Darmowa dostawa od 150,00 zł

Kołdra antyalergiczna – kiedy warto?

2020-03-10
Kołdra antyalergiczna – kiedy warto?

Kołdry antyalergiczne to produkty przeznaczone dla osób ze skłonnością do alergii. Jeśli jesteś wrażliwy m.in. na roztocza czy kurz, lepiej wybierać kołdry i pościele antyalergiczne. Przygotowaliśmy kilka porad.

Kołdra ze sztucznym wypełnieniem

Kołdra ze sztucznym wypełnieniem zagwarantuje spokojny zdrowy sen i regenerujący odpoczynek. Taki wybór ma wiele korzyści, głównie dla osób podatnych na alergie – aby uniknąć problemów, zdecyduj się na kołdrę antyalergiczną oraz odpowiednią pościel. Pamiętaj, że mogą one być dobrym środowiskiem dla roztoczy, zarazków i bakterii, a także pogorszyć Twój stan zdrowia.

W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie kołdra antyalergiczna 140x200 cm, 160x200 cm lub w innym rozmiarze – zobacz naszą ofertę.

Kołdra naturalna a kołdra antyalergiczna

Naturalne kołdry i komplety pościeli u alergików mogą wywoływać bardzo nieprzyjemne reakcje – jak między innymi kichanie, katar, łzawienie i nieprzyjemną swędzącą wysypkę. Łatwo chłoną kurz, stanowią zwykle dobre środowisko do rozwoju bakterii i roztoczy, czyli mikroskopijnych pajęczaków, które upodobały sobie ciepłe i wilgotne środowisko – jak właśnie pościel.

Nieprzyjemne objawy alergii – zwłaszcza swędzenie – nie pozwalają na spokojny sen, dlatego lepiej zainteresować się produktami antyalergicznymi, które zapewnią wyższy komfort.

Pościel antyalergiczna i hypoalergiczna – jaka jest różnica?

Kołdra hypoalergiczna wykonana jest z materiałów, które nie wywołują reakcji alergicznych. Warto też stosować ja profilaktycznie, jeśli mamy wrażliwą skórę lub w przypadku lekkich alergii.

Kołdry alergiczne mogą być wykonane z różnych materiałów, które sprawiają, że nie dochodzi do rozwoju m.in. grzybów i roztoczy, które żywią się fragmentami naskórka ludzkiego. Do ich produkcji używane są nowoczesne technologie i specjalne materiały aktywnie zwalczające rozwój alergenów. Będą pomocne nawet w ciężkich przypadkach alergii na roztocza i zarodniki pleśni.

Wybierając konkretny model, zwróć też uwagę na rozmiar, bo on również wpłynie na komfort snu – do wyboru jest m.in. kołdra antyalergiczna 160x200 cm, 200x220 cm itd. Dopasuj od razu komplet pościeli 200x220 cm, 140x200 cm itd.

Kołdra antyalergiczna zapewni komfortowy sen i pomoże zwalczyć skutki alergii. Z kolei pościel można prać w wyższej temperaturze, co ważne w walce z roztoczami oraz innymi alergenami. Wszystkie dostępne u nas produkty spełniają najwyższe normy i wymagania użytkowe.

Zobacz także:
Kołdra 4 pory roku – plusy i minusy
Kołdra 200x220 cm – popularny wybór do sypialni dla pary
Koce piknikowe i na plażę – praktyczne zastosowanie
Koc polarowy czy akrylowy – jaki wybrać?
Koc piknikowy – czas zacząć sezon!

pixel