Darmowa dostawa od 150,00 zł

Materiał na pościel dla dzieci — jaki najlepszy?

2022-12-06
Materiał na pościel dla dzieci — jaki najlepszy?

Sen to dla maluszków ważna część codzienności, która pozwala im nie tylko się regenerować, lecz przede wszystkim rozwijać i rosnąć. Warto zatem zadbać o jak najlepsze warunki do odpoczynku, m.in. wygodny materac, jak i miłe w dotyku okrycie. Dziecięca skóra wymaga bowiem szczególnej troski. Delikatna cera jest podatna na podrażnienia, dlatego jakość tkaniny ma ogromne znaczenie. Jaki materiał na pościel dziecięcą będzie odpowiedni?

Materiał na pościel dziecięcą — dlaczego ma znaczenie?

Dobra pościel dla najmłodszych wcale nie musi być dopasowana do aranżacji dziecięcego pokoju. Nie to jest najważniejsze, lecz materiał, z którego została uszyta. Gdy na rynku jest dostępnych tak wiele opcji, warto kierować się głównie właściwościami tkaniny.

Materiał na pościel dla dzieci ma ogromne znaczenie z wielu powodów. Przede wszystkim wygodny wypoczynek to taki, którego nie zakłóci m.in. drapiąca poszewka lub swędząca wysypka na skórze spowodowana alergią. Aby uniknąć takich sytuacji, należy wybierać tkaniny o odpowiedniej jakości i zastosowaniu. Zapewni to efektywny wypoczynek maluszka, który dzięki temu będzie się rozwijał prawidłowo, a w ciągu dnia bez problemu skoncentruje się na wykonywaniu wszelkich zadań. Tkaniny na pościel dla dzieci powinny być więc przede wszystkim miękkie i delikatnie otulające. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że tylko te naturalne sprawdzą się najlepiej.

Czym się kierować przy wyborze tkaniny na pościel dla dzieci?

Jeśli zastanawiasz się, jaka najlepsza pościel dla dziecka dostępna jest na rynku, to musisz wiedzieć, że nie ma jednej trafnej odpowiedzi. Stwierdzenie, że dany produkt jest najlepszy dla Twojego maluszka, możesz uznać za chwyt marketingowy. To ty jako mama wiesz, co dla niego jest najlepsze, jakie ma dolegliwości czy choroby. Dlatego właśnie zwykle w sklepach znajdują się komplety pościeli dziecięcej uszyte z różnych materiałów. Zatem przy wyborze tkaniny idealnej na poszewki, musisz pamiętać nie tylko o tym, że skóra maluszka jest delikatna, lecz także o tym, jakie jest Twoje dziecko. Są takie kwestie, na które możesz zwrócić uwagę, bez względu na to, z jakiej tkaniny poszewki wybierzesz. Bawełna na pościel dla dziecka to klasyczny wybór z uwagi na jej właściwości. Jednak tak jak każdy inny materiał powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa, atesty oraz inne potwierdzenia jakości. Tym właśnie warto się kierować, wybierając tkaninę pościeli. Oprócz tego ważne jest bezpieczeństwo użytkowania. Wykonanie produktu powinno ponadto zapewniać funkcjonalność.

Jaki powinien być materiał na pościel dla dzieci?

Materiał na pościel dla dzieci powinien mieć pewne określone cechy, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. Zwróć uwagę na to, czy tkanina jest przyjemna w dotyku, miękka i otulająca. Maluszki szczególnie uwielbiają być ciasno owijane w łóżeczku, dlatego kontakt miłego materiału z ciałem zapewnia im ciepło, poczucie bezpieczeństwa itp. Co ważne, w przypadku dzieci znaczenie ma także łatwość pielęgnacji tekstyliów. Możliwość ich zabrudzenia czy zmoczenia jest większa niż u dorosłych, dlatego materiał na pościel dla dzieci musi znosić częste pranie i prasowanie.

Z czego najlepsza pościel dla dzieci?

Skoro już wiesz, że nie ma jednej złotej odpowiedzi na pytanie, z czego najlepsza pościel dla dziecka powinna być uszyta, warto poznać dostępne na rynku tkaniny. Spotkasz się zatem z pościelą dla niemowlaka uszytą m.in. z:

  • bawełny — to świetny materiał do szycia całorocznej pościeli. Wykazuje dużą odporność na uszkodzenia oraz częste pranie. Oprócz tego jest przewiewna, co ma duże znaczenie w przypadku maluszków. Dodatkowo bawełna na pościel dla dzieci pod wpływem prasowania mięknie, a co najważniejsze: jest bezpieczna dla alergików;
  • len — to tkanina naturalna i przewiewna. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że nie gromadzi kurzu i go nie przyciąga. Co ważne, może być prana w wysokiej temperaturze. Ma to ogromne znaczenie w kwestii małych dzieci, u których wymiana tekstyliów zdarza się naprawdę często. Minusem jest z kolei to, że len nie do końca jest miły w dotyku. Może być zatem wyborem u starszych dzieci;
  • minky — materiał zupełnie dedykowany dzieciom, dlatego nie mogło go zabraknąć w tym zestawieniu. Takie tkaniny na pościel dla dzieci są stosunkowo nowym produktem na rynku, lecz ich właściwości sprawiły, że cieszą się dużą popularnością. Minky jest delikatny i miękki, łatwo utrzymać go w czystości. Na myśl może przynosić polar;
  • bambus — w trakcie produkcji tych tekstyliów nie używa się chemikaliów, co sprawia, że jest to materiał, który nadaje się na pościel dla dziecka. Świetnie sprawdza się latem, kiedy chłodzi skórę;
  • pościel z mikrofibry — wbrew pozorom mikrofibra ma wiele cennych właściwości, które sprawiają, że stanowi dobry materiał na pościel dla dziecka. Przede wszystkim jest ona ciepła, dlatego sprawdza się podczas zimy.

Z jakiego materiału pościel dla niemowlaka będzie odpowiednia?

Możesz jeszcze zastanawiać się, z jakiego materiału pościel dla niemowlaka będzie odpowiednia. Tkanina ta musi być dopasowana ze szczególną starannością, jednak spokojnie możesz wybierać spośród materiałów zaproponowanych wyżej. Wśród rodziców krążą opinie, że świetnie sprawdzają się pościel bawełniana oraz bambusowa. Nie przywiązuj się jednak do tej opinii i samodzielnie przetestuj, jakie tekstylia najlepiej służą Twojemu maluszkowi. Bawełna oraz bambus mają świetne właściwości termoizolacyjne, a jednocześnie gwarantują dobrą cyrkulację powietrza. Co więcej, mogą być prane w wysokiej temperaturze, dlatego zapewni wysoką higieniczność. Jednocześnie materiały te są miękkie i otulające, nie podrażniają delikatnej skóry.

Tkaniny na pościel dla dzieci — o tym nie możesz zapomnieć

Pamiętaj, że wybór tkaniny na pościel dla dzieci to nie wszystko. Gdy już zakupisz odpowiednią, nie możesz zapomnieć o właściwej higienie tekstyliów. Maluszki w nocy potrafią ulewać, a pampersy zawodzić. Wilgotne środowisko to raj dla bakterii i grzybów, dlatego częste pranie staje się koniecznością. Z tego względu na pewno przyda Ci się kilka par pościeli.

Wiesz już zatem, z jakiego materiału pościel dla niemowlaka wybrać oraz czym różnią się poszczególne tkaniny. Warto zaopatrzyć się u zaufanego dostawcy, mającego szeroki wybór artykułów, których jakość została potwierdzona certyfikatami.

pixel