Darmowa dostawa od 150,00 zł

Dlaczego warto wybrać przędzę bambusową do produkcji pościeli?

2023-05-30
Dlaczego warto wybrać przędzę bambusową do produkcji pościeli?

Przędza bambusowa – charakterystyka

Przędza bambusowa wytwarzana jest z miękkiej, włóknistej części rośliny bambusa, który jako surowiec uprawiany jest na wielką skalę w wielu krajach, zwłaszcza azjatyckich. W procesie produkcji, łodygi bambusa są niszczone i rozpuszczane w celu wyodrębnienia delikatnych włókien, a te są następnie przekształcane w przędzę poprzez proces spiningu. Bambus to jedna z najbardziej odnawialnych roślin na świecie - jest szybkorosnącym, samoodnawiającym się źródłem surowca, a co więcej jego uprawa nie wymaga dużych ilości wody, pestycydów czy nawozów, co minimalizuje wpływ na środowisko.

Przędza bambusowa jest także niezwykle miękka, co przekłada się na wyjątkowy komfort użytkowania wykonanych z niej produktów. Porównuje się ją często do miękkości jedwabiu lub kaszmiru, jednak mimo swej miękkości jest także bardzo trwała. Produkty bambusowe mogą zatem wytrzymać długotrwałe użytkowanie i pranie, nie tracąc przy tym swojej jakości. Znana jest również z dużej przewiewności, co szczególnie sprawdza się w przypadku pościeli, ponieważ zapewnia to lepszą termoregulację i poprawia jakość snu.

Jakie zalety ma pościel wykonana z bambusa?

Ten typ przędzy umożliwia tworzenie produktów o wysokiej jakości, z gładkim, luksusowym wykończeniem, dlatego pościel z włókna bambusowego jest miękka, wytrzymała i elegancka. Materiał zyskuje naturalny, jedwabisty połysk, który nadaje eleganckiego wyglądu. Szeroki wybór przędzy pozwala łączyć komfort i estetykę na najwyższym poziomie.

Ogromną zaletą jest to, że włókno bambusowe posiada wyjątkową strukturę mikro-otworów i mikro-kanalików, które zapewniają doskonałą oddychalność i właściwości termoregulacyjne, zatem wykonana z niej pościel pomaga utrzymać ciało w odpowiedniej temperaturze – zapewnia ciepło w zimie oraz ochłodzenie w lecie. Dzięki naturalnym właściwościom antybakteryjnym, pościel z przędzy bambusowej to idealny wybór dla osób z alergiami, wrażliwą skórą, a także dzieci. Włókna bambusowe skutecznie hamują rozwój bakterii i roztoczy, co pomaga utrzymać pościel czystą i higieniczną przez dłuższy czas.

Czym różni się przędza bambusowa od innych?

Bambus vs bawełna

Przędza bambusowa lepiej radzi sobie z regulacją temperatury i wilgotności niż bawełna, do tego jest przyjemniejsza i bardziej komfortowa w dotyku. Jeśli cierpimy na nadmierną potliwość, szczególnie w czasie upałów, lepiej jest zaopatrzyć się w pościel bambusową, ponieważ sprawdzi się w tym przypadku lepiej. Co ważne, do uprawy bambusa nie używa się pestycydów, podczas gdy uprawa bawełny zwykle wymaga intensywnego wykorzystania chemikaliów.

Bambus vs len

Zarówno bambus jak i len są surowcami ekologicznymi, jednak bambus zyskuje nad lnem przewagę jeśli chodzi o tempo wzrostu. Materiały lniane posiadają specyficzną fakturę podczas gdy tkaniny bambusowe odznaczają się gładkością i większą miękkością, dlatego niektórym mogą przynosić większy komfort podczas spania niż lniane. Pościel bambusowa, jak i pościel lniana charakteryzują się bardzo podobnymi właściwościami i wybór między nimi to kwestia naszych indywidualnych preferencji oraz gustu.

Bambus vs materiały syntetyczne

Przędza bambusowa jest w 100% naturalna, podczas gdy przędza syntetyczna jest produktem przemysłowym. Wykonane z niej tekstylia są również o wiele bardziej przewiewne niż większość materiałów syntetycznych, które mogą powodować pocenie się, dlatego będzie o wiele lepszym wyborem zwłaszcza na upalne lato. Bambus ma również znaczącą przewagę nad syntetykami pod względem produkcji, ponieważ jego uprawa nie jest szkodliwa dla środowiska.

Dla kogo pościel z bambusa?

Dzięki unikalnym właściwościom tkanin bambusowych wykonane z nich komplety pościeli będą dobre właściwie dla każdego korzystającego. Największą popularnością cieszą się jednak wśród najmłodszych użytkowników. Skóra dziecka jest szczególnie wrażliwa, dlatego potrzebuje delikatnego otulenia podczas snu z zapewnieniem dobrej regulacji temperatury a to właśnie przynosi pościel bambusowa. Jest ona także łatwa do prania i suszenia, co jest korzystne dla rodziców, którzy muszą radzić sobie z częstymi zabrudzeniami typowymi dla dzieci. Kompletując wyprawkę dla malucha czy uzupełniając wyposażenie pokoju starszego już dziecka warto zwrócić uwagę właśnie na taką pościel. W ofercie dostępne są również kocyki bambusowe , które staną się ulubionym nakryciem Twojej pociechy.

Naturalne właściwości tkaniny bambusowej, czyli antyalergiczność, antybakteryjność oraz antygrzybiczność sprawiają, że to idealny wybór także dla dorosłych alergików, którzy dzięki niej zyskują szansę na spokojny sen bez dolegliwości alergicznych.

pixel