Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Romantyczna kolacja – jakie dodatki wybrać?

2019-03-29
Romantyczna kolacja – jakie dodatki wybrać?

Blask świec, wspaniała zastawa porcelanowa, chłodzące się w lodówce wino, aromatyczne dania i pięknie nakryty stół eleganckim obrusem – czyż nie tak wyobrażacie sobie romantyczną kolację? Podpowiadamy, jak przygotować idealny wieczór we dwoje.Ważne chwile w eleganckiej oprawie


Pamiętasz, kiedy się poznaliście lub udało się skraść pierwszy pocałunek? Najczęściej rocznicę takich małych, ale ważnych momentów świętujecie w restauracji? Warto włożyć w to więcej wysiłku i przygotować romantyczną kolację w domu. Ugotuj ulubione potrawy swojej Drugiej Połowy, ale też zadbaj o romantyczną oprawę randki. Przy odrobinie wysiłku możesz osiągnąć efekt znacznie lepszy niż w restauracji.


Elegancki obrus i bieżniki


Przygotowując wspaniałą kolację, zadbaj o wyjątkowy anturaż i kameralny nastrój. W roli głównej występują jednak nie tylko potrawy, ale także stół. Biały, gładki lub delikatnie zdobiony obrus oraz eleganckie bieżniki, a także płócienne serwetki wprowadzą szczyptę luksusu, a zastawa z porcelany, srebrne sztućce i stylowe świeczniki jeszcze wzmocnią efekt.

Wybierz obrus wykonany z wysokiej jakości materiału, który będzie idealnie wyglądał w każdym wnętrzu i posłuży jako piękne nakrycie stołu. Zadbaliśmy o szeroki wybór eleganckich obrusów w naszym sklepie – zobacz całą kolekcję. Dopiero na odpowiednio przygotowanym stole ustaw słynne afrodyzjakami, m.in. szparagi, owoce morza oraz słodkie od czekolady desery itd.


Jaką zastawę stołową wybrać?


Po wybraniu tekstyliów czas na zastawę stołową – wspaniale będą prezentować się klasyczne naczynia, ale można też wybrać nieco bardziej dekoracyjne formy. Za szlachetne materiały uznaje się głównie porcelanę oraz kryształ.

Można też urozmaicić wystrój np. srebrną paterą, lśniącymi pucharkami na lody lub szklaną misą na różne ambrozje. Niezwykle istotne są też eleganckie kieliszki na wino, które są nie tylko praktyczne, ale też pełnią funkcję dekoracyjną.


Świece dodadzą romantyzmu


Jeśli romantyczna kolacja, to tylko w blasku świec. Wspaniałe płomyki to oprawa idealna na wieczór we dwoje – wprowadzi atmosferę intymności i tajemniczości. Aranżując wnętrze, koniecznie zadbaj również o te akcenty. Wybierz np. klasyczne świece albo urokliwe świeczki zapachowe w słoikach. Nie bój się ich wyeksponować – eleganckie lampiony, a nawet kandelabry będą jak najbardziej strzałem w dziesiątkę!

O czym jeszcze warto pamiętać? Na tak pięknie urządzonym stole nie może zabraknąć wazonu ze świeżymi kwiatami. Włącz też nastrojową muzykę.

pixel