Darmowa dostawa od 150,00 zł

Pościel w stylu loft

( ilość produktów: 439 )

Jaka powinna być pościel w stylu loft? Aranżacje inspirowane wyglądem apartamentów na dalekim Manhattanie stały się niezwykle popularne. Klimatyczne, surowe, idealne dla dużych przestrzeni - tego typu dodatki trafiły także do sypialni. Okazuje się jednak, że industrialne aranżacje w tej przestrzeni mogą być całkiem przytulne. Dużą zasługę ma w tym pościel loft. Wybierając ją, musisz pamiętać o kolorystyce pasującej do pozostałych elementów wystroju. Co ze wzorami? Raczej nie ma tu miejsca dla kwiatowych i roślinnych motywów - warto zastąpić je geometrycznymi nadrukami. Sypialnia loftowa powinna wreszcie tworzyć wspaniałe warunki dla snu i odpoczynku. Dlatego też idealna pościel musi być jednocześnie ciepła i przewiewna.

Jaka powinna być pościel w stylu loft?

Pościel w stylu loft zdecydowanie powinna pasować do pozostałych elementów wystroju sypialni. Styl industrialny może występować w wielu odmianach, ale warto znać jego najważniejsze cechy. Z czym musimy się liczyć, wybierając pościel loft do sypialni? Charakterystyczne są zwłaszcza:

  • występowanie starego drewna,
  • łóżko z konstrukcją metalową lub drewnianą,
  • meble (także łóżka) z recyklingu - stare lampy, łóżka z palet, stoliki z metalowymi nogami,
  • ściany pokryte cegłą lub betonem architektonicznym,
  • odkryte elementy architektoniczne (np. belkowania), ale też choćby rury,
  • wysokie okna,
  • wiele inspiracji szarością i jej odcieniami.

Co z wyborem pościeli w stylu loft? Zdecydowanie warto ją dobrać tak, by była estetycznie spójna z innymi częściami tworzącymi wystrój. Jednocześnie nie musisz sztywno trzymać się wszelkich reguł - choć styl industrialny kocha szarości, to z powodzeniem możesz sięgnąć po bardziej barwne wyposażenie. Przykładowo geometryczne kształty wzorów doskonale wpisują się w istotę stylu loftowego.

Pościel loft - jaki materiał wybrać?

Jaka powinna być pościel loft, by mogła zadowolić osobę ceniąca sobie dobry wypoczynek? Niewątpliwie musi być wykonana z dobrej jakości materiału. Jest on gwarantem tego, że niezależnie od temperatury i pory roku, będzie można spać w komfortowych warunkach. Nie jest przypadkiem, że najbardziej cenionym materiałem jest bawełna. Przede wszystkim to produkt naturalny, który dobrze wpisuje się w ideę stylu loftowego.

Pościel loft z bawełny posiada jednak bardzo wiele zalet o praktycznym wydźwięku. Jej zaletą jest to, że zimą daje komfort termiczny - przyjemnie ogrzewa ciało. Nadaje się jednak do użytku całorocznego, bo latem umożliwia cyrkulację powietrza i nie jest pod nią zbyt gorąco. Produkty w naszym sklepie są przy tym wykonane z materiałów o bardzo dobrej jakości - dzięki temu są wytrzymałe, więc będziesz mógł je użytkować przez długi czas.

Pościel w stylu loft w różnych kolorach

W jakich kolorach może występować pościel w stylu loft? Wiesz już, że zdecydowanie króluje tutaj szarość. Nie oznacza to jednak, że w sypialni industrialnej będzie nudno lub jednostajnie. Dlaczego? Przede wszystkim już granie różnymi odcieniami szarości potrafi przynieść zaskakująco dobre rezultaty. Kolor szary jest także bardzo uniwersalny. Dużą rolę odgrywają przy nim dodatki - np. szara pościel z czerwonymi akcentami będzie bardzo ożywiała wnętrze.

Jeśli jednak podoba Ci się jeszcze bardziej kolorowa pościel w stylu loft, to również tego rodzaju modele znajdziesz w naszej ofercie. Do wyboru są nawet zestawy z kolorowymi wstawkami w kilku barwach. Zdarza się nawet, że pojawiają się wśród nich dodatki turkusowe lub różowe. Jak wprowadzić taką kolorystykę do loftowego wnętrza, żeby całość dobrze się prezentowała? Przede wszystkim niezbędny jest dobór raczej wyblakłych odcieni turkusu lub różu. Poza tym warto wybierać takie zestawy, w których bardziej jaskrawa kolorystyka będzie występowała incydentalnie tak, żeby nie przytłumić innych kolorów. W ostatnich sezonach bardzo popularna jest także barwa miętowa - warto o niej pomyśleć podczas kupowania pościeli w stylu loft.

Pościel loft - popularne wzory

W jakie wzory powinna być ozdobiona pościel loft? Z pewnością nie ma tu miejsca dla barwnych kwiatów, zwłaszcza róż charakterystycznych raczej dla klasycznych i rustykalnych wystrojów sypialni. Bez wątpienia w cenie są jednak wszelkiego rodzaju wzory geometryczne. Zawsze dobrze widziana jest tutaj krata - zarówno ta duża i bardzo wyrazista, jak i delikatnie tylko przecinająca jednolity materiał. Kraciasty wzór może stanowić pretekst dla wprowadzenia do wnętrza nieco bardziej ożywionej kolorystyki.

Pościel loft może też być ozdobiona innymi wzorami. Poza unikaniem kwiatowych printów nie ma tu takich, których szczególnie należy unikać. Trzeba też pamiętać o tym, że popularna w aranżacji sypialni jest odmiana stylu znana jako soft loft. Reguły doboru poszczególnych elementów są w niej luźniejsze. Z powodzeniem wybiera się do wnętrz np. szare pościele w gwiazdki lub serduszka. Jeśli występują tu motywy roślinne, to w formie liści i raczej nie w kolorze soczystej zieleni. Warto dopasować do nich odpowiednie prześcieradła i poduszki.

Rozmiar Poszwy w Pościeli
Rozmiar poszewki w Pościeli
Liczba elementów w zestawie
Kolor
Tkanina
Gramatura
Rodzaj prześcieradła
Wzór Dziecięcy
Postacie
Przedziały cenowe
Cena
-
Pokaż tylko
pixel