Darmowa dostawa od 150,00 zł

Kołdra 4 pory roku – plusy i minusy

2019-10-17
Kołdra 4 pory roku – plusy i minusy

Szukasz uniwersalnej kołdry, która będzie dobrze służyła przez sezon wiosenno-letni oraz jesienno-zimowy? Jednym z pomysłów jest na przykład kołdra 4 pory roku, która – jak już wskazuje jej nazwa – może być używana przez cały rok. Jakie są jej zalety, a jakie wady?

Wybór kołdry a jakość snu

Na jakość i komfort naszego snu wpływa wiele różnych czynników – m.in. temperatura w pomieszczeniu, dobór odpowiedniego materaca oraz kompletu pościeli. Częstą przyczyną przegrzania jest niewłaściwie dobrana kołdra. Zbyt lekka i cienka może sprawić, że będziemy odczuwać zimno, zbyt gruba – że zaczniemy się pocić.

Właśnie z tego powodu tak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu. Kołdra puchowa 180x200 cm sprawdzi się w większości przypadków, ale dla osób wrażliwych na zmiany temperatury dobrym rozwiązaniem będzie także pościel 4 pory roku.

Jeden komplet na cały rok

Możesz zdecydować się na co najmniej dwa komplety pościeli – byłaby to np. tradycyjnie kołdra letnia 160x200 cm lub 200x220 cm oraz druga na zimę – albo jeden uniwersalny. Wiele osób decyduje się na zakup jednego zestawu np. z wygody lub braku miejsca do przechowywania. Jeśli nie chcesz mieć kilku kompletów pościeli – jak np. kołdra puchowa 200x200 cm na zimę i lżejsza na lato – dobrą alternatywą będzie dla Ciebie kołdra 4 pory roku – 200x220 cm, 180x200 cm itd., która jest możliwie najbardziej uniwersalna.

Zalety kołdry 4 pory

Kołdra 4 pory roku to model dwuelementowy – ma napy, dzięki którym można spiąć lub rozpiąć kołdrę. W ten sposób dopasujesz ją odpowiednio do swoich aktualnych potrzeb. To praktyczne rozwiązanie, gdyż składa się ona z dwóch części o innych właściwościach cieplnych. Jedna jest cieńsza i sprawdzi się w sezonie wiosenno-letnim, a druga zawiera więcej wypełnienia i używamy jej jesienią oraz zimą. Taki zestaw powinien sprawdzić się przez cały rok, ale podczas wyjątkowo silnych mrozów warto mieć w zanadrzu także cieplejszą kołdrę.

Uniwersalna i praktyczna

Kołdra 4 pory roku 200x220 cm, 180x200 cm itd. – jest uniwersalnym wyborem dla osób wrażliwych na zmiany temperatury. To praktyczne rozwiązanie również z innych powodów – nie zajmuje wiele miejsca, a dzięki temu, że jej części są używane osobno, jej żywotność jest zwykle dłuższa. Atrakcyjny jest też jej koszt – cena kołdry 4 pory roku 180x200 cm lub innej jest wyższa niż tradycyjnego modelu, ale ostatecznie zapłacisz mniej niż za zestaw oddzielnych kołder.

W naszym sklepie dostępne są różne kołdry 4 pory roku – 180x200 cm, 200x220 cm lub też w innym rozmiarze.

Zobacz także:
Kołdra 200x220 cm – popularny wybór do sypialni dla pary
Koce piknikowe i na plażę – praktyczne zastosowanie
Koc polarowy czy akrylowy – jaki wybrać?
Koc piknikowy – czas zacząć sezon!
Koc na jesienne wieczory – jaki wybrać?

pixel