Darmowa dostawa od 150,00 zł

Ręcznik kąpielowy dla dziecka – nie tylko na wakacje

2019-09-03
Ręcznik kąpielowy dla dziecka – nie tylko na wakacje

Dobrej jakości ręcznik kąpielowy musi znaleźć się w torbie podróżnej dziecka, ale przyda się nie tylko podczas obozu czy rodzinnych wakacji. W ciągu całego roku można go zabierać także na basen lub inne treningi i zajęcia sportowe. Jaki model będzie najlepszy? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.Ręcznik jest równie ważnym elementem jak kosmetyki stosowane podczas codziennych kąpieli i pielęgnacji ciała. Warto starannie dobrać materiał i rozmiar, aby ręcznik mógł z powodzeniem służyć jak najdłużej, zachowując swoje właściwości. Na co zwrócić uwagę, kupując ręcznik kąpielowy?

 

Ręcznik kąpielowy dla dziecka – jaki materiał wybrać?

 

Ważną kwestią jest tkanina, z której wykonano ręcznik, aby dobrze służył po wyjściu spod prysznica lub basenu.Najważniejszą zasadą jest jednak unikanie produktów wykonanych ze sztucznych materiałów. Ważne jest dokładne czytanie składu.

Dobrym wyborem będzie m.in. szybko absorbująca wodę bawełna frotte. Dzięki niej różnica temperatur po kontakcie z wodą, np. po kąpieli w morzu lub basenie, nie będzie tak dotkliwa. Ręczniki bawełniane są przyjemne w dotyku, świetnie chłoną wodę, są wytrzymałe i łatwew pielęgnacji.

Popularne są też ręczniki z włókna bambusowego, gdyż również dobrze chłoną one wodę. Są one obecnie modne i często wybierane do codziennego stosowania. Zwykle wpołowie składają się one z bawełny, a w połowie z włókna bambusowego. Poza tym mają też właściwości bakteriobójcze.

 

Ręcznik kąpielowy – jaka gramatura?

 

Jaka powinna być gramatura dobrego ręcznika?To jedna z kluczowych kwestii podczas wybierania ręcznika. Modele szybkoschnące to ręczniki o gramaturze 400 g. Nie są grube, sprawdzą się do codziennego użytku, ale także jako ręczniki plażowe lub na basen.

Gramatura klasycznego ręcznika kąpielowego to 500 g. Takie modele schną nieco dłużej, ale dobrze chłoną wodę i są bardzo wytrzymałe. Modele o wyższej gramaturze zwykle stosowane są w hotelach – są one eleganckie, ale dłużej schną i pięknie prezentują się na półce.

 

Ręcznik dla dziecka – jaki rozmiar wybrać?

 

Ręczniki w rozmiarze 30x50, 30x30 lub 40x60cm będą odpowiednie dla dziecka w wieku przedszkolnym lub szkolnym.Dla starszych dzieci warto kupić model w rozmiarze 50x90, 70x140 lub 75x150cm. Mogą być wykorzystywane w domu, na basenie, po zajęciach sportowych lub np. podczas wakacyjnych wyjazdów.

Warto wybrać praktyczny model z odpowiedniego materiału i w optymalnym rozmiarze, który będzie służył maluchowi przez długi czas.

Zobacz także:
Przytulna sypialnia boho – jakie dodatki wybrać?
Prześcieradło z gumką – dlaczego warto?
Prześcieradło jersey z gumką – zalety
Prześcieradło frotte bez gumki czy z gumką?
Proste pomysły na metamorfozę pokoju dziecka

pixel