Darmowa dostawa od 150,00 zł

Poduszki puchowe – jak wybrać?

2019-04-10
Poduszki puchowe – jak wybrać?

Poduszka to jeden z ważnych elementów sypialni, gdyż nie tylko wpływa na komfort wypoczynku, ale też dodaje walorów estetycznych. Nieodpowiednia może powodować ból karku i bezsenność. Warto przemyśleć zakup i właściwie dopasować ją do naszych potrzeb.Jak wybrać idealną poduszkę do spania?


Poduszkę należy odpowiednio dopasować do potrzeb i własnych preferencji. Podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Ważny jest m.in. materiał, z jakiego została wykonana, ale też wielkość, kształt oraz wysokość poduszki.


Wypełnienie a jakość wypoczynku


Popularne są m.in. poduszki puchowe, ale też wypełnienie lateksowe, pianka, pierze itd. Rodzaj decyduje o wygodzie, walorach zdrowotnych i sposobie czyszczenia poduszki. Polecamy przede wszystkim wypełnienia naturalne oraz antyalergiczne.

Kołdry i poduszki z puchu gęsiego gwarantują komfort na wysokim poziomie, a do tego są lekkie, puszyste, miłe w dotyku i odporne na zniekształcenia. Dla wielbicieli produktów naturalnych będą najlepszym wyborem. Zapewniają też dobrą termoregulację – dobrze odprowadzają pot i wilgoć, dbając o Twój spokojny i zdrowy sen.


Wielkość i kształt poduszki


Wybierając konkretną poduszkę – puchową, wełnianą, bambusową, syntetyczną itd. – warto zwrócić uwagę również na jej wielkość i kształt. Jej twardość i wysokość wpłyną na nasz sen i relaks. Aby podjąć dobrą decyzję, musimy też ustalić, w jakieś pozycji sypiamy najczęściej – na plecach, na boku, na brzuchu?

Jeśli na plecach, trzeba wybrać taką poduszkę, by głowa i szyja były we właściwym ułożeniu względem ciała. Polecamy poduszkę o średniej wysokości i grubości. Dla wypoczywających na brzuchu odpowiednia będzie niska i płaska, gdyż pozwoli na swobodne oddychanie i nie narazi na bóle kręgosłupa.

Jeśli śpisz na boku, sprawdzą się modele twarde, elastyczne i wysokie, gdyż głowa wymaga dobrego podparcia. Niektórzy śpią w różnych pozycjach – powinni wybrać elastyczną, twardą i wypełnioną pianką poduszkę.


Poduszki antyalergiczne


Produkty puchowe mają wiele zalet, ale nie każdy może z nich korzystać, gdyż niektórych takie wypełnienie uczula. Alergicy powinni stosunkowo często prać pościel ze względu na gromadzący się w niej kurz, roztocza i drobnoustroje. Dla nich najlepszym wyborem będzie zatem komplet pościeli antyalergicznej. Hipoalergiczne wypełnienianie uczulają, są wytrzymałe, lekkie i można je prać w wysokich temperaturach itd.

Wybierając z naszej oferty poduszkę, zwróć uwagę na rodzaj wypełnienia, wielkość i kształt. Wysokiej jakości są m.in. kołdry i poduszki puchowe lub z pierzem, ale nie będą one odpowiednie dla alergików.

pixel