Darmowa dostawa od 150,00 zł

Wybieramy koc plażowy i piknikowy

2019-07-29
Wybieramy koc plażowy i piknikowy

Wybierając koc plażowy lub piknikowy, warto zwrócić uwagę na jego wielkość, rodzaj materiału i design. Lato w pełni, a wtedy większość z nas spędza na świeżym powietrzu niemal każdą wolną chwilę. Można wybrać się m.in. do parku lub pojechać na kilka dni nad morze i zorganizować sobie rodzinny piknik.Latem chętnie wypoczywamy na świeżym powietrzu, spędzając czas ze znajomymi oraz rodziną. Popularne są m.in. pikniki, rodzinne wypady nad jezioro, na łąkę lub nad morze. Trzeba jednak przygotować się na taki wyjazd i przygotować kilka niezbędnych rzeczy, m.in. koc plażowy. To podstawowy gadżet, gdyż to na nim można usiąść lub położyć się, a także rozłożyć przygotowane przekąski.

 

Koc piknikowy a tradycyjny

 

Można ze sobą zabrać także tradycyjny koc, ale lepszym wyborem będzie dedykowany na plażę czy piknik. Zwykły koc nie zapewni wygody czy izolacji od podłoża, nie będzie też odporny na wilgoć, zabrudzenia czy plamy.

Koc piknikowy i plażowy najlepiej spełni oczekiwania i zapewni odpowiedni komfort podczas relaksowania się na świeżym powietrzu. Jest wytrzymały, często odporny na wilgoć i powstawanie plam, a także lekki, co ważne podczas przenoszenia go w wybrane miejsce.

 

Jaki rozmiar koca będzie odpowiedni?

 

Powinien być stosunkowo duży, ale trzeba go odpowiednio dopasować do liczby uczestników pikniku, które będą z niego korzystać. Warto mieć na uwadze, że mniejsze modele będą lżejsze i bardziej podręczne. Za mały jednak nie pozwoli na wygodne rozłożenie przekąsek. Popularne są koce piknikowe przybierające kształt torby z rączką, gdyż są wygodne do przenoszenia.

 

Cechy koca plażowego i piknikowego

 

Warto wybrać koc piknikowy czy plażowy podbity aluminium, który dzięki piance PVC zapewni odpowiednią izolację termiczną i wodoodporność. Można go z powodzeniem rozłożyć m.in. na plaży oraz mokrej trawie. Jego drugą stronę pokrywa zaś tkanina polarowa, przyjemna w dotyku i miękka.

Koce o specjalnym przeznaczeniu są zwykle grubsze od tradycyjnych, aby były komfortowe nie tylko w gorące dni, ale też chłodniejsze wiosenne poranki lub wieczory. Właściwa izolacja od podłoża jest kluczowa, gdyż jest to gwarancja, że koc nie nasiąknie wilgocią i zapewni ciepło. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, cała przyjemność z pikniku czy spotkania na plaży ulotni się już po kilku chwilach.

 

Zobacz dostępne w naszym sklepie modele – oferujemy wiele intensywnych kolorów i wzorów, idealnych na lato.

pixel