecznie odprowadza wilgoć. Tańszą alternatywą są zaś poduszki z pierzem – również dostępne w naszej ofercie.

Do wyboru są poduszki w różnych rozmiarach, ale też znaczenie mają też materiały obszycia, liczba komór, ilość i gęstość wypełnienia. Od tych wszystkich parametrów zależy komfort snu, dlatego warto poświęcić chwilę na dopasowanie poduszki idealnej – zachęcamy do zakupów.

 

Poduszka puchowa 70x80 cm i inne rozmiary

 

Standardowym, czyli zarazem najpopularniejszym, rozmiarem poduszek jest 70x80 cm. Idealnie dopasuje się do głowy i zapewni dobry sen – nasze produkty powstają przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Naturalny puch jest miękki, dopasowuje się do kształtu ciała i pozycji spania, zatrzymuje ciepło i odprowadza wilgoć. W naszym sklepie są poduszki puchowe 70x80 cm wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami. Możesz też wybrać inne rozmiary – sprawdź, czy odpowiednia będzie poduszka puchowa 50x70 cm, 65x65 cm, 40x40 cm itd.

 

Poduszki puchowe – inwestycja na lata

 

Poduszki zawierające co najmniej 90 proc. naturalnego puchu gęsiego to bardzo cenione wypełnienie. Zapewniają optymalną termoizolację, są puszyste, lekkie i naturalne – to lepszy wybór niż poduszki z pierza, mimo że są też droższe. Wybrane z nich mają aż trzy komory, co zdecydowanie podnosi poziom komfortu snu i wypoczynku. Co ważne, poduszki puchowe są też bezpieczne dla dzieci, gdyż nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji, co gwarantuje Certyfikat Oeko-Tex.

Zobacz także:
Podkłady i ochraniacze na materac – dlaczego warto?
Obrusy – rodzaje i przykładowe modele
Obrusy plamoodporne – z jakiego materiału są wykonane?
Niezbędnik plażowicza – czego nie możesz zapomnieć
Narzuty na łóżko – jak o nie dbać?

pixel