Darmowa dostawa od 99,00 zł

Najlepsze materiały na pościel dla osób z alergią

2023-05-04
Najlepsze materiały na pościel dla osób z alergią

Komfortowy sen – na co alergicy powinni zwrócić uwagę przy wyborze pościeli?

Właściwości hipoalergiczne – pościel o takich właściwościach nie wywołuje alergii i nie uczula, dzięki czemu osoby zmagające się z tym problemem mogą łatwiej oddychać, a objawy alergii będą mniej nasilone.

Oddychalność – materiał przepuszczający powietrze zapewnia komfort podczas snu i zapobiega nadmiernemu poceniu się. Taka właściwość jest dla alergików szczególnie ważna, ponieważ pozwala utrzymać skórę suchą i czystą, co mniejsza ryzyko podrażnień.

Regulacja temperatury - pościel powinna utrzymywać równowagę termiczną, a tym samym chronić przed przegrzewaniem lub wyziębieniem podczas snu. Dobre regulowanie temperatury pomaga spać spokojniej i zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii związanych z wahaniem temperatury.

Odporność na roztocza - roztocza są jednym z głównych alergenów, które mogą powodować problemy alergikom. Pościel powinna być odporna na roztocza, aby zmniejszyć ich obecność w łóżku i zapewnić zdrowsze środowisko do snu.

Łatwość w pielęgnacji – materiał powinien być wysokiej jakość tak, by można było często prać pościel bez obawy o jej uszkodzenie. Ze względu na większą konieczność czyszczenia pościeli powinna być ona przystosowana do prania w wyższej temperaturze, dzięki której zostaną usunięte bakterie i alergeny. Łatwość w pielęgnacji wpływa na higienę i trwałość, co dla alergików jest dość istotne.

Ekologiczność - alergicy często są wrażliwi na szkodliwe substancje chemiczne, dlatego warto wybierać pościel wykonaną z ekologicznych materiałów. Tego rodzaju pościel jest wolna od pestycydów, barwników i innych substancji chemicznych, które mogą wywoływać alergie i podrażnienia.  

Jakie są zatem najlepsze materiały dla alergików?

Bawełna

To doskonały materiał na pościel, ponieważ posiada naturalne właściwości antyalergiczne oraz jest hipoalergiczna, co oznacza, że minimalizuje ryzyko wystąpienia uczuleń i podrażnień skóry. Pościel z bawełny jest przewiewna i doskonale absorbuje wilgoć, co pomaga utrzymać świeże i suche środowisko podczas snu. Roztocza i bakterie mają dzięki temu utrudnione warunki do rozwoju, co jest szczególnie ważne dla alergików. Warto również zwrócić uwagę na pościel z bawełny organicznej, która jest wolna od pestycydów i szkodliwych substancji chemicznych, co czyni ją jeszcze bardziej odpowiednią dla osób z wrażliwą skórą i skłonnościami alergicznymi. W ofercie sklepu znajdziesz pościel bawełnianą dostępną w szerokiej gamie kolorystycznej i o wysokiej jakości wykonania.

Len

Jest kolejnym doskonałym materiałem na pościel dla alergików ze względu na swoje naturalne właściwości antyalergiczne. Jest to włókno roślinne, które cechuje się wysoką przewiewnością, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza i zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Dzięki temu roztocza, bakterie i pleśnie mają utrudnione warunki do rozwoju, co jest niezwykle istotne dla osób cierpiących na alergie. Wybierz pościel lnianą, a warunki Twojego snu z pewnością się polepszą.

Mikrofibra

Pościel wykonana z syntetycznej tkaniny jaką jest mikrofibra również nie wywołuje alergii ani podrażnień skóry. Jej włókna są tak cienkie, że tworzą gęstą tkaninę, która skutecznie zatrzymuje alergeny i zapewnia uczucie miękkości oraz gładkości w dotyku. Dobre właściwości oddychające pozwalają na swobodną wymianę powietrza i pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała podczas snu, co sprawia, że pościel z mikrofibry jest odpowiednia zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze noce. Stanowi barierę dla roztoczy, dzięki czemu nie jest atrakcyjnym środowiskiem dla roztoczy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Łatwo poddaje się praniu, jest odporna na ścieranie, plamy i blaknięcie, co przekłada się na długotrwałą jakość pościeli.

Jak dbać o pościel antyalergiczną?

Najlepszym sposobem na zachowanie czystości i świeżości kompletu pościeli jest jej regularne pranie. Każdy materiał wymaga czyszczenia w innej temperaturze, dlatego warto najpierw zapoznać się ze wskazówkami producenta zawartymi na metce produktu, by go nie uszkodzić. Najlepiej jest używać delikatnych środków piorących unikając silnych detergentów i wybielaczy. Regularne wietrzenie sypialni i ekspozycja pościeli na słońce również pomaga w utrzymaniu higieny i neutralizacji alergenów, natomiast przechowywanie w suchym i przewiewnym miejscu zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów.

Co jeszcze oprócz pościeli?

Dla zwiększenia komfortu snu oprócz kompletu pościeli warto również zaopatrzyć się w odpowiednie prześcieradło. Ono także wpływa na higienę oraz wygodę podczas odpoczynku zapewniając przyjemne podłoże do snu. Alergicy szczególną uwagę powinni zwrócić na prześcieradła bambusowe, ponieważ bambusowa tkanina posiada naturalne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co zmniejsza ryzyko rozwoju roztoczy i bakterii. Ten miękki i przyjemny w dotyku materiał jest bardzo komfortowy, nie podrażnia skóry i nie powoduje uczuleń.   Dobry wyborem będą także prześcieradła bawełniane lub prześcieradła wykonane z mikrofibry.

pixel