Darmowa dostawa od 150,00 zł

Jak prać ręczniki bambusowe?

2018-10-20
Jak prać ręczniki bambusowe?

Ręczniki bambusowe w ostatnich latach zyskały ogromną popularność. Wszystko dzięki ich niezwykle miękkiej i chłonnej strukturze, a także bardzo przystępnej cenie. Dbanie o ich piękny wygląd nie jest trudne, jednak warto trzymać się pewnych reguł, by cieszyć się ręcznikami bambusowymi, które przez lata będą wyglądać jak nowe.Zanim użyjesz


Ważne jest to, aby po zakupieniu tego rodzaju ręczników wyprać je w gorącej wodzie przed pierwszym użyciem. To zacieśni ich splot i znacznie zmniejszy ryzyko pojawienia się pojedynczych nitek. Proces ten pomoże też usunąć wszystkie naleciałości powstałe w wyniku procesu produkcyjnego, więc przy kolejnych praniach ręczniki bambusowe będą lepiej reagować na środki czystości. Przy pierwszym praniu można użyć wyłącznie octu, który pomoże w pozbyciu się niepożądanych resztek.


Pranie


Przy codziennym stosowaniu ręczniki bambusowe należy prać w delikatnym cyklu z użyciem łagodnego detergentu. Nie trzeba stosować wysokich temperatur, gdyż w przeciwieństwie do bawełny, włókna bambusowe szybciej pozbywają się nieprzyjemnych zapachów i plam. Zdecydowanie należy jednak unikać środków zmiękczających i wybielaczy, ponieważ w dużej mierze wpływają one na chłonność materiału.

Suszenie


Aby zachować piękny wygląd ręczników bambusowych, najlepiej jest suszyć je na zewnątrz. Jednak nie zawsze jest ku temu sposobność, więc równie dobrze sprawdzi się suszarka w domu. Trzeba jednak uważać, by nie układać ręczników zbyt blisko siebie – warto zostawić im zapasowe miejsce, by wilgoć mogła swobodnie odparować. Nie można pozwolić również na to, by zbyt długo leżały w pralce – przebywanie w mokrym środowisku bez możliwości wyschnięcia nie tylko powoduje powstawanie brzydkiego zapachu, ale również może uszkodzić strukturę włókien.


Przechowywanie i prasowanie


Przechowywanie jest bardzo ważne, jeśli chodzi o dbanie o bambusowe ręczniki. Przede wszystkim należy dbać o to, by nie składować ich blisko grzejników czy innych obiektów generujących ciepło – zbyt długie przebywanie w takich warunkach może poluzować sploty w materiale. Nie zaleca się również składowania ręczników w łazience ze względu na ciągle zmieniające się tam poziomy wilgotności – takie warunki sprzyjają namnażaniu się bakterii.

Prasowanie może pozbawić ręczniki bambusowe ich puszystości i miękkości, więc jeśli już trzeba to zrobić, to przy użyciu bardzo delikatnego programu. Świetnie natomiast sprawdza się prasowanie wyłącznie przy użyciu pary – przed złożeniem należy jednak zostawić ręczniki do całkowitego wyschnięcia.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel