Darmowa dostawa od 150,00 zł

Kołdra letnia do pokoju młodzieżowego – nasze inspiracje

2019-05-27
Kołdra letnia do pokoju młodzieżowego – nasze inspiracje

Wybór optymalnej kołdry na lato może być wyzwaniem. Przede wszystkim pamiętaj, że warto ją regularnie zmieniać, mimo że popularnością cieszą się całoroczne modele. Są one praktyczne, ale nie tak lekkie i przewiewne jak specjalne kołdry na lato. Zadbaj o komfort swojego dziecka i wybierz najlepszą kołdrę letnią.Puchowa kołdra całoroczna – dobry wybór na lato?


Jeśli szukasz najlepszej kołdry dla swojego dziecka, weź pod uwagę całoroczne modele puchowe. To uniwersalny wybór, gdyż zapewnią one optymalną cyrkulację powietrza i komfort. Wielosezonowa kołdra powinna dobrze odprowadzać wilgoć i zapewniać ciepło, ale też ochronić przed przegrzaniem się lub uczuciem chłodu. Trzeba przyznać, że puch może zagwarantować dobrą cyrkulację powietrza przez cały rok. Warto jednak rozważyć regularne zmiany kołdry – zgodnie z sezonem – co na pewno korzystnie wpłynie na komfort i higienę snu.


Kołdra na lato – jakie ma zalety?


Kołdry te przeznaczone są do użytkowania podczas letnich nocy. Są to modele wyjątkowo lekkie, o niskiej gramaturze i przewiewne, dzięki czemu ciało się nie przegrzewa. Nastolatek nie będzie narzekał, że nie są tak przyjemne w dotyku, gdyż mimo gwarancji przepuszczalności powietrza, zapewniają odpowiednie ciepło.

Kołdry letnie świetnie odprowadzają wilgoć, zapewniają przewiewność w upalne dni i wyróżniają się wysoką higieną użytkowania oraz zwiększoną higroskopijnością, dzięki czemu są najlepszym rozwiązaniem dla nastolatków mających problem z nadmiernym poceniem się. Są też łatwe w przechowywaniu, bo nie zajmują wiele miejsca.


Czy warto zmieniać kołdrę zgodnie z porami roku?


Modele całoroczne lub tzw. cztery roku są niewątpliwie uniwersalne, ale warto poznać zalety kołder sezonowych. Są one najlepsze dla osób, które przegrzewają się, gdy temperatura rośnie, a zatem nie mogą spać pod kołdrą całoroczną. Odczuwają wtedy dyskomfort i wybudzają się w nocy, nie mogąc ponownie zasnąć.

Lekka kołdra na lato zapewnia dobrą cyrkulację powietrza – nie odczuje się pod nią zimna, jeśli będzie dobrze dobrana. Zapewnia długi i spokojny sen, bez męczących przebudzeń w nocy, pocenia się czy odczucia chłodu. Sezonowa wymiana kołdry gwarantuje zatem zdrowy i regenerujący sen przez całą noc – a maj i czerwiec jest doskonałą porą na jej zmianę.

W naszej ofercie znajduje się wiele modeli zarówno całorocznych, jak i przeznaczonych na lato – wybierz wielkość i materiał, a następnie zamów najlepszą kołdrę letnią dla nastolatka. Dobierz też od razu pościel – Spiderman, motywy piłkarskie czy motoryzacyjne na pewno mu się spodobają.

pixel