Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jaką pościel wybrać dla dziecka, które ma alergię?

2018-10-20
Jaką pościel wybrać dla dziecka, które ma alergię?

Tym, którzy cierpią na objawy alergii, odpowiedni dobór pościeli może znacznie poprawić zdrowie i wpłynąć pozytywnie na jakość życia. Pomaga ona w walce z roztoczami i pozwala utrzymać drobinki kurzu na minimalnym poziomie. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, których system odpornościowy nie radzi sobie z alergenami.Dlaczego pościel dla alergików jest tak istotna?


Zazwyczaj alergie są wywoływane przez pyłki, sierść zwierząt domowych, roztocza i kurz, które gromadzą się w pościeli w miarę upływu czasu. Te mikroskopijne drobinki znajdują ukrycie w warstwach materiału, a kontakt z ludzkim ciałem i ciepło zapewniają im idealne warunki do namnażania się. Dlatego tak niezwykle istotne jest to, aby dla dzieci z alergią wybrać produkt, który nie będzie zatrzymywać drobnoustrojów wewnątrz tkaniny.


Ważne! Roztocza są najczęstszym powodem powstawania astmy, a najwięcej z tych pajęczaków znajduje się właśnie w sypialni!


Czym pościel dla alergików różni się od hipoalergicznej


Istnieje znaczna różnica między materiałami hipoalergicznymi a tymi przeznaczonych dla alergików. Oznaczenie „hipoalergiczna pościel” w rzeczywistości oznacza, że generuje ona mniej alergenów w porównaniu do innych tkanin. Do tych najmniej pożądanych zalicza się zestawy wełniane czy wykonane z grubej bawełny. Nawet po dokładnym praniu w takich tkaninach nadal mogą przebywać drobnoustroje. Z kolei pościel dla alergików to taka, która może wspomóc pozbywania się alergenów, dzięki zawartych w niej składnikom. Najczęściej wykonana jest z domieszką lub w całości z syntetycznych materiałów, które nie stanowią pożywki i schronienia dla roztoczy. Oba z tych rozwiązań świetnie sprawdzą się jako pościel dla dziecka z alergią. W szczególnie ciężkich przypadkach choroby zaleca się dobranie do nich również kołder antyroztoczowych, a także zrezygnowanie z pledów czy koców z naturalnych tkanin.Pielęgnacja pościeli dla alergików


Ochrona przed alergią oznacza zdolność do zapobiegania powstawania alergenów w miarę użytkowania pościeli. Jeśli dziecko cierpi na alergię, pościel hipoalergiczna jest doskonałym pierwszym krokiem do zmniejszenia objawów schorzenia. Jednak ważne jest również to, aby odpowiednio pielęgnować pościel, by nie straciła ona swoich właściwości. Pranie pościeli dla alergików zawsze należy wykonywać zgodnie z zaleceniami oznaczonymi na metce – zbyt inwazyjny program może zniszczyć włókna materiału, z kolei zbyt delikatny nie usunie wszystkich drobinek, które mogą zachęcać roztocza do gromadzenia się. Warto również wybierać wyłącznie dedykowane środki piorące, które wspierają antyalergiczną rolę pościeli.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel