Darmowa dostawa od 150,00 zł

Komplety pościeli dla dzieci 160x200 cm – optymalny wybór

2019-10-23
Komplety pościeli dla dzieci 160x200 cm – optymalny wybór

Wybór kołdry oraz kompletu pościeli ma ogromne znaczenie dla komfortu naszego snu. Ważne jest zarówno wypełnienie, materiał, z którego wykonano poszewkę, jak i rozmiar. Prawidłowo dobrany zapewni wygodę i relaks, ale musi być odpowiedni w stosunku do wzrostu dziecka oraz wielkości materaca. Podpowiadamy, jakie rozmiary są najlepsze dla konkretnych grup wiekowych – przeczytaj, aby uniknąć błędów przy zakupie.

Pościel dla niemowlaka

Najpopularniejsze są komplety dla dzieci 160x200 cm, ale nie będą one właściwe dla maluszków. Kołdrę oraz zestaw pościeli należy na bieżąco kontrolować i zmieniać wraz z jego rozwojem i wzrostem.

Dla niemowlaków dobrym wyborem są urocze rożki niemowlęce, które służą do owijania maluszka. Ponadto mogą służyć też jako kocyk, gdyż są produkowane z bawełny albo materiału minky. Tak owinięty brzdąc będzie czuł się bezpiecznie, co jest podstawą dla spokojnego snu.

Komplety pościeli dla dzieci

Zależnie od wieku malucha odpowiedni będzie inny komplet pościeli dziecięcej. Dla dzieci do 5. roku życia sprawdzi się kołdra w rozmiarze 60x120 cm i poduszka 40x60 cm. Warto zainwestować w komplety pościeli z prześcieradłem i poduszką. Dla nieco starszych dobra będzie pościel 140x200 cm z poduszką 70x80 cm.

Komplety pościeli dla dzieci 160x200 cm – dla młodzieży

Dla dzieci powyżej 10. roku życia optymalna będzie kołdra 160x200 cm i poduszki o wymiarach 70x80 cm. To najpopularniejszy wybór, ale nie zawsze trafiony – trzeba wziąć pod uwagę także wzrost nastolatka. Jeśli ma więcej niż 160 cm, warto wybrać kołdrę o długości nawet 200 cm oraz dwie poduszki dla dzieci. Polecamy gotowe komplety pościeli z prześcieradłem i poduchami. Odpowiednio dopasowane prześcieradło nie powinno się zsuwać, a zatem nie będą tworzyć się też pofałdowania obniżające jakość snu.

Rozmiar wybrany, czas na wzory

Rozmiar wpływa na komfort i wygodę, ale ważny – zwłaszcza dla dzieci i młodzieży – jest też kolor oraz wzór pościeli. Popularna wśród starszych dzieci jest m.in. pościel 3D w zwierzęta, najsłynniejsze miasta czy krajobrazy, a małe dzieci pozostają wierne ulubionym bohaterom znanych bajek. Różne rozmiary oraz wzory można znaleźć w naszym sklepie – dobierz komplet pościeli dziecięcej oraz poduszki dla dzieci, które spełnią Wasze potrzeby praktyczne i estetyczne!

Zobacz także:
Komplety pościeli 200x220 cm do sypialni – jakie wzory wybrać?
Komplety pościeli 160x200 cm – dla singla i dla pary
Komplet pościeli dla dzieci – uniwersalny prezent
Komplet pościeli 200x220 cm – najpopularniejsze wzory na jesień TOP 4
Komplet pościeli 200x220 cm i 160x200 cm – zimowe modele dla par

pixel