Darmowa dostawa od 150,00 zł

Dopasuj kołdrę do swoich potrzeb

2017-07-12
Dopasuj kołdrę do swoich potrzeb

Kołdra kołdrze nierówna i z tym stwierdzeniem ciężko jest się nie zgodzić. Należy ją przede wszystkim dopasować do swoich potrzeb oraz preferencji, tak by jak najlepiej spełniała ona swoją funkcję. W tym celu zapoznaj się z kryteriami doboru idealnej kołdry. Najlepsza kołdra powinna być ciepła zimą i przewiewna latem. Może więc warto wybrać dwa jej modele?

Wypełnienie

Podstawowym kryterium doboru idealnej kołdry, jest typ jej wypełnienia. Do wyboru jest kilka rodzajów. Puch to ekskluzywny materiał w formie miękkich ptasich piór. Nie jest to całe upierzenie, a jedynie podszycie dorosłych gęsi i kaczek. To dobry materiał, zapewniający właściwą regulację temperatury, ale niestety – również dość drogi i rzadko dostępny w sklepach. Takie kołdry warto kupować jedynie w uznanych, polecanych miejscach, aby mieć całkowitą pewność jakości wypełnienia bawełnianej poszewki. Produkt, taki jak kołdra zimowa Warm Notte Amore, w aż 90% składa się z gęsiego puchu, co gwarantuje jego doskonałe właściwości.

Pierze to mieszanka puchu i całych piór kaczych lub gęsich. Niestety, są to produkty odzwierzęce, które mogą uczulać, więc nie mogą ich stosować wszyscy. Pierze także dba o prawidłowe odprowadzanie potu i ciepła z ciała człowieka, przykładem niech będzie model Wendre Eco. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość zszycia kołdry oraz materiał, z jakiego wykonano jej poszycie. Dzięki dobrej jakości odszyciu, kołdra z pierza lub puchu przetrwa naprawdę wiele lat. Jednak jej czyszczenie powierzyć należy profesjonalistom.

Wełna pozwala skórze oddychać, a jednocześnie posiada zdolność utrzymywania ciepłoty ciała na stałym poziomie. Produkty z czystej owczej wełny, takie jak ten: https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-55346-Koldra-z-wypelnieniem-z-Owczej-Welny-155x200.html, są wykorzystywane nawet podczas rehabilitacji leczniczej. Działają one korzystnie na przykład w przypadku problemów natury reumatologicznej.

Syntetyczne wypełnienie kołdry to jedyne rozwiązanie dla alergików, niemogących korzystać z produktów pochodzenia zwierzęcego. Kołdry z syntetycznym wypełnieniem są lekkie i zajmują mało miejsca, na przykład schowane w szafie. Troska o ich świeżość nie jest skomplikowana. W przypadku modeli antyalergicznych, kupujący najczęściej wybierają dwie jej wersje, letnią: https://www.lozkoholicy.pl/product-pol-28838-Koldra-Letnia-Synthetic-Classic-Bamboo.html oraz zimową: https://www.lozkoholicy.pl/cat-pol-1214554185-Antyalergiczne.html. Możliwość prania takiego produkty w domowej pralce i to w temperaturze 60 stopni Celsjusza sprawia, że to doskonałe rozwiązanie dla osób mających alergie na roztocza lub po prostu ceniących najwyższą dbałość o higienę.

Jakość wykonania

Oprócz samego wypełnienia kołdry, warto jest również zwrócić uwagę na jakość jej uszycia. Dobrej jakości bawełna lub inny materiał zewnętrzny, to także gwarancja zadowolenia na lata. W końcu kołdry nie kupuje się corocznie. Planując zakup dodatkowych okryć nocnych dla gości, weź pod uwagę także sposób ich przechowywania. Wiele modeli w zestawie posiada praktyczną torbę do trzymania kołdry, dzięki czemu nie zajmuje ona wiele miejsca i jest chroniona przed kurzem.

Zobacz także:
Dodatki tekstylne do ogrodu – co warto wybrać?
Wystrój mieszkania na jesień i zimę – TOP 4 trendy tego sezonu
Czy warto kupić narzutę dwustronną?
Czerń i biel we wnętrzach – ponadczasowe połączenie
Prezent na mikołajki i prezent na święta

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel