Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jedwabna poszewka – czy warto ją wybrać ze względu na włosy?

2022-12-01
Jedwabna poszewka – czy warto ją wybrać ze względu na włosy?

Czy wiesz, że rodzaj poszewki, na której śpisz każdej nocy, ma znaczenie dla kondycji i wyglądu Twoich włosów? Okazuje się, że niektóre materiały mogą powodować puszenie pasm, a nawet rozdwajanie końcówek. Jeśli więc do tej pory winą za kondycję włosów obarczasz wyłącznie swoje kosmetyki – być może przekonamy Cię, że inne nawyki również mają znaczenie. Producenci postanowili wyjść naprzeciw potrzebom wymagań klientów i zaoferować poszewki jedwabne, które w ocenie wielu użytkowników przynoszą doskonałe rezultaty! Dowiedz się więcej na temat właściwości tego materiału i sprawdź, czy to rozwiązanie będzie odpowiednie także dla Ciebie.

Poszewka jedwabna – poznaj wyjątkowe właściwości tego materiału

Jedwab należy do naturalnych tkanin, ponieważ jest produkowany z włókien białkowych pozyskiwanych z kokonów jedwabników. Najczęściej wybierane są jedwabniki dębowe lub morwowe i dzięki nim możemy pozyskać materiał najwyższej klasy. Zastanawiasz się, dlaczego jedwabna poszewka do spania może być trafionym pomysłem? Jedwab to materiał o wysokiej wytrzymałości, choć wymaga delikatnego traktowania, aby mógł zachować swoje walory użytkowe i wizualne. Dlatego warto poznać kilka uniwersalnych zasad dotyczących dbania o poszewki jedwabne, ale o tym wspomnimy za chwilę. Jedwab jest cienki, lekki i bardzo miękki. Dzięki temu, że jest przyjemny w dotyku, z przyjemnością korzystają z tego materiału osoby o wrażliwej skórze. Ponadto jedwabne poduszki do spania zapewniają komfort termiczny. Co to oznacza w praktyce? Jedwab gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu jest materiałem odpowiednim na każdą porę roku. W letnie upały zapewnia przyjemny chłód i nie wzmaga potliwości, a zimą utrzymuje ciepło. Cenną właściwością tkanin jedwabnych jest fakt, że nie zbierają kurzu, ani zanieczyszczeń, pomagają więc zachować najwyższy poziom higieny na co dzień i nie wymagają częstego czyszczenia. Jedwab, choć jest materiałem pochodzenia naturalnego, nie wykazuje tendencji do wywoływania alergii. Chętnie wybierają go osoby zmagające się z uczuleniami, którym inne materiały utrudniają spokojny sen. Nadszedł czas na jeszcze jedną zaletę poszewek jedwabnych! Chodzi o walory estetyczne. Jedwabne poszewki na poduszkę prezentują się bardzo elegancko ze względu na swoją gładką i błyszczącą strukturę. Sprawiają nie tylko, że sen jest spokojniejszy, ale także dodają uroku i niepowtarzalnego stylu w każdej sypialni.

Jedwabna poszewka – włosy będą Ci wdzięczne!

Mając świadomość, jakie właściwości charakteryzują jedwab, producenci tekstyliów postanowili wykorzystać je, tworząc jedwabne poszewki na poduszkę. Czy słusznie? Opinie zadowolonych użytkowników wskazują jednoznacznie, że warto zainwestować w jedwabną poszewkę. Jakie różnice zauważają w kondycji i ogólnym wyglądzie swoich włosów po wprowadzeniu tej niedużej zmiany? Przede wszystkim jest to lepszy wygląd fryzury o poranku. To ważne szczególnie gdy spieszymy się przed wyjściem do szkoły lub pracy, a czeka nas rozczesywanie włosów splątanych w ciągu nocy. Chodzi nie tylko o oszczędność czasu, ale przede wszystkim zdrowie włosów. Codzienne rozczesywanie i szarpanie kołtunów wpływa negatywnie na ich kondycję, powoduje kruszenie i wypadanie pasm. Ponadto jedwabna poszewka do spania sprawia, że włosy mniej się puszą. Są zatem bardziej gładkie i prezentują się estetycznie. Ważne jest także to, że jedwab nie powoduje elektryzowania włosów, a to istotne szczególnie zimą, gdy śpimy w ogrzewanych pomieszczeniach. Kolejną zaletą poszewek jedwabnych jest fakt, że nie wchłaniają intensywnie wilgoci, co powoduje, że nawilżenie włosów zostaje tam, gdzie powinno, czyli w strukturze pasm, a nie materiału poduszki. Dzięki temu, że poszewki jedwabne powodują mniejsze tarcie niż inne materiały (np. bawełna), sprawiają, że pasma łagodnie przesuwają się po ich powierzchni, a nie zahaczają. Takie działanie mogłoby powodować mechaniczne uszkodzenia włosów, w tym rozchylanie łusek, co w efekcie prowadzi do popularnego rozdwajania końcówek.

Wracając do właściwości, jaką jest gwarancja swobodnej cyrkulacji powietrza, warto dodać, że ma to znaczenie także dla kondycji włosów. Jedwabna poduszka do spania sprawia, że powietrze przedostaje się przez materiał, co sprawia, że skóra się nie poci. Dotyczy to również skóry głowy. To cenna informacja dla osób, które zmagają się z nadprodukcją sebum i przetłuszczaniem. Poszewka jedwabna sprawia, że pasma zachowują świeżość na dłużej.

Jedwabna poszewka do spania ma znaczenie także dla zdrowia i wyglądu skóry. Dzięki swojej miękkiej i gładkiej strukturze nie wpływa na pojawianie się odcisków na twarzy! Doskonale wiemy, że te często są widoczne po całonocnym wypoczynku. Niektórzy twierdzą nawet, że jedwabna poszewka pozwala zachować młody wygląd skóry na dłużej.

Jak dbać o poszewkę jedwabną? Co wybrać jako alternatywę?

Jedwabna poszewka na poduszkę zyskała popularność ze względu na naturalną strukturę i wyjątkową delikatność dla włosów. Jednak należy pamiętać, aby dbać o materiał prawidłowo, by zachować jego właściwości użytkowe i walory estetyczne na długo. Jedwabna poszewka na poduszkę powinna być prana ręcznie w delikatnych detergentach. Warto do tego celu wybierać płyny o łagodnym działaniu. Pranie powinno polegać na namaczaniu i poruszaniu poszewki w pojemniku z letnią wodą i płynem – pod żadnym pozorem nie wolno pocierać tej tkaniny. Jak suszyć jedwabną poszewkę? Najlepiej rozłożyć ją poziomo na ręczniku i pozostawić do wyschnięcia (nie wykręcać z nadmiaru wody). Należy dbać, aby na jedwabnej poduszce nie pojawiły się plamy, ponieważ mogą być one trudne do usunięcia ze względu na możliwość uszkodzenia materiału pod wpływem silnego detergentu.

Zastanawiasz się, czy istnieją alternatywy dla jedwabnej poszewki? Niektórzy nie decydują się na jej zakup ze względu na cenę wyższą niż w przypadku innych materiałów, a innych zniechęca naturalne pochodzenie tkaniny. Wielu klientów wybiera poduszkę satynową, która jest materiałem syntetycznym. Jak wygląda relacja: poduszka satynowa a włosy? Okazuje się, że struktura materiału jest podobna do jedwabiu, zatem można słusznie stwierdzić, że może stanowić alternatywę. Jest gładka, błyszcząca i nie powoduje uszkodzeń włosów.

Nie bez powodu jedwabne poszewki na poduszki cieszą się rosnącą popularnością w ostatnich latach. Lepsza kondycja włosów i poprawa ich wyglądu to tylko nieliczne z zalet płynących ze stosowania jedwabnej poszewki. Choć poduszki satynowe również mogą przyczynić się do zachowania zdrowia włosów, to jednak wyborem numer 1. wciąż pozostają propozycje z jedwabiu.

pixel