Darmowa dostawa od 150,00 zł

Prześcieradło z gumką – dlaczego warto?

2019-10-25
Prześcieradło z gumką – dlaczego warto?

Dla jednych ogromna wygoda, dla innych prawdziwe utrapienie – prześcieradło z gumką budzi w nas skrajne emocje. Na komfort snu wpływa jednak wiele czynników – m.in. dobór odpowiedniego materaca, kołdry i poduszek, pościeli, ale też prześcieradła. Podpowiadamy, jakie zalety mają prześcieradła z gumką.

Na co zwracać uwagę, wybierając prześcieradło?

Jeśli szukasz dobrego prześcieradła, sprawdź jego grubość, miękkość, wykonanie, materiał i poziom izolacji cieplnej oraz – ze względów estetycznych – kolor. Warto też zwrócić uwagę, czy jest ono wyposażone w gumkę. Dzięki niej nie będzie się zsuwać ani podwijać, a zatem nie będzie wymagało poprawiania. Zastanawiasz się, czy kupić prześcieradło frotte bez gumki 180x220 cm czy jednak z gumką?

Prześcieradło z gumką – podstawowe zalety

Prześcieradła z gumką są praktyczne i mają liczne zalety, ale wymagają cierpliwości i wprawy w ich układaniu. Gumka pozwala utrzymać prześcieradło zawsze we właściwej pozycji – to podstawowa zaleta modelu, gdyż materiał nie zwija się, co ważne szczególnie dla osób, które mają niespokojny sen. Prześcieradło frotte z gumką – 160x200 cm, 200x220 cm lub w innym wymiarze sprawdzi się idealnie.

Rozmiar i materiał

Jeśli poszukujesz dobrego prześcieradła z gumką, musisz jeszcze określić jego rozmiar oraz materiał. Dużą popularnością cieszy się bawełna, dżersej (jersey) i frotte. Ogromne znaczenie ma też rozmiar – prześcieradło z gumką 200x220 cm jest jednym z najchętniej wybieranych. Popularne są też modele prześcieradła frotte z gumką 180x200 cm i 160x200 cm.

Warto wiedzieć, że frotte jest rozciągliwe i nawet nieco mniejsze prześcieradło uda się dobrze rozłożyć na większym łóżku. Jednam model z bawełny czy dżerseju wymaga idealnego dopasowania pod rozmiar materaca.

Problem ze składaniem?

Prześcieradło z gumką budzi liczne kontrowersje, gdyż nie wszyscy mają cierpliwość, aby dobrze je rozłożyć, a później starannie złożyć. Są jednak na to sposoby – wystarczy opanować tę umiejętność, aby docenić przewagę jego zalet. Złóż prześcieradło na pół, w oba rogi wsuń dłonie i złącz je ze sobą.

Wystarczy nałożyć rogi z prawej ręki na lewą i rozłożyć prześcieradło na podłodze – teraz złap rogi z prawej strony i złóż prześcieradło w 1/3 szerokości, a rogi z lewej strony nałóż na prawą – uzyskasz prostokąt. Wystarczy już tylko złożyć materiał w kostkę i można go schować do szafki.

W naszym sklepie wybierzesz model w pasującym do Twojej sypialni kolorze i z przyjemnego materiału oraz we właściwym wymiarze, a także prześcieradło do łóżeczka dziecięcego.

Zobacz także:
Prześcieradło jersey z gumką – zalety
Prześcieradło frotte bez gumki czy z gumką?
Proste pomysły na metamorfozę pokoju dziecka
Poszewki na poduszki – jakie wzory są modne tej jesieni?
Poszewki na jaśki – drobny element

pixel