Darmowa dostawa od 150,00 zł

Wybierz rozmiar pościeli idealny do swojego łóżka

2024-02-07
Wybierz rozmiar pościeli idealny do swojego łóżka

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru pościeli?

Rozmiary pościeli dopasowujemy nie tylko do materaca, ale również do wymiaru kołdry. Przed zakupem idealnego zestawu pościeli kluczowe jest poznanie wymiarów swojej kołdry i poduszki. Warto, by były one zgodne. Jeśli tak nie będzie, zawartość poszewek może zacząć się przemieszczać, co negatywnie wpłynie na Twój zdrowy i wygodny sen. Częste poprawianie pościeli może zakłócić komfort Twojego odpoczynku i nie sprzyjać dobrej jakości snu.

Rozmiary materacy i pościeli są zazwyczaj określane w centymetrach, przy czym pierwsza liczba odnosi się do szerokości, a druga do długości. W kontekście pościeli o wymiarach 220x200 lub 200x220, ważne jest, by mieć na uwadze, która z liczb wskazuje na szerokość, a która na długość. Chociaż możliwe jest obrócenie pościeli o 90 stopni, zmieniając jej orientację z 220x200 na 200x220, należy pamiętać, że spowoduje to także obrócenie wzoru o 90 stopni. Mechanizm zapięcia pościeli, czy to guziki, zamek błyskawiczny czy zakładka, zostanie wówczas przesunięty z dolnej części na bok. Przejdźmy do podstawowych rozmiarów pościeli.

Pościel 140x200 – na jakie łóżko?

Pościel 140x200 cm to najlepszy rozmiar zarówno na łóżka pojedyncze, jak i dla par korzystających z jednego materaca, lecz preferujących spanie pod oddzielnymi kompletami pościeli. Taki wybór jest adekwatny, o ile wymiary kołdry odpowiadają wymiarom 140x200 cm. Wybierając pościel 140x200, zyskujesz szeroki zakres możliwości pod względem wzorów i kolorystyki, gdyż większość producentów oferuje komplety w tych rozmiarach. Warto jednak mieć na uwadze, że standardowy komplet w tych wymiarach zazwyczaj zawiera jedną poszwę na kołdrę oraz jedną poszewkę na poduszkę, co sprawia, że jest to opcja idealna dla osób śpiących samodzielnie oraz dla dzieci i nastolatków.

Na jakie łóżko pasuje pościel 160x200?

Obecnie rozmiar pościeli 160x200 cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Jest to nieco większy wymiar, który ułatwia komfortowe przykrycie się na noc. Komplety w tych rozmiarach są wybierane nie tylko przez dzieci i młodzież, ale również przez dorosłych śpiących samotnie. Także pary posiadające mniejsze łóżka małżeńskie często optują za wyborem właśnie tych zestawów.

Decydując się na optymalny rozmiar pościeli 160x200, dokonujesz praktycznego wyboru. Ten uniwersalny rozmiar zapewniaj wygodę użytkowania i sprzedawany jest w zestawach zawierających dwie poszewki na poduszki, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

Pościel 200x220 idealna dla par

Wymiary pościeli 200x220 cm są jednym z największych dostępnych rozmiarów na rynku, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla par poszukujących maksymalnego komfortu w sypialni. To pościel dwuosobowa zaprojektowana, aby pasować do większych łóżek małżeńskich, oferując obficie miejsce, które pozwala na komfortowe przykrycie obu osób. Dzięki swoim imponującym wymiarom, pościel 200x220 cm zapewnia nie tylko ciepło i komfort, ale również dodaje poczucie luksusu i przestrzeni w sypialni.

Jaki jest idealny rozmiar pościeli dla dziecka?

Najczęściej wybierane wymiary pościeli dziecięcej są bezpośrednio dopasowane do standardowych rozmiarów łóżeczek dziecięcych, co zapewnia idealne dopasowanie i komfort dla malucha. Dostępność pościeli dziecięcej na rynku obejmuje szeroki zakres rozmiarów, które są dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku oraz zróżnicowanych wymiarów ich łóżek.

Wśród popularnych wymiarów znajdują się te mniejsze, idealne dla najmłodszych użytkowników, małe rozmiary pościeli, jak 90x200 cm, które doskonale pasują do wąskich łóżeczek. Dla nieco starszych dzieci, które korzystają z większych łóżek, często wybierana jest pościel 140x200 cm, oferująca więcej przestrzeni i swobody podczas snu.

Wybierając pościel dla dziecka, warto zwrócić uwagę nie tylko na wymiary, ale również na jakość materiałów oraz atrakcyjne dla dziecka wzory i kolory, które mogą pozytywnie wpłynąć na jego samopoczucie i chęć korzystania z własnego łóżka.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła?

Przed zakupem prześcieradła zmierz szerokość, długość oraz wysokość swojego materaca. Pamiętaj, aby uwzględnić także dodatkowe centymetry na grubość materaca, zwłaszcza jeśli jest on wyjątkowo wysoki lub posiadasz nakładkę na materac. te tekstylia dostępne są w różnych typach, w tym z gumką oraz bez gumki. Przy wyborze prześcieradła z gumką ważne jest, aby dokładnie dopasować jego głębokość do wysokości materaca.

pixel