Darmowa dostawa od 150,00 zł

Podkłady i ochraniacze na materac – dlaczego warto?

2019-11-22
Podkłady i ochraniacze na materac – dlaczego warto?

Aranżacja sypialni wpływa na komfort naszego snu, ale ważne są też inne czynniki – wybór między innymi kołdry, pościeli oraz materaca. Coraz więcej osób decyduje się także na zakup podkładu lub ochraniacza – zdradzamy, czy warto w nie zainwestować.Podkłady pod materac – korzyści ze stosowania

 

Mimo że podkład nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, stanowi niezwykle ważny element sypialni i wpływa na komfort naszego snu. Należy go położyć na stelaż, a dopiero na niego materac. Dobrej jakości podkład przedłuży żywotność materaca i będzie skutecznie zabezpieczał go przed kurzem i innymi zabrudzeniami, roztoczami, a także rozwojem grzybów i drobnoustrojów chorobotwórczych.

Co więcej, podkład wyrówna całą powierzchnię, sprawi, że nie powinny wystąpić deformacje pianki materaca czy pokrowca między listwami stelaża. Dzięki niemu materac zachowa odpowiedni kształt na długo. Podkład na materac to również lepsza higiena, co ma znaczenie głównie dla osób cierpiących z powodu alergii.

 

Do czego służy ochraniacz na materac?

 

Ma to szczególne znaczenie, bo materace są zwykle powleczone tkaniną ozdobną niż ochronną czy wodoszczelną – zabezpieczeniem przed zabrudzeniami i płynami są nowoczesne ochraniacze. Dodatkowo podnoszą też komfort snu.

Ochraniacz to skuteczna ochrona materaca – tym bardziej, że zdjęcie z materaca pokrowca nie jest proste. Podobnie zresztą jak jego ponowne założenie. Większość z nas zapomina o tym obowiązku, a przecież materac też się brudzi i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Łatwiej zadbać o jego czystość oraz odpowiednią higienę, korzystając dodatkowo z ochraniacza. Można go szybko i bez problemu ściągnąć, uprać i ponownie nałożyć na materac.

Ochraniacz może też zabezpieczyć materac przed zniszczeniami spowodowanymi przez małe dzieci lub osoby starsze, które mają kłopot z trzymaniem moczu i kontrolowaniem potrzeb fizjologicznych w nocy. W takich sytuacjach jest on niezbędny – po zamoczeniu materac nie nadaje się do dalszego użytkowania. Dla dzieci warto wybrać model z Certyfikatem Oeko-Tex Standard 100.

 

Skuteczna ochrona materaca

 

Warto rozważyć zakup ochraniacza, gdyż będzie on stanowił skuteczną ochronę materaca. Wybierając podkład lub ochraniacz na materac, warto też zwrócić uwagę na kilka kwestii – ich rozmiar, sposób czyszczenia i pielęgnacji oraz wodoodporność. Do wyboru są też różne ochraniacze – w formie prześcieradła z gumką lub maty. Dobór odpowiedniego produktu zależy głównie od potrzeb – nie zawsze konieczny jest model odporny na płyny.

Zobacz także:
Obrusy – rodzaje i przykładowe modele
Obrusy plamoodporne – z jakiego materiału są wykonane?
Niezbędnik plażowicza – czego nie możesz zapomnieć
Narzuty na łóżko – jak o nie dbać?
Narzuta na łóżko – TOP 3 modne modele

pixel