Darmowa dostawa od 150,00 zł

Wiosna – czas pikników! Jaki koc wybrać?

2019-04-03
Wiosna – czas pikników! Jaki koc wybrać?

Wiosna? Już czas na piknik! Słoneczne dni zachęcają, aby wypełnić koszyk ulubionymi przekąskami i namówić znajomych na piknik. Czerp ze świeżego powietrza i łap promienie słoneczne choćby przez cały dzień! Jednak w zestawie piknikowym nie może zabraknąć też koca – podpowiadamy, jaki wybrać.Wreszcie nadszedł czas relaksu i spędzania chwil z bliskimi w parku wśród zieleni, np. na pikniku. Przede wszystkim wybierz odpowiednie miejsce, a potem skompletuj wszystko, czego potrzebujesz.

Aby dobrze zorganizować piknik, potrzebujesz jednak kilku rzeczy – kosza piknikowego, jednorazowych talerzy, pudełek na przekąski, a także dużego i wygodnego koca, który idealnie spełni swoje zadanie. Jaki model zapewni nam komfort?


Idealny koc piknikowy – jaki rozmiar wybrać?


Możesz wybierać spośród najróżniejszych modeli – modny jest m.in. koc akrylowy czy Elway, ale na początku warto określić jego rozmiar. Nie oznacza to jednak, że im większy, tym lepszy – rozmiar koca piknikowego należy dobrać do liczby osób, które będą z niego korzystać.

Nie powinien być ciężki, lecz lekki i miękki, aby był zarazem wygodny w transporcie i mieścił się np. do bagażnika. Wybrane z nich można złożyć, przyjmując kształt niedużej torby, a uchwyt ułatwi jego przenoszenie. Duży koc posłuży do wygodnego siedzenia, ale też pozwoli rozłożyć wszystkie przekąski oraz napoje. Zazwyczaj, zależnie jednak od wielkości grupy, sprawdzi się koc w rozmiarze 180x210, 150x200, 130x170 lub 130x150.


Wybieramy materiał


Tradycyjny koc może nie sprawdzić się podczas pikniku, gdyż nie zapewni komfortu ani nie uchroni przed zimnym podłożem. Ponadto będzie podatny na zabrudzenia. Koce piknikowe różnią się zwykle rozmiarem, designem, budową i materiałem. Powinny być odporne m.in. na plamy i zabrudzenia, a także wytrzymałe – takie modele posłużą nam przez kilka lat.

Piknikowe koce wykonane są często z polaru i są grubsze, dzięki czemu zapewniają komfort również na nierównym podłożu oraz właściwą izolację od podłoża. To niezwykle istotna cecha koca, gdyż wieczory mogą być chłodne.

Wyjątkowo praktyczne są też koce wyposażone w jedną stronę z aluminium, dzięki czemu są odporne na wodę, a pianka PVC zapewni izolację termiczną. Jeśli na pikniku będą też dzieci, dodatkowo zabierz również kocyk minky.


Wzory i kolory – wybierz optymistyczną wersję


Ważna jest także kolorystyka – na wiosnę warto wybrać żywe i intensywne barwy, które pozytywnie wpłyną na nasz nastrój i wprowadzą wesołą piknikową atmosferę. Na jasnych będą widoczne plamy, których na pewno nie zabraknie od jedzenia, dlatego też warto zdecydować się na plamoodporne koce piknikowe.

pixel