Darmowa dostawa od 150,00 zł

Komplety pościeli 160x200 cm – dla singla, dla pary

2020-08-17
Komplety pościeli 160x200 cm – dla singla, dla pary

Aby komplet pościeli wspaniale się prezentował i ozdabiał sypialnię, musi być idealnie dopasowany – zarówno pod względem designu, jak i wymiarów. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest pościel 160x200 cm – sprawdzi się zarówno dla singla, jak i dla wielu par.

Wybór pościeli do sypialni

Wybór pościeli może nie być prosty – dopasowanie kolorystyki oraz wzoru jest co prawda łatwe, ale określenie rozmiaru może już być problemem dla wielu osób. Warto o tym pamiętać, bo zbyt mała lub za duża pościel obniża komfort i jakość wypoczynku.

Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar materaca, gdyż pościel powinna zakrywać jego całą powierzchnię. Wielkość kołdry i kompletu pościeli powinna też być dopasowana do rodzaju łóżka.

Praktyczna ozdoba sypialni

Każda sypialnia zyska charakteru, jeśli znajdą się w niej różne dodatki – jak m.in. poduszki dekoracyjne, stylowa narzuta, elegancki komplet pościeli czy odpowiednie oświetlenie. Warto pamiętać także o roślinach i wyborze odpowiednich kolorów, aby całość idealnie ze sobą grała. Bardzo ważny jest jednak także jej rozmiar – za mała lub za duża ani nie będzie się odpowiednio prezentowała, ani nie zapewni najwyższego komfortu.

Pościel dla singla – jaki rozmiar wybrać?

Dla singla polecamy m.in. komplety pościeli 140x200 cm oraz 160x200 cm. Pierwszy sprawdzi się jednak raczej dla nastolatków, dla dorosłych lepszym wyborem będzie komplet pościeli 160x200 cm. Nawet dla wielu par jest on wystarczający. Rozmiar ma kluczowe znaczenie dla komfortu naszego wypoczynku.

Poza tym pościel 160x200 cm będzie też dobrym wyborem na kanapach i rozkładanych sofach, które są okazjonalnie rozkładane w salonach dla gości. Wskazówki te można wykorzystać jako pomoc, ale każdy powinien kierować się swoimi własnymi potrzebami i upodobaniami.

Pościel dla par

Pary zwykle wybierają pościel w rozmiarze 180x200 cm lub 200x220 cm – takie komplety najlepiej sprawdzą się w sypialni małżeńskiej. Drugi wariant sprawdzi się przede wszystkim dla osób wysokich. Znaczenie mają też osobiste upodobania, gdyż niektórzy wolą spać pod wspólną, większą, podwójną pościelą, inni z kolei wybiorą dwa pojedyncze komplety. Pościel 200x220 cm jest szerszy i dłuższy, więc dla wielu osób wygodniejszy.

Warto jednak sprawdzić wymiary łóżka i materacu, aby wybrać optymalnie. Komplet pościeli 160x200 cm uznawany jest za standardowy, ale wszystko zależy od osobistych preferencji użytkowników. Może on też pełnić obie wspomniane funkcje – sprawdzi się zarówno jako pościel pojedyncza, jak i podwójna.

Zobacz także:
Komplet pościeli dla dzieci – uniwersalny prezent
Komplet pościeli 200x220 cm – najpopularniejsze wzory na jesień TOP 4
Komplet pościeli 200x220 cm i 160x200 cm – zimowe modele dla par
Komplet pościeli 160x200 cm – najlepszy dla singla?
Kołdry i pościele dla dzieci – jak wybrać? Praktyczny poradnik

pixel