Darmowa dostawa od 150,00 zł

Rozmiary poduszek — dlaczego to takie ważne?

2022-12-15
Rozmiary poduszek — dlaczego to takie ważne?

Rozmiary poduszek — dlaczego to takie ważne?

Na wygodny sen wpływa przede wszystkim dobrze dopasowana pościel. Oprócz miłych i przytulnych materiałów, które sprzyjają relaksowi, znaczenie ma także rozmiar poduszki, kołdry czy koca. Przeglądając dostępne na rynku produkty, zauważysz, że wszystkie te elementy dostępne są w różnych wymiarach, co może utrudniać wybór. Podpowiadamy zatem, jakie są standardowe wymiary poduszek do spania, a także dlaczego właściwy wybór jest tak ważny. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego rozmiar poduszki do spania ma znaczenie?

Wybór poduszki zwykle nie jest priorytetem. Dopasowanie tego wyposażenia raczej spycha się na dalszy plan, stawiając na pierwszym miejscu właściwe dobranie materaca. Nie bez powodu mówi się jednak, że to właśnie poduszka jest przedłużeniem łóżka. Obojętny wybór rozmiaru tego artykułu często kończy się spaniem na tekstyliach niedopasowanych do Twojej wagi. Musisz jednak wiedzieć, że to właśnie wymiar poduszki wpływa na zdrowie kręgosłupa. Dobrze dobrane mogą być pomocne w procesie rehabilitacji wad postawy, z kolei źle wybrane nierzadko prowadzą do powstania nowych dolegliwości. Z tego właśnie względu warto poznać wymiary poduszek do spania, które są odpowiednie do danego wzrostu i określonej wagi.

Zwróć uwagę również na to, że rozmiar poduszek to sprawa zupełnie indywidualna. To od Ciebie zależy, jaka wielkość tych akcesoriów okaże się najkorzystniejsza. Wbrew temu, co może się wydawać, nie zawsze większa miara oznacza coś lepszego. Znaczenie ma za to Twoje samopoczucie po wstaniu. Przed zakupem takich tekstyliów zastanów się, czy budzisz się rano z dyskomfortem lub bólem w okolicy szyi lub karku, a nawet kręgosłupa. Niekiedy zdaje się, że wymiar poduszki nie może wpływać na Twoją kondycję, lecz okazuje się, że wręcz przeciwnie.

Jakie są standardowe wymiary poduszek?

Na rynku znajdziesz szeroki wybór tekstyliów. Przed ostatecznym zakupem, koniecznie poznaj standardowe wymiary poduszek. Producenci oferują różne miary, a w poszczególnych krajach to, co ogólnie przyjęte za klasyczne, może się zupełnie różnić. Musisz jednak wiedzieć, że nie istnieje nic takiego jak uniwersalna poduszka. Wymiary tych akcesoriów zwykle zaczynają się od małych wielkości. Są to tekstylia takie jak jaśki. Nie brakuje również dużych puchatych poduch. Nie można jednak wskazać, która z nich jest najlepsza i odpowiednia, a to dlatego, że każdy z jest inny, ma różne wymagania oraz predyspozycje zdrowotne. Różnice dotyczą wagi, wzrostu, postury czy sylwetki. Osobom o szerokich ramionach lepiej będą służyć wyższe poduszki. Z kolei dla tych, którzy są drobnej budowy ciała, dobrze sprawdzą się małe wymiary poduszek do spania. Na rynku spotkasz się z następującymi standardowymi rozmiarami tych dodatków: 40x40, 40x70, 50x70 oraz 70x80.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rozmiar poduszek?

Wybierając rozmiar poduszki, musisz mieć na względzie to, że dla Twojego komfortu znaczenie ma także jej miękkość, gramatura, rodzaj wypełnienia czy sama poszewka. Zbyt miękkie tekstylia mogą okazać się niewygodne. Przy takich artykułach nietrudno o zaburzony sen. Dlatego warto wybór poddać chwili namysłu. Na drugim miejscu zwykle stawia się rodzaj wypełnienia akcesoriów do sypialni. Komplety pościeli, kołdry i poduszki najczęściej są produkowane z wykorzystaniem puchu, półpuchu, jak i syntetycznych materiałów. Dla osób z alergią najlepsze okażą się sztuczne wypełnienia, z kolei dla zwolenników tego, co naturalne, poduszki wypełnione pierzem itp. Nie bez znaczenia pozostanie także materiał poszewki. Powinien on być oddychający i przyjemny w dotyku. Wśród naszych produktów znajdziesz artykuły, które wpiszą się w ten opis.

Jakie wymiary poduszek do spania są najlepsze?

Jak już wiesz, wymiary poduszek do spania są różnorodne i trudno wskazać jeden, który stanie się najlepszym. Przygotowaliśmy jednak dla Ciebie listę najczęściej wybieranych tekstyliów przez poszczególne grupy osób. Musisz jednak wiedzieć, że nie jest to wyznacznik, a liczy się przede wszystkim to, czy przy danym posłaniu rano budzisz się wypoczęty i bez dolegliwości. Pamiętaj, że zawsze znaczenie ma Twoja waga, jak budowa ciała. Istotne są także wzrost oraz predyspozycje zdrowotne. Wszystko to decyduje o tym, jaki rozmiar poduszek sprawdzi się w Twoim przypadku najlepiej. Jeśli jednak nie uda Ci się dopasować idealnego modelu poduszki, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dokonać trafnego wyboru.

Dla nastolatków

Dla dzieci, jak i nastolatków najlepiej wybrać poduszkę, która ma właściwości antyalergiczne, nie gromadzi kurzu i pozwala skórze oddychać. Idealne modele mają cechy termoelastyczne. Produkty te dopasowują się do kształtu ciała, a także gwarantują higieniczne warunki snu. Wybieraj zatem prozdrowotne oraz praktyczne akcesoria. Wymiar poduszki, który sprawdza się najczęściej, to 40 × 70 cm.

Dla osób o drobnej posturze

Dla osób o drobnej budowie ciała najlepsze są poduszki termoplastyczne, a także niskie, które pozwalają układać głowę oraz ramiona w pozycji neutralnej. Pomagają zatem skutecznie wypoczywać, a rano budzisz się wypoczęty i bez dolegliwości bólowych. Najlepszy rozmiar poduszek w tym zakresie to m.in.: 40 × 70, 54 × 40, 40 × 60.

Dla osób o masywnej budowie ciała

Największy problem z dopasowaniem poduszki mają zwykle osoby o szerokich ramionach oraz masywnej posturze. Wbrew pozorom w takim przypadku odpowiednie są tekstylia wyższe. Znaczenie ma także podłoże, czyli rodzaj materaca, na którym się śpi. Miękka struktura może powodować, że poduszka będzie się w nim zapadać, a w konsekwencji i tak okaże się za niska. Dlatego wybór należy przemyśleć.

Jeśli planujesz zakup akcesoriów na prezent, rozmiar poduszki okaże się dla Ciebie wyzwaniem. Na rynku znajdziesz także produkty, które uznawane są za uniwersalne warianty. Niektóre tekstylia są dedykowane osobom, które w nocy zachowują określone ułożenie ciała, np. na boku, na plecach, na brzuchu itp. Możesz więc wziąć i to pod uwagę. Najlepiej jednak skonsultować się z osobą obdarowaną.

Rozmiar poduszek to nie wszystko — na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wymiary poduszek do spania to nie wszystko. Znaczenie może mieć dla Ciebie także materiał poszewek. Spotkasz się m.in. z bawełnianymi, satynowymi itp. obszyciami. Wybór dostosuj do swoich oczekiwań oraz pory roku. Najlepsze poszewki pościelowe na lato mogą być wykonane z satyny bawełnianej, świetnie regulują temperaturę i są chłodne w dotyku. Z kolei na zimne noce, warto dobrać poszewki bawełniane lub takie, które dobrze odprowadzają wilgoć, są przytulne i miłe w dotyku.

Wiesz już zatem, jakie są standardowe wymiary poduszek, a także dlaczego wybór miary tych tekstyliów ma ogromne znaczenie dla komfortowego wypoczynku, jak i zdrowia. Pamiętaj zatem, że najważniejsze jest to, by rozmiar poduszek dostosować do indywidualnych preferencji. Jeśli jednak wahasz się, jaki produkt wybrać, koniecznie skontaktuj się z naszym sklepem, a pomożemy Ci dokonać udanych zakupów. Wygodny sen to w końcu podstawa wydajnego funkcjonowania każdego dnia!

pixel