Darmowa dostawa od 150,00 zł

Bezpieczna łazienka z dywanikami antypoślizgowymi?

2023-01-19
Bezpieczna łazienka z dywanikami antypoślizgowymi?

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu. Można się w nim kąpać, a także realizować inne potrzeby higieniczne. Dla wielu osób jest to wyjątkowa przestrzeń relaksu, która pozwala na to, aby w krótkim czasie się odświeżyć i kompleksowo zadbać o samopoczucie. Z tych właśnie powodów warto zwrócić szczególną uwagę na aranżację pokoju kąpielowego. Poza niezbędnymi sprzętami takimi, jak wanna, sedes, czy umywalka warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które również pełnią istotne funkcje. Wśród nich znajdują się produkty, które służą zapewnieniu odpowiedniego bezpieczeństwa osobom korzystającym z łazienki. Warto pamiętać o ich zakupie, aby czas w niej spędzony był relaksujący i przyjemny. Kąpiel nie powinna być źródłem dodatkowego stresu. Wręcz przeciwnie, to niezawodny sposób na uspokojenie ciała i umysłu.

Dywaniki antypoślizgowe do łazienki — dlaczego warto kupić?

Dywaniki antypoślizgowe to jeden z produktów, który może pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa korzystania z łazienki. Ze względu na to, że ich powierzchnia doskonale absorbuje wodę, skutecznie zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się i upadku na mokrą powierzchni podłogi. Dzięki temu nie musisz się martwić, że w łazience dojdzie do zagrażających sytuacji. Jest to szczególnie istotne, jeśli w domu są dzieci. Ponieważ dywaniki są miękkie i przyjemne w dotyku, doskonale izolują od zimnych płytek, zapewniając komfort i wygodę podczas chodzenia po łazience. Ze względu na to zaś, że dywaniki antypoślizgowe pomagają zapobiec uszkodzeniom podłogi, nie ma obaw, że będzie trzeba wydawać dodatkowe kwoty na naprawę płytek, co może stanowić nie lada kłopot i zaburzenie codziennej rutyny.

Warto również wspomnieć o tym, że dywaniki łazienkowe doskonale wchłaniają wilgoć. Dzięki temu można oszczędzić czas i wysiłek wkładany w mycie podłogi mopem po każdej kąpieli. Nie musisz codziennie czyścić podłogi w łazience. Wystarczy, że zrobisz to raz na jakiś czas, aby utrzymać odpowiednią higienę w pomieszczeniu. Ze względu na piękny design i zróżnicowaną kolorystykę dywaniki antypoślizgowe mogą również posłużyć jako ozdoba łazienki. W naszej ofercie znajdziesz dywaniki łazienkowe w stylu glamour. Są one produkowane w wielu różnych kolorach, w tym także intensywnych żółciach, zieleniach, czy różach. Część z dostępnych modeli ozdobiona jest kryształkami, czy ciekawymi wzorami. Udekoruj swoją łazienkę, dobierając do niej najlepiej pasujący dywanik, a kąpiel stanie się prawdziwą przyjemnością.

Dywaniki antypoślizgowe do łazienki — na co warto zwrócić uwagę?

Przy wyborze dywaników antypoślizgowych do łazienki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest materiał wykonania. Takie produkty mogą być zrobione z różnych tkanin. Najbardziej naturalną z nich jest bawełna, ale zdarzają się także modele wykonane na przykład z poliestru. Syntetyczne włókna dodają poszczególnym materiałom elastyczności. Warto postawić na produkt, który będzie trwały i nie zniszczy się szybko. Dywanik jednak przede wszystkim dobrze spełniać swoją funkcję i chronić przed poślizgnięciem się. Nie bez znaczenia jest również jego odpowiednia grubość i wysokość. Powinien on stanowić skuteczną izolację od podłogi, ale jednocześnie nie być zbyt wysoki, aby nie utrudniać chodzenia.

Koniecznie upewnij się, że wybrany produkt pasuje do rozmiaru twojej łazienki i zapewnia odpowiednią ochronę na całej jej powierzchni. Nie może być za duży, ponieważ wtedy zwyczajnie nie zmieści się w pomieszczeniu. Jeśli jednak wybierzesz za małe akcesorium, może ono nie spełniać dobrze swojej funkcji i pozostawiać podłogę nieprzykrytą. Koniecznie sprawdź, czy dywanik jest łatwy w praniu, a także czy dozwolone jest jego mechaniczne suszenie. Ważne, aby wybrany dywanik był odporny na zabrudzenia i łatwy w czyszczeniu. Jest to szczególnie istotne, ponieważ podłoga w łazience jest narażona na zachlapania i zabrudzenia. Porównaj ceny różnych dywaników, aby wybrać produkt adekwatny do możliwości Twojego budżetu.

Maty antypoślizgowe do łazienki — dlaczego warto kupić?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup maty antypoślizgowej do łazienki. Akcesoria te są bardzo przydatne, ponieważ zapobiegają poślizgnięciu się i upadkowi na mokre płytki podłogowe. Przydają się one szczególnie osobom starszym lub takim, które borykają się z istotnymi ograniczeniami ruchu. Podobnie warto kupić matę antypoślizgową, jeśli w domu są dzieci. W takich sytuacjach wypadki w łazience mogą zdarzać się częściej. Maty antypoślizgowe znacząco ułatwiają również utrzymanie czystości w łazience. Ponieważ pochłaniają nadmiar wody, sprawiają także, że podłoga łatwiej wysycha.

Dużą zaletą tych przydatnych akcesoriów jest to, że łatwo utrzymać je w czystości. Można je po prostu wytrzepać lub wyprać, oszczędzając dzięki temu czas. Ogólnie rzecz biorąc, maty antypoślizgowe do łazienki są przydatnym ergonomicznym dodatkiem, który znacząco zwiększa bezpieczeństwo korzystania z pokoju kąpielowego. Dzięki nim przebywanie w łazience jest znacznie przyjemniejsze i mniej stresujące.

Maty antypoślizgowe do łazienki — na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz kupić matę antypoślizgową do łazienki, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich jest materiał wykonania. Należy wybierać produkty zrobione z trwałego, odpornego na pleśń materiału, który łatwo utrzymać w czystości. Warto, aby wykazywał on odpowiednią elastyczność, dzięki czemu mata będzie prostsza w montażu. Dobrymi rozwiązaniami są guma lub PVC. Koniecznie dobierz odpowiednie wymiary produktu. Upewnij się, że mata jest odpowiedniej wielkości do Twojej łazienki. Nie może być za mała. Jej wielkość musi wystarczyć do przykrycia całej mokrej strefy. Za duży produkt może się zaś nie zmieścić w łazience.

Zwróć również uwagę na dobrą przyczepność maty. To bardzo ważne, ponieważ od tego zależy skuteczność w zapobieganiu poślizgnięciom. Sprawdź również, czy produkt został wyposażony w antypoślizgowe wzory lub gumowe dno, aby zapewnić mu dodatkową przyczepność. Upewnij się ponadto, że matę łatwo utrzymać w czystości na przykład poprzez trzepanie lub płukanie. Nie bez znaczenia jest oczywiście także design wybranego produktu. Wybierz taką matę, która będzie pasować do wystroju Twojej łazienki. Przed zakupem porównaj ceny różnych marek i modeli, aby znaleźć najlepszą ofertę.

Jaka jest różnica pomiędzy dywanikiem a matą antypoślizgową?

W obu przypadkach celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zapobieganie poślizgnięciom w łazience, ale dywanik antypoślizgowy jest zwykle większy i służy także do dekoracji podłogi, podczas gdy mata antypoślizgowa jest mniejsza i często przeznaczona do użytku w pobliżu wanny lub prysznica.

Przeważnie oba produkty różnią się od siebie także materiałem wykonania. Do zrobienia dywanika używa się tkanin, podczas gdy mata powstaje z użyciem tworzyw sztucznych. Takie akcesoria konserwuje się więc w nieco inny sposób. Matę często wystarczy po prostu opłukać, czy wyszorować, podczas gdy dywanik wymaga prania w pralce.

pixel