Darmowa dostawa od 150,00 zł

Dodatki tekstylne do ogrodu – co warto wybrać?

2020-06-10
Dodatki tekstylne do ogrodu – co warto wybrać?

Ozdoby i dodatki do ogrodu to niewyczerpalne źródło inspiracji. Warto jak najlepiej zadbać o swój kawałek zieleni, aby miło spędzać czas w przydomowym azylu. Różne dekoracje pozwolą uprzyjemnić pobyt, a także dodadzą ogrodowi charakteru. Jakie tekstylia warto wybrać?

Ozdoby tekstylne do ogrodu

Do ogrodu warto wybrać akcesoria, które sprawią, że stanie się on przytulnym i miłym miejscem do spędzania wolnego czasu. Mogą to być m.in. poduszki dekoracyjne, ale ważne, by były wykonane z wytrzymałego materiału, modny i ciepły koc akrylowy na chłodne wieczory, a także specjalny koc piknikowy, który można rozłożyć na trawie i biwakować wspólnie z rodziną lub urządzić piknik dla dzieci.

Poszewki na poduszki. Warto wybrać różne poszewki ozdobne, które można dowolnie zmieniać, uzyskując różne aranżacje. To prosty sposób, aby odmienić wygląd ogrodu co jakiś czas. Modne są kolory pastelowe, ale także praktyczne brązy i szarości oraz różne motywy – na przykład tropikalne lub owocowe.

Koc piknikowy. Wodoodporny, ciepły i duży koc sprawdzi się znakomicie. Będzie dobrą inwestycją nie tylko na własny taras czy działkę, gdyż przyda się też podczas wakacji jako koc plażowy. Wybrane modele po złożeniu mają kształt torby i są wygodne do przenoszenia. Jedna strona koca, wykonana z aluminium, pozwala na jego użytkowanie na trawie, gdyż taki koc jest nieprzemakalny i zapewnia odpowiednią izolację termiczną.

Koc na chłodne wieczory. Na tarasie czy ogrodzie przyjemnie można spędzić także wieczory, ale najpierw trzeba odpowiednio dobrać meble i ich wyposażenie. Poduszki ogrodowe na ławy czy bujawki są niezbędne, ale równie przydatny będzie koc, którym można się przykryć w chłodniejsze wieczory.

Inne ozdoby do ogrodu

W ogrodzie najważniejsze są rośliny i kwiaty, ale potrzebują one dodatkowej oprawy. Mimo że tekstylia pełnią ważną rolę i dodają miejscu charakteru, ważne są też inne dekoracje – na przykład oświetlenie, kwietniki, fontanny, głazy, skalniaki, huśtawki, ozdoby z drewna, rzeźby, doniczki czy figury z kamienia. Jedynie harmonijnie urządzony ogród będzie prezentował się pięknie i zachęcał do spędzania w nim każdej wolnej chwili.

Można też samodzielnie wykonać meble z ekologicznych materiałów – jak stolik czy siedziska z palet – i położyć na nich odpowiednio obrus oraz wygodne poduszki. Inspiracji nie brakuje, a efekty mogą być zaskakująco dobre! Warto wykorzystać odrobinę fantazji i finezji, aby urządzić ogród marzeń i przygotować kojący ogrodowy pejzaż.

Zobacz także:
Wystrój mieszkania na jesień i zimę – TOP 4 trendy tego sezonu
Czy warto kupić narzutę dwustronną?
Czerń i biel we wnętrzach – ponadczasowe połączenie
Prezent na mikołajki i prezent na święta
Czarno-białe komplety pościeli – TOP 4

pixel